Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg így néznek ki az...

Tényleg így néznek ki az angyalok (Ezékiel 1)?

Figyelt kérdés

"Ilyen volt az arcuk: volt emberarcuk, de volt oroszlánarca is mind a négynek jobbról, bikaarca is volt mind a négynek balról, és volt sasarca is mind a négynek." (Ezékiel 1:10)


" A kerék abroncsai magasak és félelmetesek voltak, és mind a négy abroncs körös-körül tele volt szemekkel." (Ezékiel 1:18)


[link]



2021. máj. 6. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Nem.

A leírás arra vonatkozik, hogy az angyalok milyen tulajdonságaik vannak.

A négy arc egy egy tulajdonságot takar. A bátorságot, a szeretetet, hatalmat, erőt képviseli.

Istennek nincs szüksége semmilyen járműre. A "szekér" kerekeinek formája és az hogy tele van szemekkel azt jelenti, hogy összhangban működnek az angyalok Isten szellemével.

az emberi feltalálók szeretnének ilyen kerekeket, aminek nem kell fordulni, mert automatikusan arra megy fordulás nélkül amerre szükséges

2021. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos sok butaság van leírva főleg az Ószövetségben, de van az Újszövetségben is szép számmal. Mazsolázgatni kell mi az amit nem szeretünk, vagy mi az amit nem is úgy kell érteni.


Na jó, idézek párat a Bibliából, hogy ne mellébeszéljek.


(Mózes I. könyve 38:8-10)

Júda azt mondta Onannak: "Élj bátyád feleségével, teljesíts vele szemben a sógori kötelességet, s így gondoskodj utódról bátyád számára."

Mivel Onan tudta, hogy az utód nem az övé lesz, azért valahányszor együtt volt bátyja feleségével, magját a földre ontotta, nehogy utódot támasszon bátyjának.

Istennek nem tetszett, amit muvelt, azért o is meghalt.


(Mózes II. könyve 21:20-21)

Ha pedig valaki úgy üti meg szolgáját vagy szolgálóját bottal, hogy az meghal keze alatt, büntettessék meg.

De ha egy vagy két nap életben marad, ne büntettessék meg, mert pénze ára az.


(Mózes II. könyve 23:19)

A te földed zsengéjének elsejét vidd el a te Uradnak Istenednek házába. Ne főzd meg a gödölyét az ő anyjának tejében.


(Mózes II. könyve 31:15)

Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék.


(Mózes III. könyve 19:19)

Az én rendeléseimet megtartsátok: Barmodat másféle állattal ne párosítsd, szántóföldedbe kétféle magot ne vess, és kétféle szövetű ruha ne legyen rajtad.


(Mózes III. könyve 19:27-28)

A ti hajatokat kerekdedre ne nyírjátok, a szakállad végét se csúfítsd el.

Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr.


(Mózes III. könyve 24:16)

És a ki szidalmazza az Úrnak nevét, halállal lakoljon, kövezze azt agyon az egész gyülekezet; akár jövevény, akár benszülött, ha szidalmazza az Úrnak nevét, halállal lakoljon.


(Mózes V. könyve 22:28-29)

Ha valaki el nem jegyzett szűz leánynyal találkozik, és megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják őket:

Akkor a férfi, a ki vele hált, adjon a leány atyjának ötven ezüst siklust, a leány pedig legyen feleségévé. Mivelhogy meggyalázta azt, nem bocsáthatja el azt teljes életében.


(Zsoltárok 137:9)

Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!


(Timóteus I 2:12)

A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.


(Máté 5:32)

Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.


(Máté 8:21-22)

Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.

Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.


(Lukács 14:26)

Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.


(Lukács 14:33)

Ezenképen azért valaki közületek búcsút nem vesz minden javaitól, nem lehet az én tanítványom.


Satöbbi

2021. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ezékiel itt nem angyalokat ír le, hanem egy repülő szerkezetet amivel elvitték őt
2021. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

A zsidó hagyomány szerint ezek is angyalok voltak:


[link]


A keresztények trónoknak hívják őket a cikk szerint.

2021. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha ezek a lények ténylegesen így is néznek ki, ez akkor sem igaz minden angyalra. Az angyal az egy gyűjtőfogalom, azon belül többféle lényt lehet megkülönböztetni. Az angyal tulajdonképpen hírnököt jelent, azt értjük alatta aki Isten üzenetét hozza. Tehát az angyal az igazából nem a "faj" amibe tartozik, hanem a funkciója, munkája, amit épp betölt. Sokkal pontosabb, ha mennyei lényeknek nevezzük őket és azon belül pedig valószínűleg van többféle lény. Ha megnézed a Dániellel találkozó angyal vagy azok az angyalok, akiket az emberek láttak, egyáltalán nem így vannak leírva.


Egyébként én személy szerint nem hiszem, hogy ténylegesen így néznek ki, mivel ez egy látomás és a látomásokban minden szimbolikus. A bika, sas, oroszlán, ember, ezek szimbólumok. (Ahogy később is, szimbolikusan a 4 evangélistához is társították ezeket a képeket. Egyházművészetben Márk jelképe az oroszlán, Mátéjé az emberarcú angyal, Lukácsé a bika és Jánosé a sas.) A sok szárny, sok szem is valószínűleg szimbólum.

2021. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Még valami. pl. A Jelenések könyvében, ami szintén egy látomás, ott mit látunk? Besétál egy véres bárányka Isten trónja elé. Jézus így nézett ki? Tulajdonképpen egy bárány volt, nem is ember? Vagy így néz ki a mennyben? Nyilván nem. Ez szimbólum.
2021. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dorkász06 ***** válasza:
39%
Az itt megemlített, Ezékiel könyvében lévő verseknek, jelképes értelmük van. Az angyaloknak, tőlünk eltérően, szellemi testük van. Ezt mi a fizikai szemünkkel nem láthatjuk. Talán nem az a fontos, hogy hogyan néztek ki, hanem az amit tettek. Ők Isten munkatársai, akik az ő szándékának a megvalósulásában segítenek. Példát mutatnak az embereknek Isten készséges szolgálatában.
2021. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A linken nem látom a kerekeket...
2021. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dorkász06 ***** válasza:
#8. a bal alsó "sarokban" egy kerék van ábrázolva (az angyal mellett)
2021. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#2

tehát azt mondod, hogy az ószövettséget nem isten inspirálta?

vagy azt mondod, hogy isten nem tudja, hogy miket írkáltak róla?

és ezt nem képes megváltoztatni?

hívőként te komolyan kiválogatod mely mondatokra van szükséged, de azt letojod, hogy rabszolgaságot és nők alsóbbrendűségét támogatja az ószövettség? és számos emberiség elleni bűncselekményeket igazol?


Akkor most olyan gyenge isten, hogy az elmúlt 2000 év alatt nem tett semmit ez ellen vagy az istened egy immorális szörny?

Mellesleg ne gyere az újtestamentummal mert ezek a jegyek szintén ott vannak, csak az egyház jobban odafigyelt, hogy jobban cenzúrázzon.


Mellesleg a korai kereszténységről és jézus arcáról néznél egy igazi dokumentum filmet, csak akkor hinnél tovább, ha nem tudsz logikusan gondolkodni.

2021. máj. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!