Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok csinálhatnak...

A muszlimok csinálhatnak fényképet akár magukról, akár másról?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert itt a fórumon egy magát muszlimnak mondó hozzászóló szinte már kárhoztatja a keresztényeket, hogy képeket mertek készíteni.

A muszlimoknak nincsenek képeik szeretteikről, szüleikről, nagyszüleikről?


Tényleg van ilyen szabály az iszlámban, hogy nem készülhetnek képek?


Tud erről valaki valami érdemit?



2021. máj. 9. 22:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
98%
Hogyne csinálhatnak, úgy virítanak az ajatollák és mindenféle örökérvényű prezidentek nyolcméteres képei a házfalakon, mint anno Lenin-Sztálin-Rákosi.
2021. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
13%
Ez megint egy tipikus hazug keresztény kérdés. Azt írtam vallási viszonylatban nem készülhetnek képek. Ha bemész egy mecsetbe, nem fogsz látni sem szobrot sem képet. A próféták ábrázolása sem megengdett.
2021. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
87%
Az a muszlim felhasználó csak egy fanatikus provokátor. Minden kérdés alatt bizonyítja hogy nem érdemes adni a szavára. A legjobb az lenne ha senki nem válaszolna a kötekedéseire, akkor gyorsan megunná hogy senkit nem tud provokálni.
2021. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:

#2

Azt írtad, hogy nem készülhet semmiről, ami a földön jár. Gondolom a családtagjaid a földön járnak.

2021. máj. 9. 23:44
 5/80 anonim ***** válasza:
3%

A másik kérdésnél végig vallási vonatkozásban volt szó a képekről, szobrokról, te pedig itt behazudod hogy általánosságban mondtam. Idézem amit a másik kérdésnél írtam:


"A parancs nem beszél Jézusról. Annyit ír hogy semmit nem imádhatsz ami a földön jár. Mivel Jézus a földön járt, így rá is vonatkozik egyrészt hogy nem imádhatod, másrészt hogy nem isten. Én csak annyit teszek hogy értelmezem amit ez a parancs ír."

2021. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
83%

"Annyit ír hogy semmit nem imádhatsz ami a földön jár."

Mondjuk ennél sokkal többet ír, csak ugye több mondat együttes értelmezéséhez már kéne egy legalább átlag közeli IQ.

2021. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
6%
Ez a kérdés is jó példája annak, keresztények hogyan hazudoznak. A másik kérdésnél egy Bibliai vers volt a téma ami aról szólt hogy tilos imádni bármit ami a földön jár, tilos ezekről képet, szobrot készíteni stb, ami kizárja Jézus istenségét. Erről volt szó, erre behazudjátok hogy azt mondtam semmilyen kép nem készíthető példáué családtagokról.
2021. máj. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 A kérdező kommentje:

Azt írtad, hogy nem készíthető kép arról, ami a földön jár. Ennyire egyszerű, nem kell kimagyarázni, amit nem lehet.

Nyilván nem csak az imádatra értetted, mert azt is írtad, hogy díszítőelemként se lehet ilyet csinálni templomba, azt írtad, hogy ilyen a jeruzsálemi templomba se volt vagy későbbi pogány hamisítás.


Tehát akkor családtagokról, akik a földön járnak, miért lóghat kint kép a falon?

2021. máj. 10. 00:36
 9/80 anonim ***** válasza:
6%

Bemásolom a beszélgetést. Az első a keresztény hozzászoló, második az én válaszom erre:


"Mellesleg érdekelne, hogy a muszlimoknak nincs személy igazolványa benne a fényképükkel? A muszlimok nem néznek filmeket? Emberekről, állatokról szólókat? Mert ha igen, akkor ezek szerint képmutatók, akik tiltott dolgot művelnek, ha pedig nem, akkor csak simán ostobák, mert bűnt látnak abban is, amiben nyilvánvalóan nincs."



"Vallási témában nem. Ha besmész egy mecsetbe, nem látsz sem emberi sem állati képeket, szobrokat. Filmekben sem ábrázolják a prófétákat, meg úgy általában egyáltalán nem."


Tehát egyértelműen azt írtam vallási témában nem lehet képet vagy szobrot készíteni. Egy templom vallási vonatkozás. Tehát ez a kérdésed és az állításod hazugság. Megmutattad milyen mélyre képesek szüllyedni egyes kerestzények. Mondjuk ez már a legalja.

2021. máj. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
97%
Igen, ez már a muszlim fanatizmus iskolapéldája. Ugyanis a keresztények se azért csinálják a képeket és szobrokat, hogy aztán azokat imádják. Ennyi erővel akkor fényképet se lehetne csinálni emberekről, akik a földön járnak. Elhunytakról meg pláne nem lehetne képük. Kicsit torz a látásuk, de nem csak ebben.
2021. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!