Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvágnád gyermeked torkát...

Molnarmarcell21 kérdése:

Elvágnád gyermeked torkát Isten parancsára?

Figyelt kérdés

Pár megjegyzés:

- Csak az érintettek (vallásos zsidók, keresztények, muszlimok) válaszoljanak lehetőleg, cinikusokra, ateistákra, hindukra... stb. nem vagyok kíváncsi.

- Kifogásokat sem kérek :) Tudom, hogy ilyen durva próbatételek csak a különleges embereknek jutnak. Nem ítélkezni akarok, csak kíváncsi vagyok. Legyetek őszinték :)


Én vallásos vagyok, de nem hiszem, hogy képes lennék rá.



2021. máj. 12. 19:21
A kérdező szavazást indított:
Megtenném
Nem tenném meg
Egyéb, avagy nem vagyok elég intelligens a kérdés értelmezéséhez
18 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Eleve csak isten kegyelméből jöhetett a világra. Amúgyis, a paradicsomban jobb helye lesz majd, mint a földi szenvedésben.
2021. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Egy olyan isten aki ilyen kegyetlen és gyalázatos tettet várna el bárkitől is, nem érdemelné meg hogy kövessék.
2021. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Milyen,Istenség amelyik ilyet kér,parancsol ?
2021. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Van baj
2021. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ahogy kértem, csak érintettek válaszoljanak lehetőleg. Mondjuk azért reméltem, hogy vallástól függetlenül is mindenki tisztában van Ábrahám történetével.
2021. máj. 12. 20:07
 6/22 anonim válasza:
33%

Láttam a VESZETT VAD című filmet.


" Isten így szól Ábrahámhoz: Öld meg a fiadat értem! Mire ő visszaszól: Uram, ezt tuti félreértem! Isten tagadja, Abi nem érti. Így szól az Úr: Azt csinálsz, amit akarsz, de ha legközelebb jönni látsz, jobb, ha rohansz. Ábi kérdi: Hol öljem meg a fiút? Mire az Úr: Legyen a helyszín a hatvanegyes út."

2021. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

Isten soha senkitől nem kért, és Ábrahámon kívül nem is fog kérni ilyet.

S azért kérte Ábrahámot meg erre mert tudta, hogy egyedül Ő az akinek valódi élő hite van. Amint pedig olvashatjuk, Isten nem is engedte meg neki.


A kérdés pedig sajnos, Isten ellen készült. Sátánnak van sok olyan "trükkje", amivel sikeresen Isten ellen hangolja azokat akik gyengék, és befolyásolhatók. ezért születnek az ilyen kérdések, észrevételek.

2021. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Régen sem csináltam volna ilyet és most sem.
2021. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Fogalmam sincs, hogy megtenném-e.

De, szerintem sokan nincsenek tisztában valamivel a történet kapcsán. A történetben Ábrahám hitt benne, hogy Izsák élni fog! Mivel Isten már előtte megígérte neki, hogy Izsák lesz az utódja és rajta keresztül válik sok nép attyává. Ezt teljesen világossá tette és nyomatékosan közölte Isten. Tehát Ábrahám szemszögéből Isten parancsa nagyon érthetetlen és furcsa volt, teljesen ellentmondásos. De, ő ennek ellenére is annyira hitt Isten ígéretében, hogy arra gondolt, hogy valami történni fog. Legrosszabb esetben Izsákot Isten feltámasztja a halálból. Hiszen hitt benne, hogy Isten nem szegi meg az ígéreteit.


Ábrahám nem a vak engedelmesség példája, hanem a rendíthetetlen hité. Hiszen gondoljuk csak bele, hogy Sodoma és Gomora kapcsán leállt alkudozni Istennel. De itt nem tette, mert azzal gyakorlatilag Istent hazugnak nevezte volna, aki azt mondta, hogy Izsáknak utódai fognak születni.

Az Újszövetség is, a hite miatt emlékezik rá. Ő hitt Istennek. (Ádám és Évával ellentétben, akik nem hittek Istennek és elhitték Róla, hogy hazudik.)

2021. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
0%

Időzőjelesen, de most is van ez.

Pl.: Amikor katonai, tűzoltói, vagy rendőri pályára küldöd a gyereked, ahol meghalhat. Vagy az, hogy sokan fegyverellenesek, és nem engedik a gyereküknek, hogy önvédelmi eszközt hordjon.

2021. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!