Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogos a szomorúságom?

Jogos a szomorúságom?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyik szememre vak, másikra látok 40%, minusz 21 dioptrias lencsém van, magasvérnyomásos is vagyok, hallókeszüléket is viselek.... miután végeztem a sulival le vagyok százalékolva, dolgozok rokkant gyárba.... fáj a szivem ahogy látom első unokatesom csak egyvan ő meg gyerek. Viszont nagymamám, Nagypapámnak vannak testverei annak unokái nekem másodunokatesóim, erősek egészségések. Autóra nem tudok le vizsgázni a szemem miatt. Kinevetnek a másodunokatesoim a betegségem miatt.... en hiszek Istenben megvagyok terve megse segit , hol van az Úr? A lelkész szerint azért vagyok beteg mert bűnök vannak a csaladban meg demonok, es a satan megkötözött. Ez hulyeseg. Ottvannak a masodunokatesoim drogoznak rossz gyerekek meg is ero egeszsegesek , akkor ez hogyvan?
2021. máj. 12. 20:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Csókoltatom a lelkész urat... meg mindenkit, aki ilyen hülyeségeket hirdet. Bár alapvetően katolikus vagyok, de nem vagyok elfogadni sem Isten, sem sors aljasságát, hogy valaki(k) hülyesége miatt egy vétlent büntessen.... Pfff...

Sajnos így alakult, de ettől függetlenül ugyanolyan értékes vagy, mint bárki más, és élhetsz teljes életet. :)

2021. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem vagyok hajlandó elfogadni.
2021. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"A lelkész szerint azért vagyok beteg mert bűnök vannak a csaladban meg demonok, es a satan megkötözött. Ez hulyeseg."

Abból a lelkészből a sátán beszélt sajnos, a gyülekezete pedig ördögi :(


Jézus ezt tanítja:

"Amikor továbbment, látott egy vakon született embert. Tanítványai megkérdezték őt: »Mester, ki vétkezett, ő vagy a szülei, hogy vakon született?« Jézus azt felelte: »Sem ő nem vétkezett, sem a szülei, hanem Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk benne."


Jézus saját szenvedésein át arra is tanít minket, hogy mi is hasonló alázattal fogadjuk a bajokat, hiszen a szenvedésekben is egyek lehetünk vele. Sőt ezeket a szenvedéseket fel is tudod ajánlani magadért, vagy másokért.

2021. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú ilyet olvasni. Akinek pedig Jézushoz hasonlóan "legeltetnie" kellene a megtört szívűeket, még elkeserítik a kis juhocskát.

Egyáltalán nem azért vannak fogyatékosságaid, mert a családban rossz emberek lennének. A Tökéletlenség miatt, bárki születhet problémával.

Isten ígérete pedig Jézus által hamarosan megvalósul.


Ne legyél szomorú, mert Isten nem így tekint rád. Van egy Biblia vers, ami sokat segített nekem is:

(Példabeszédek 24:10) 10 Ha elcsüggedsz a nehézség idején, kevés lesz az erőd.

Nagyon fontos, hogy ne foglalkozz azokkal, akik rombolnak. Amilyen helyzetben pedig vagyunk, abból hozzuk ki a legtöbb jót, és sikeresek leszünk abban.

NEM a rajtad nevetőktől függ az életed, és a jövőd.

Vannak olyan Testvéreim a gyülekezetben, akik csak a szájukkal tudnak írni, a számitógép billentyűzetéhez ceruzát használnak. Az egyik hit testvérem, 37 évig vastüdőben élt. Soha nem volt elkeseredve, bár nyilván nagyon rossz, amikor az ember nem teheti meg azt, amit mások.

Pál apostolnak is voltak problémái, a szemével. S háromszor kérte Istent, hogy gyógyítsa meg.

(2Korintusz 12:8, 9) 8 Háromszor kérleltem az Urat, hogy távolítsa el a tövist. 9 De ő ezt mondta: „Elég neked az én ki nem érdemelt kedvességem, mert az én erőm gyengeségben válik tökéletessé.”. . .

Isten segítségével Pál meg tudta őrizni az örömét és a belső békéjét

Asáf zsoltára is sokat segít azoknak akik látják, hogy a rossz embereknek milyen jó dolguk van.

Ez a 73. zsoltár, ahol a Zsoltár író, hasonlóan gondolkodott mint Te, egy darabig, aztán megváltozott a véleménye, amikor látta a gonosz emberek jövőjét:

(Zsoltárok 73:3–19) 3 Mert irigykedni kezdtem a gőgösökre, amikor láttam a gonoszok békéjét. 4 Nincsenek fájdalmaik, amikor meghalnak; egészségesek. 5 Nincsenek bajaik, mint más embereknek, és nem is szenvednek, mint mások. 6 Ezért nyakláncként viselik a gőgöt, ruhaként borítja őket az erőszak. 7 Szemük kidülled a jóléttől, többet értek el, mint amit szívükben elképzeltek. 8 Gúnyolódnak és gonosz dolgokról beszélnek, elnyomással fenyegetőznek öntelten. 9 Úgy beszélnek, mint akik az égig magasztalják magukat, és nyelvükkel hencegnek szerte a földön. 10 Ezért Isten népe hozzájuk fordul, és iszik bőséges vizükből. 11 Így szólnak: „Hogy is tudhatná Isten? Van-e tudomása a Legfelségesebbnek ezekről?” 12 Igen, ilyenek a gonoszok, akik mindig gondtalanok; gyarapítják vagyonukat. 13 Bizony hiába tartottam tisztán szívemet, hiába mostam kezeimet annak jeleként, hogy ártatlan vagyok. 14 Egész nap gyötrődtem; minden reggel fenyítést kaptam. 15 De ha ezekről beszéltem volna, elárultam volna népedet. 16 Amikor próbáltam megérteni ezt, csak zaklatottá váltam, 17 mígnem bementem Isten dicső szentélyébe, és megértettem, hogy milyen jövő vár rájuk. 18 Bizony síkos talajra állítod őket, hogy elbukjanak és elpusztuljanak. 19 Milyen hirtelen semmisülnek majd meg! Milyen hirtelen éri őket a vég, a borzalmas vég!

2021. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

21 vagyok, látom hogy házasodnak a másodunokatesóim....:/ nekem sose volt barátnőm, még életemben nem volt nemi életem sőt egy csók sem volt. Alig hallok valamit a készülékkel. Egyik szememen teljesen sötétség van. Másikra látok 40%ot,, van véralvadási defektusom, magas vérnyomásom naponta szedek 6 szem gyógyszert. 2000.03.12-én születtem.

Anyagi gondjaim nincsenek. Anyuval élek ketten mivel apukám elvált anyától már régen... anya segit nekem amiben tud, megtudunk élni csak hát na hiányzik a szerelem nekem is, a szex, egy feleség aki szeret, testi kapcsolat , stb. De ha megnősülok nem tudok egy nővel pláne gyerekkel elbánni, örülök ha letelik a 4 órás munkam és haza érek... mások az utcán drogoznak megsincs semmi bajuk erre a lelkesz mondta a gonoszakat védi erőt ad nekik a satan! Engem pedig támad mivel Krisztusé vagyok. Ha isten szeret miert engedi hogy betegen eljek? Miert Nm ad nekem egy kis jot az eletben

2021. máj. 12. 20:57
 6/27 anonim ***** válasza:
22%
Isten sose ígérte azt, hogy ha követed, akkor minden rendben lesz ebben a földi életben. Ez a sátán ígérete, aki e világra ígért gondtalanságot. Krisztus legfőbb üzenete az, hogy majd az örök életben lesz boldogsága az embernek, ahol már nem lesz fájdalom, könny, se bánat.
2021. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Oké 6-os de kitudja így lesz e kedves.... nem jött vissza senki! Sok egyidős egészséges mint a makk, drogoznak isznak, én nem iszom nem drogozok mégis igy vagyok..... nekem is juthatna már jó. Kitérdekel mi lesz velem már ha meghalok. Semmi. Eltemetnek, elégetnek mint minden embert. Az élet rendje megszületünk s meghalunk most kellene erő egészség boldogsag, nem oda át hanem itt ezen a földön.! Itt élünk ez a biztos. Nem az oda át most kellene “ISTENNEK” segiteni rajtam. Nem az örök pokol menny erdekel mert senki se tudja igaz e ! Most a fontos most kellene csalad feleseg ero egeszseg
2021. máj. 12. 21:07
 8/27 anonim ***** válasza:

Tudod kedves kérdező, Jézus soha nem mondta, hogy a nemi élethez, vagy a házassághoz van kötve a boldogság.

amikor felsorolta, hogy kik a boldogok, nem beszélt a szexről, és a házasságról.

(Máté 5:3–12) 3 „Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fogják vigasztalni őket. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságosságra, mivel Isten megadja ezt nekik, és elégedettek lesznek. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel velük is irgalmasan fognak bánni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent. 9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. 11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok. 12 Örüljetek, és legyetek végtelenül boldogok, mivel nagy a ti jutalmatok az égben, hiszen így üldözték korábban a prófétákat is.


Mint említettem, nem vagy egyedül a problémáddal. Sokan vannak még nálad is rosszabb helyzetben. Tudom, hogy ez sokaknak kevésnek tűnik, de nézd a pozitív oldalát a helyzetednek. Ne azzal foglalkozz, hogy mit nem tudsz megtenni, hanem amit megtehetsz. Ellenben mindig elkeseredett és szomorú leszel. Sátán pedig ennek örül.

Isten pedig nem igért tökéletesen jó életet Sátán világában. Ellenben akkor már Isten új rendjében élnének az emberek, Jézus uralma alatt.

akkor majd mindenkit meggyógyít, ahogy bemutatta amikor a földön volt, hogy az egész lakott földön ez vár az Őt szeretőkre, és a hűségesekre.

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az megmenekül.

Gondolj azokra, akik üldöztetéseket élnek át Jézusért, még meg is ölnek némelyeket, vagy börtönbe zárják, megkínozzák Őket.

DE nem adják fel, és abból hozzák ki a legtöbbet, amiben vannak.

Nézd meg ezt a videót.

[link]

2021. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Annyira bele vannak egyes hívők gavajodba a másvilágba. Kit érdekel a másvilag itt kell boldognak lenni! Azzal hogy az Istenekkel foglalkozok semmi probléma nem oldódik meg! Akkor lennék boldog ha lenne családom felesegem , egészségem nem pedig az hogy egy Felsőbb hatalommal foglalkozom. En a foldon vagyok, hiszem a felsőbb erőt mint a jó Istent de nekem megvan a saját dolgom s életem de nincs igazsag !! Sok ártatlan beteg gyerek szuletik kezek lábak nelkul mig masok gonoszak es eros egeszsegesek
2021. máj. 12. 21:13
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Akkor minek írtad ki a kérdést?
2021. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!