Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szekta?

Jehova tanúi szekta?

Figyelt kérdés
2021. máj. 15. 12:19
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
94%
Mivel egy vallási közösségből kiszakadt kis csoport, így igen, nevezhető szektának.
2021. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen. Mégpedig káros szekta.
2021. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
74%

Igen. Tanításaik nem biblikusak és a hívek kontroll alatt vannak. Ha ellenkeznek, akkor retorzió a vége. Magukat egyetlen csoportnak kiáltják ki, akiket Isten elismer.

Kegyetlen szekta. Aki ott jól érzi magát, az is kegyetlen, azért.

2021. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
6%

Már nem kis csoport és nem mostanában szakadt ki, ezért nem szekta.

Amit a hármas írt, az meg itt nem számít. Nem ettől lesz szekta.

2021. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
8%

Te jó ég...

Kegyetlen? Káros? Kontroll alatt?

Ekkora baromságot. Én 30 éve vagyok Tanú, de sem kárát nem láttam, sem kegyetlenséggel nem néztem szembe, és Én magam sem vagyok kegyetlen.


Nem állítunk senkinek az ajtaja elé, vagy az élete mellé őrséget. De ha valaki elkövet egy butaságot, legyen már gerince bevallani. És alázattal fogadja el a fegyelmezést, és javítsa ki a hibáit.

Nem egyszer szembesültem azzal, hogy ha egy Tanú elkövet egy gyalázatot, akkor az egész közösséget szidják azok akik nem tanúk. Ha pedig megkapja a fegyelmezést akkor meg kikiáltanak kegyetlennek bennünket.

Az embereknek semmi sem jó, ahogy keresztelő János is megmondta.

Vagy így vagy úgy hibát kell keresni és azt bizony még Jézusban is találtak.

Megvédem a Testvéreimet, akik hűségben, és kitartóan őszintén élik a keresztény életüket.

2021. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
11%

"Tanításaik nem biblikusak"

Én magam minden egyes tanítást a Biblia alapján tanultam.

Arról pedig beszélhetnénk, hogy kik azok akik Biblia tanítása ellenes dolgokat tesznek, és a nyáj tagjait erkölcstelen fertőben hagyják hogy keresztényeknek nevezzék Őket. szégyent hozva a Krisztusra, és a keresztény tanításokra.

2021. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem biblikusak. Csak ezen az oldalon több éve cáfoljuk a tanításaitokat, mivel még a Biblia is ellenetek van.

A tanítások meg amúgy is állandóan változnak, azt sem tudjátok már, hogy tíz éve mi volt az aktuális igazság, ami ma már hazugság.

Te pedig persze, hogy jól érzed magad bent, nem egyszer megmutattad milyen ember vagy. Az ilyennek habzsi dőzsi a hasonló kegyetlen közeg.

2021. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
9%

7

Ki mondta neked, hogy a Biblia tanítása változik. Az apostolok esetében is a próféciák azok, amiket nem értettek meg elsőre, vagy teljesen. Ennélfogva Mi nem változtatunk semmilyen tanításon, amit alkalmazni kell egy kereszténynek a minden napi életben.

A próféciák esetében volt, hogy nem teljesen értettek valamit, ahogy az apostoloknál is előfordult. Amikor megértették, akkor nem hagyták úgy, hogy rosszul adják tovább.

Jézus megmondta, hogy meg van a helye és az ideje annak, amikor egy kijelentést megértenek. Ami későbbi időre szólt, és nem az apostolok idejére, azt nyilván Ők sem értették.

Még sem állította senki, hogy nem krisztus követői, és örökké tévednek.

2021. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
18%

7

"habzsi dőzsi"

Ez egy hatalmas és alattomos hazugság. Nincs habzsi-dőzsi. S ha valaki olyan helyzetbe kerül, ahogy Én is voltam olyan helyzetbe, akkor támogatást kap.

Sajnos előfordult amikor rokkant lettem, olyan kevés volt a nyugdíjam, hogy nem tudtam kifizetni az egyik számlát, és kifizették helyettem, hogy ne kapcsolják ki az áramot.

Özvegyen éltem, pici nyugdíjból. Most sincs habzsi dőzsi bár jobb helyzetbe kerültem. Albérletbe lakom a férjemmel. Minden nap dolgozik, sem a szombat sem a vasárnap nem szabadnap.

S nem Én vagyok az egyetlen, aki hasonló helyzetben élünk, és boldogan támogatjuk Jehova, és a fia Jézus krisztus uralmát.

Egy személy elterjeszt egy hazugságot, és általánosítva ráhúzzatok egy egész közösségre a butaságaitokat.

Jehova Tanúi közösségében nincsenek hajléktalanok, mert még a legnehezebben élő is kap támogatást. Egyetlen Tanú sem lakik az utcán, és mindenkinek van munkahelye.

2021. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
És miért nem követitek a Bibliát? Az Úr napját megszenteld!
2021. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!