Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kb. minden vallásnak van...

Kb. minden vallásnak van valami ciki története vagy rituáléja, amit nem nagyon vernek nagy dobra? Milyeneket ismertek?

Figyelt kérdés

Nekem hirtelen ezek jutnak eszembe:


Kereszténység: A Jelenések Könyvében Jézus úgy jelenik meg Patmoszi János előtt, hogy lángolnak a szemei, 7 gyertya lebeg körülötte, és egy kard van a szájában


Zsidó: Hagyományosan a csecsemő körülmetélésénél a rabbi bekapja a fütyijét, és úgy szívja le róla a vért, New York-ban az ultra ortodox zsidók még mindig így csinálnak


Iszlám: Amikor énekel a müezzin, Sátán befogja a fülét és hangosan fingik, hogy ne hallja


Szcientológia: Vulkánba dobott ufók


Buddhizmus: Ahhoz hogy egy nő megvilágosodhasson, férfiként kell újraszületnie először


Mormon: Ahhoz, hogy a Mennybe juss, varázsgatyát kell hordanod



2021. máj. 21. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szia, én keresztényként elfogult vagyok, nekem a kereszténység cikinek mondott története nem ciki! A többi viszont tényleg az!
2021. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Egy látomás, aminek jelentése van, csak annak ciki, aki gúnyolódik rajta.
2021. máj. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Muszlim vagyok. Komplett hülyeségeket beszélsz.


A Sàtàn nem ezen a "szinten" mozog hogy így mondjam.


Abdullah

2021. máj. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, hiszen Isten nem ember, és a szellemi testű teremtményei nem úgy néznek ki, ahogy mi emberek. Az ábrázolás pedig nem szó szerinti, inkább a hatalmasságát, erényeit, erejét hivatott bemutatni hozzánk képest.

Az angyalok hatalmas erővel rendelkeznek, és iszonyatos gyorsan tudnak közlekedni.

2021. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Jelenések könyvében semmi ciki nincs, csak tudni kéne szimbólumokban gondolkodni és a hasonlatokat értelmezni. Ezt általában az ember már kisiskolás korban elsajátítja. Mikor Petőfi Sándor a Reszket a bokor versben azt írja, hogy "Te a nagy világnak legnagyobb gyémántja", akkor nem egy gyémántnak képzeljük el a lányt, hanem egyből érezzük, hogy a költő itt a szépségére utal, illetve hogy neki a lány milyen értékes.
2021. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez az iszlámos dolog komoly?:D van rá forrás?
2021. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi agymosott f@szt....
nov. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!