Hogyan viselik?

Figyelt kérdés

Ha én (katolikus) bemegyek egy református/evangélikus istentiszteletre (kíváncsiságból, betartva az ottani szabályokat) meg lehet néznem egy istentiszteletet?


Csak azért kérdezem, mert a református/evangélikus templomok ált. kicsik és észreveszik, ha van új tag. A nagy kat. templomoknál ezt nem lehet, és ezáltal el lehet simulni)



2021. máj. 23. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy bemehetsz. Menj nyugodtan
2021. máj. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, még tán örülnek is neked. Persze azért figyeld, mit mikor csinálnak, nehogy az legyen, hogy mindenki térdel, te meg üldögélsz, mert azt nem veszik jónéven.

(Ez csak egy példa volt, fogalmam sincs, hogy szoktak-e térdelni mise közben.)

2021. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laksz, de vannak nagyobb református és evangélikus templomok. is. Pl. a Deák téri evangélikus templomban szerintem azért el lehet vegyülni. Kisebb városban már nehezebb és valóban, lehet, hogy megkérdezik, hogy amúgy honnan jöttél.

Egyébként nyugodtan mehetsz, én is katolikus vagyok és voltam már református istentiszteleten. Igaz, oda meghívtak, mert ismerősöm konfirmált.

2021. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én baptistaként voltam már evangélikus és református Istentiszteleten nem egyszer.
2021. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Na és mond fogsz keresztet vetni náluk?
2021. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!