Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegyük tisztába; milyen...

Tegyük tisztába; milyen bizonyítékok léteznek Isten létezésére, amik ezt igazolják???

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 05:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
100%

Most azért baj, mert a kérdező kifejezetten bizonyítékot kért, és nem hitet. Hittel tele a padlás.

Egyébként nem értem, miért pontoznak itt le mindenkit, aki az igazságot mondja. Nem zavarja a hívőket, hogy emiatt is erkölcstelennek nézik őket?

2021. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
92%
21es csak a felebaráti szeretetük része.
2021. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
11%
A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.
2021. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
41%
23as fogalmazd újra picit, érthetetlen.
2021. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
0%

Szegény ateisták már az elején nem bírták idegileg a kérdést:) Ez a körkörös érvelés csak rájuk jellemző: azért igaz az evolúció, annak ellenére, h a természettudomány cáfolta, mert az evolúcióbiológusok azt mondták. Nos, Istenérvek:

Információ alaptörvénye: információ csak intelligenciától származhat. A világban van információ, ezért léteznie kell abszolút információnak is, ami téridőn felül áll. És ez egy intelligenciához kötött, tehát léteznie kell egy abszolút intelligens szellemi személynek.


De itt van millió bizonyíték:

[link]

2021. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
85%

#25: Na, a 32%-os Kreatti is megjelent!

Ahol ő van, ott terjed igazán a homály! Lásd:

"információ csak intelligenciától származhat"

Ezt a hülyeséget ki terjeszti?

Pl. anno az őslevesben 100 bázispárból simán összeállt egy-egy RNS lánc. Az bizony már információ a javából, és magától állt össze.


#23: "A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka."

Valóban.

De itt a kérdező bizonyítékot kért, az meg nincs.

2021. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
Szerintem először azt kellene vizsgálnod tudományos tények alapján hogy létezik-e valamilyen teremtő, vannak-e bizonyítékok a teremtett világra. Ez 100%-ig tudományos kérdés. He ez megvan, utána tanulmányozhatod az egyes vallásokat. Én ezt javaslom.
2021. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 Demion ***** válasza:
12%

25

"Információ alaptörvénye: információ csak intelligenciától származhat."


Ez téves. A mondat úgy helyes, hogy az információ értelmezéséhez szükséges az intelligencia.

Az, hogy most odakint esik az eső egy információ. Ennek az információnak az értelmezéséhez nekem szükségem van intelligenciára, de az esőnek nincs szüksége sem az én, sem más intelligenciájára ahhoz, hogy essen. Mert információ (az eső) létezik önmagában is, intelligencia nélkül.

2021. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:

"vannak-e bizonyítékok a teremtett világra"

Nincsenek, inkább az ellenkezőjére utaló jelek vannak.

Amúgy milyen bizonyítékot tudnál elképzelni?

2021. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 KZitus ***** válasza:
25%

Szia

valóban ahogyan írták, minden embernek másat jelent a "bizonyíték"

Pl. mivel tudnád bizonyítani NEKEM a létezésedet? Számodra nevetséges ez a kérdés, hiszen maga a kérdésed, és a hozzászólásod a bizonyíték a létezésedre, pedig SOHA nem fogjuk látni egymást. Mégis van kézzel fogható bizonyíték arra, hogy te egy élő, létező egyén vagy. Istentől el tudnál fogadni hasonló bizonyítékot?

Írod, most készülsz olvasni a Bibliát, amely az Isten Szava. Nos ott rengeteg bizonyítékot találsz majd a létezésére, már akkor is, ha úgy állsz hozzá, 50-50 % annak, hogy létezik. A Biblia olvasása előtt én sem hittem Isten létezésében, pedig ott voltam az orrom előtt, én magam élő bizonyítéknak :-)

Igen, a Biblia meggyőző bizonyítékokkal szolgál azt illetően, hogy Isten létezik. Arra ösztönöz minket, hogy fejlesszük ki az istenhitet, de nem úgy, hogy vakon elfogadunk bizonyos állításokat, hanem úgy, hogy használjuk az értelmi képességünket: Róma 12:1

"Kérlellek azért titeket, testvérek, Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent és Isten előtt elfogadható áldozatul. Így a gondolkodóképességeteket használva végeztek szent szolgálatot." - tehát nem kér Isten vak hitet!

1János 5:20

" Ám tudjuk, hogy Isten Fia eljött,a és éleslátást adott nekünk, hogy megismerjük azt, aki igaz. És a Fia, Jézus Krisztus által egységben vagyunk vele,b aki az igaz Isten és az örök élet forrása."

Figyelj meg 1-2 Biblián alapuló érvet:

A rendezett, élőlényeknek otthont adó világegyetem léte arra mutat, hogy van egy Teremtő. A Biblia azt írja, hogy „természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” Héberek 3:4. Ezt az egyszerű, ám logikus megállapítást sok művelt ember is meggyőzőnek találja. (Például Allan Sandage néhai csillagász egyszer ezt mondta a világegyetemről: „Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy a rend a káoszból jött létre. Kell hogy legyen valamilyen rendező elv. Isten rejtély számomra, mégis ő a magyarázat a létezés csodájára, arra, hogy miért vannak a dolgok.”)

Azontúl, hogy kielégítjük a fizikai szükségleteinket, nekünk, embereknek igényünk van rá, hogy megtaláljuk az élet értelmét és célját. Ez része annak, amit a Biblia szellemi szükségletnek nevez, és amihez az is hozzátartozik, hogy szeretnénk megismerni és imádni Istent a Máté 5:3; és a Jelenések 4:11 szerint. Ez a szükséglet nem csupán Isten létezését bizonyítja, hanem azt is, hogy ő egy szerető Teremtő, aki segíteni akar nekünk a szellemi éhségünk csillapításában: Máté 4:4 "De ő ezt felelte: „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amelyet Jehova mond.«”.

2021. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!