Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az út keresztény közösség?

Jézus az út keresztény közösség?

Figyelt kérdés

Valaki találkozott már velük? [link] ez a weboldaluk. Utcán szólítottak le, és beszélgettem velük vagy másfél órát. Nem voltak antipatikusak, de azért megfordul a fejemben, hogy nincs-e ennek valamilyen szektás jellege. Nem tartoznak felekezethez, és egymásnál szoktak összegyűlni.

Valaki tud róluk valamit?



2021. máj. 27. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Soha életemben nem hallottam még róluk, rá akartam keresni a neten de a semmit nem találtam, még azt a weboldalt sem amit te linkeltél. Nagyon kicsi közösség lehet.
2021. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem hallottam még róluk. Kicsit furcsa, hogy semmi sincs róluk az oldalon. Hol vannak ők helyileg?
2021. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa, én sem találtam semmit. Adtak egy prospektust ezzel a weboldallal, telefonszámmal és emaillel. Azt mondták, ha szeretnék beszélgetni, vagy bármi, akkor keressem őket. Nincsenek programjaik meg semmi ilyen, nem gyűlnek össze meghatározott helyeken, hanem egymásnál. Ha így érted a hol vannak helyileg kérdést. Amúgy a Margit-szigeten tanultam, és úgy jöttek hozzám.

Meg valami olyasmiről is beszéltek, hogy nem emberi szerveződés ők, hanem Isteni, ezért nincs se konkrét hely, se felekezet, se semmi. Kicsit furcsa ez nekem első hallásra, de igazából nem vagyok annyira otthon a témában. Viszont szimpatikusabbak voltak a katolikus szaktársaimnál.

2021. máj. 27. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Elég rámenősek lehetnek abból kiundulva amit mondasz, ha ehhez hozzá veszem, hogy nem találni semmit róluk a neten, ez csak megerősit benne, hogy egy nagyon kicsi közösségről lehet szó, ezért ilyen rámenősek, több tagot akarnak.
2021. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A tanúk is így kezdték. Meg az adventisták is. Valahol el kell kezdeni.
2021. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy rabszolga kereskedők. Idegenekkel nem kell menni sehová.
2021. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztátok le Lucit? Végeredményben igazat írt, mégha nem is vette annyira komolyan :)))
2021. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy újonnan alakuló szekta, még honlap sincs nekik, csak egy ingyenes sablon oldal bármilyen információ nélkül. Az idézés módja alapján valamelyik protestáns felekezet szakadt tovább.
2021. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ugyanazok mint akik a keresztenyek.hu oldalon is vannak. Utóbbiak két képviselőjével beszélgettem már én is. Heti több alkalommal összegyűlnek (majdnem naponta), kicsit kommunás jellegű. Törvényeskedőek, de ők az Újszövetségből csinálnak törvényt. Tehát mindent úgy kell csinálni, ahogy oda le van írva.
2021. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
... tehát például az se helyes ha megnézel egy focimeccset mert ott versengenek egymással az emberek.
2021. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!