Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legszebb bibliai...

Melyek a legszebb bibliai történetek?

Figyelt kérdés
Nekem Jézus azon példabeszéde, amelyben a pásztor a nyájat hátrahagyva elindul megkeresni az 1 elveszett bárányát és örül mikor megtalálja (Isten is örül, ha csak 1 ember is megtér hozzá, elfogadja Őt).

2021. máj. 29. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tékozló fiú esete :D de ez csak az én véleményem természetesen.
2021. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Amikor Isten engedélyt enged a Sátánnak hogy kiírtson 1 családot, ezzel bizonyitva a hívője hűségét.
2021. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jób története*
2021. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 B2man ***** válasza:
Énekek éneke
2021. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy legszebb, de szerintem tükrözi hogy miről szól az ószövetség.

[link]

2021. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#2 Jób története valóban nagyon szép! Csak végig kell olvasni. Tudom, hogy trollkodásból írtad, de ettől még tényleg szép történet, ha egészében nézed. Tudod, a Jedi visszatér is egy szörnyű történet, ha csak az első kétharmadát veszed figyelembe.


#4 az Énekek éneke szintén nagyon szép, bár nem mondanám történetnek, sokkal inkább lírai mű.


Amúgy számomra a kedvenc Jónás története, és a tékozló fiú példázata.

2021. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6os. Az miben változtatt hogy Isten engedélyt adott megölni embereket és ezzel fittyet hányva a szabad akaratukra?
2021. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7 a történet nagyon mély. Többek között a fájdalom és a veszteségek feldolgozásáról szól, az emberi lét legalapvetőbb problémáiról.


A szabad akaratot felesleges idekeverni, az a fogalom egy modern konstrukció, nem lényeges világnézeti eleme a Bibliának.

2021. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8as ezt még nem nagyon hallottam. Általába a hívők dobáloznak a szabad akarattal mikor valami rossz történik.
2021. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hóseás története is nagyon szép. :)
2021. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!