Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Harmadik templom megépítése...

A Harmadik templom megépítése hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Már évek óta fel-felbukkannak olyan cikkek a neten, ahol nyilatkoznak, mikor ki, hogy jó lenne felépíteni a harmadik templomot vagy hogy már készülnek rá. Valahol azt is olvastam, hogy a zsidók valami jelet vagy üzenetet várnak Istentől, más cikkek alapján pedig úgy tűnik, hogy saját kedvüktől függ, mikor építik.

Már évek óta téma a megépítése, most nem találom a cikkeket, amiket olvastam, de volt köztük 2021-es meg korábbiak is.


Talán nagyon egyszerű kérdés ez, de mitől függ, hogy mikor építik meg a templomot?

Gondolom Isten akaratától, de most ezen kívül. Valami jelre vagy üzenetre várnak? Vagy a politikától függ? Hogy mikor lesznek annyira rosszban a palesztinekkel? Vagy majd amikor olyan kedvük lesz?


Elég gyakran elmondták már, hogy fontos, hogy megépüljön és várják és meg kell csinálni. Aztán mégse történik semmi.

Ha meg akarják építeni, miért nem kezdenek hozzá? Ha annyira fontos nekik, akkor biztos nem rettentené el semmi őket.

Ha meg nem akarják felépíteni, miért mondják?


Egyáltalán azt lehet tudni, hogy hol épül meg? Egy előadásban azt hallottam, hogy nem is tudjuk pontosan, hol állt a második templom, mert ahhoz ásatásokat kellene végezni, amit nem lehet, mert az arabok nem engedik.



2021. máj. 30. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Senkinek sem érdeke megépíteni az a templomot.

- Mecsetet kellene rombolni, ami a világörökség része is.

- Újra kellene tulkokat áldozni a bűnöktől való megszabadulás helyett.

- Nem lenne tovább célja a zsidó vallásnak, fegyverkezésnek, önsajnálatnak.

Remélem tévedek is valaki kijavít.

2021. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel egyes álkeresztény szekták sokkal jobban és többet foglalkoznak, mint maguk a zsidók :)

Láthatóan nem akarnak a zsidók új templomot emelni jelenleg.

2021. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetetlen elbontani a mecseteket a templomhegyről nem csak a muszlim világ nem engedi, hanem a nyugati sem. És való igaz, ha páratlanul tekintesz a kérdésre nem lehet ilyenre rábólintani meg ha nagyon akarná az Izraeli vezetés akkor sem. De egyébként nincs ilyen politikai törekvés néhány fanatikust leszámítva.
2021. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

A próféciák nem a fizikai épületről szólnak.

Isten imádatának helyes tiszta imádatának a helyreállításáról beszél.

Jézus azért mondta akkor, hogy "Ő 3 nap alatt felépíti", mert a halálának a körülményei, és a feladata elvégzése után megalakult Isten "választott" gyülekezete, és helyre állt a Zsidók által elhagyott helyes gyakorlása az imádatnak.

Igaz, hogy ezt a későbbiekben a hitehagyás követte, de Jézus ígéretet tett, hogy az utolsó napokban, újra megáldja azokat, akik erre méltók, és a tiszta imádat újra gyakorlatilag fokozatosan helyre áll.

2021. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Naponta felteszed ezt a kerdest? Mar tobben megmondtak, hogy Izrael Allamnak eszeben sincs ilyesmi. Mit eroszakoskodsz?
2021. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha meg nem akarják felépíteni, miért mondják?"

Senki nem mondja.

2021. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem teszem fel naponta a kérdést. Ez az első és egyetlen kérdésem róla.
2021. jún. 1. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!