Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Így valójában a keresztanyja...

Így valójában a keresztanyja leszek a picinek vagy nem?

Figyelt kérdés

Hamarosan megkeresztelik a férjem unokaöccsét. Elvileg én leszek a keresztanya, de tőlem nem kérnek semmilyen iratot (sem keresztlevelet, se semmit), csak a férjemtől (aki ugye a keresztapa lesz).


Akkor én most csak "tiszteletbeli" keresztanyja leszek a picinek?


Vagy így, hogy házasok vagyunk (bár egyházilag nem) automatikusan keresztszülő leszek?



2021. máj. 30. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel automstikasan természetesen, és úgy tűnik máshogy sem.
2021. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülőknek nem kell egy párnak lenniük, lehet a keresztanya tök más. Van, ahol ez is a divat, a két keresztszülőt a két szülő családja/baráti köre adja.

Ha nem írsz alá, ha nem szerepelsz majd a keresztlevélen, ha nem te tartod a gyereket a víz alá, akkor nem te leszel a keresztanya, csak a keresztapa felesége.


Ettől persze még hívhat a gyerek kerianyunak, párom családjában is úgy van, hogy két keresztszülői párt tart annak a gyerek (keresztanya feleségét és keresztapa férjét is annak veszi, ahol a kettő nem egy pár).


De a dolog nem automatikus, és nem leszel attól keresztszülő, hogy a párod az.

2021. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is így gondoltam, csak anyósom mondott mást.
2021. máj. 31. 05:14
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen keresztanya és keresztapa, csak egyetlen keresztszülő. Jelen esetben ez a férjed lesz.

A feladata a gyerek vallásos nevelése, nem pedig az ellátása.

2021. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keresztfiamnál is úgy van, hogy van keresztanyja (ez vagyok én) és van keresztapja, aki nem a férjem, sőt konkrétan egyszer találkoztunk, a keresztelőn.

Tehát a két keresztszülőnek nem kell feltétlen házaspárnak lennie. De az is lehet, hogy a férjed lesz az egyetlen keresztszülő, mert nem kötelező, hogy mindenképp 2 keresztszülő legyen.

(Tényleg zárójeles megjegyzés: hivatalosan azt hiszem, hogy a férjed sem lehetne keresztszülő, maximum keresztelési tanú. Mivel nincs egyházi házassága, csak polgári.)

2021. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!