Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy keresztény szeretné...

Ha egy keresztény szeretné lecserélné a teljes nevét, akkor az egyház vagy a gyülekezet elismeri a név megváltoztatását? Vagy újra kell keresztelkedni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán, csak akkor újra kell csinálni az iratokat az érvényes névvel.
2021. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
miért ne ismerné el? Mi köze a keresztelkedésnek a névhez?
2021. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem hogy jön a név a keresztelkedéshez?
2021. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell, ezért van az anyakönyvi rovatban megjegyzés rovat, ahová ezt feltüntetik. Kutattam levéltárban, ugyan nem ilyen témában, de sok anyakönyvi kivonatot láttam, ahol fel volt tüntetve a névváltoztatás. Pl. a németes nevek magyarosítása elég gyakori volt régen.
2021. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondol, hogy keresztény-keresztnév; meghogy nehogy megtagadja az apját, hogy kinézzék esetleg, hogy ilyeneket gondolnak.


Vagy én nem tudom.

De szóval, hogyha nem lesz belőle baj, meg szal nem ártasz vele senkinek,akkor szerintem nem fognak megvetni érte; de tehát én nem értek a vallásokhoz.

2021. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha arra gondol, akkor idióta. Régóta semmi köze az egyháznak a keresztnévhez. A keresztnevet nem a templomban adják, hanem a szülőszobában.
2021. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A keresztség egyszeri. A névváltoztatást bejegyzik, és ha kell, akkor az új nevét használják. A védőszent marad, illetve ha ez nincs szokásban, akkor a régi névnek már semmi jelentősége sem lesz.
2021. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, Mohammed akar lenni...egyébként nem értem, mi az összefüggés.
2021. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És a bérmanevet lehet megváltoztatni?
2021. jún. 5. 21:19
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Azt nem, de minek?
2021. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!