Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus első-, illetve későbbi...

Jézus első-, illetve későbbi tanítványai, hívei, követői, apostolai közül kik voltak a legjelentősebb-, olykor döntő hatással bíró személyek a kereszténység megszületésére, elterjedésére, majd világvallássá válására?

Figyelt kérdés
A témában jártas személyek véleménye, gondolatai?

2021. jún. 5. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Péter.
2021. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Péter, Pál és János apostolok.
2021. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

A nem zsidók között Pál apostol volt a "pogányok apostola", a zsidók között pedig Péter apostol volt a "körülmetélkedés apostola", a Biblia szerint.


Tudom, hogy a később, a IV. században kialakult egyszemélyi vezetésű római államvallás hamisít a történelemben visszafelé is, de ennek nem érdemes bedőlni.

2021. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

"Péter apostol volt a "körülmetélkedés apostola", a Biblia szerint."

Ezt hol írja a Biblia? Idéznéd kérlek?

2021. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Egyik sem és mindenki.

(Cselekedetek 15:28) 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk,. . .

Jézus határozottan megmondta, hogy nem emel senkit magasabb helyre, egységesen kell a döntést meghozni.

Az tény, hogy Péter vehemensebb, hirtelen ember volt a személyét illetően, a többiekhez képest. A döntést a szent szellem által közösen hozták.


Volt idő amikor a tanítványok ez miatt versenyeztek, hogy ki kerül közelebb Jézushoz az uralkodása idején. Jézus megfedte őket. Senki nem hatalmaskodhat a másik felett.

(Máté 20:25–27) . . .: „Tudjátok, hogy a nemzetek uralkodói hatalmaskodnak az emberek felett, és a nagyjaik hatalmuk alatt tartják őket. 26 De köztetek ennek nem szabad így lennie. Ehelyett aki nagy akar lenni köztetek, az legyen a szolgátok, 27 és aki első akar lenni köztetek, az legyen a rabszolgátok.

2021. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

[link]


"

Sőt ellenkezőleg, mikor látták, hogy én reám van bízva a körülmetéletlenség evangyélioma, mint Péterre a körülmetélésé;

(Mert aki erős volt Péterben a körülmetélkedés apostolságára, bennem is erős volt a pogányok között).

"

(Biblia, Pál apostolnak a Galáciabeliekhez írt levele, 2:7-8)


Péter apostol: körülmetélés evangéliuma (zsidók evangelizálása)

Pál apostol: körülmetéletlenség evangéliuma (pogányok evangélizálása)


Ezzel összhangban a másik igevers:

[link]

"Mert néktek mondom a pogányoknak, amennyiben hát én pogányok apostola vagyok, a szolgálatomat dicsőítem"

(Biblia, Szent Pál apostol levele a rómaiaknak)

2021. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pál
2021. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A lepontozó római katolikusoknak úgy látszik, hogy Isten Igéjével van bajuk, ugyanis azt idéztem a 6-os hozzászólásomban, ráadásul még kérésre is.:)
2021. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as, szerintem nem katolikusok pontoztak le. Ha valaki Pál apostol nevét említi, általában kitör a pánik. Katolikusoknak általában nincs bajuk Pállal


Kérdésre: Péter a zsidókeresztények apostola volt, Izraelben. Az Apcselben olvashatjuk is, hogy külön helyi rendelkezéseket is hozott, melyek nem voltak általános érvényűek. Pál hozta létre a pogánykeresztény gyülekezeteket, melyek alapjai voltak annak, h a világon a kereszténység elterjedjen. Pál és munkatársai. De ők nem voltak apostolok

2021. jún. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ...Laci ***** válasza:
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de ne felejtsük el Júdást sem, akinek tette bár súlyos bűn és hiba volt, közvetlenül idézte elő Jézus kereszthalálát.
2021. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!