Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, mi...

Kedves keresztények, mi értelme van a házasságnak, ha nem örök életre szól?

Figyelt kérdés
A nem hívők között is sokan csak addig van egymással, amíg tudják használni a másikat; és köztük is van, aki örökre hűséges.

2021. jún. 5. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid és tömör válasz: úgy semmi.

De ki tudja előre mit hoz az élet ha elmúlik a szerelem?

2021. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az egész földi életemre tervezem a házasságomat, és tudtommal a férjem is. Kivéve persze özvegyülés esetén. Direkt figyelünk is rá, hogy folyamatosan dolgozzunk a kapcsolatunk fönntartásán, táplálásán, nem vesszük adottnak, hogy úgyis mindig szeretni fogjuk egymást. Mert ez nem magától megy. Ez az odafigyelés, befeketett munka segít, hogy tényleg kitartson a kapcsolatunk sokáig.


A házasság számomra a közös elhatározásunk, hogy együtt szeretnénk lenni a halálunkig, megerősítése, deklarációja. Számomra egyértelművé teszi a döntést, hogy le van írva. Nem gondolkodom el rajta újra és újra, hogy biztosan a férjemmel akarok-e maradni - vele akarok, és kész, nem hozok újabb döntéseket. Általában ennél kisebb súlyú ügyekben is, ha felírtam magamnak, hogy hogy döntöttem, akkor könnyebben tudtam tartani magam hozzá.


A férjem valószínűleg abban is hisz, hogy a szentségi áldás is erősíti a kapcsolatunkat. Én meg abban hiszek, hogy az ő ezirányú hite erősíti :-)

2021. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A keresztények számára pont addig szól.
2021. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Szokták mondani, hogy a jóból is megárt a sok :D
2021. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Isten a házasságot örökérvényűnek tekinti. Csak a hűtlenség esetén lehetséges a válás és szabad az újra házasodás a vétlen félnek. DE dönthet úgy is hogy megbocsájt. Azonban később nem róhatja fel neki ezt, mert megbocsájtotta. Illetve a házastárs sajnálatos halála.

Isten is amit megbocsájt, nem fogja emlegetni, eltörli.


Ha valaki használati tárgynak tekinti a társát, ott baj van. Isten kiegészítőként teremtette egymásnak őket.

A szeretet nem tárgyként gondol a házastársára, hanem az életben a szövetségese, és bizalmasa kell hogy legyen.

2021. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem egy életre szól a házasság, akkor az semmivel nem különb egy vilagi párkapcsolatnál, amiben addig vagyunk benne ameddig jól érezzük magunkat, és ha jönnek a kihívások, nehézségek akkor le lépünk. Pont a lényeg marad ki. Az pedig az, hogy önmagunkat megtagadjuk, hogy csiszolódjon az jellemünk, és az egónkat alarendeljük a egymásnak kölcsönösen. Nem ÉN vagyok többé hanem MI . Ez iszonyatosan nehéz sokszor a mai világban ahol az önzés a trendi minden film, minden reklám , minden minden erről szól manapság. Ezért nem tartanak élethosszig a házasságok.
2021. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kereszténység a házasságnak azt a formáját kanonizálta, ami a világvallássá válása idején elterjedt volt. Nem volt ott ideológia, egyszerűen azt foglalták törvénybe, ami amúgy is beletartozott a szokásjogba. Ez az időszak a IV. században kezdődött Nagy Konstantin milánói ediktumával és legkésőbb 962-ben, I. Ottó német-római császárrá koronázásakor ért véget.

Akkoriban a házasság a mainál jóval hamarabb kezdődött: egy 16 éves lány már simán szülhetett, hiszen biológiailag alkalmas volt rá, ám ha apát 40 éves kora után nem vitte el sem valamely háború, sem a pestis, sem az alultápláltság, nagyon szerencsésnek mondhatta magát. Ugyanúgy, mint anya, ha megúszta az összes gyerekszülést komplikációk nélkül, amelyek akkor kérdés nélkül azonnali halált jelentettek. Vagyis az akkori házasság időtartama nagyjából megfelelt a mainak: apa és anya fiatalon összeházasodott, megszülettek az utódok, majd mire felnőttek, megunták egymást - ez nagyjából 40 éves kort jelentett. Ám míg akkoriban a korai halál vetett véget a házasságoknak, most a mágikus 40 után is élnek az emberek.

Aki manapság az 1000-1500 éves hagyományok alapján akar házasságban élni, annak sok sikert kívánok, de nekem ne jöjjön panaszkodni, ha nem megy.

2021. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a dolgokat.

Az "egy életre" és az "örökre" az nem ugyanaz!

Márpedig a házasság az csak az életre szól, nem az örökkévalóságra!

Mivel a mennyben már nem lesz házasság, ahogy a Biblia is írja.


Attól még értelme lehet.

2021. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

??

A tapasztalás. Összekötöd az életed valakikkel, amíg minőségileg szolgáljátok egymást.

2021. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örök élet nem létezik. Az élet nem örök. Csak a létezés örök.
2021. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!