Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádámnak és Évának csak...

Gallits Gábor CsabaPalple kérdése:

Ha Ádámnak és Évának csak Káin és Ábel voltak a gyermekeik,akkor hogyan lett a többi ember?

Figyelt kérdés
Bevallom Teljesen Őszintén hogy bár én személy szerint Ateista vagyok,de ezt már megakartam kérdezni és gondoltam itt teszem fel ezt a kérdést.

#Ádám és Éva gyermekei
2021. jún. 5. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Károli Gáspár » Mózes első könyve - A teremtésről


3 Élt vala pedig Ádám száz harminc esztendőt, és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára és nevezé annak nevét Séthnek.

4 És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolcszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat.

5 És lőn Ádám egész életének ideje kilencszáz harminc esztendő; és meghala.


Tehát volt ott több gyermek is. Anyjuk helyett ott volt a kis húguk.

2021. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

A zsidó hagyomány szerint Ádámnak és Évának 33 gyermeke volt, köztük lányok is.


A fiúk nem az anyjukkal hemperegtek tehát. A testvérházasság pedig akkor még nem volt tiltott, hogy a következő kérdésnek is elébe menjek. :)

2021. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

"Ha Ádámnak és Évának csak Káin és Ábel voltak a gyermekeik,akkor hogyan lett a többi ember?"

Milliárdszor volt kérdés. Ahogy írtad be a kérdésed, már dobta is ki a többit...

Ádáméknak nem csak ezek a gyermekeik voltak, de érdemes csak hazug ateista oldalakról szerezni az információkat


"A testvérházasság pedig akkor még nem volt tiltott, hogy a következő kérdésnek is elébe menjek"

Én is elébe megyek, mert ezek nagy "professzorok". A vérfertőzést a beteg recesszív gének okozzák. Minél közelebbi rokonnal házasodik valaki, annál nagyobb az esély két ilyen gén találkozásának. Teremtéskor még nem voltak beteg gének, így nem volt szó "vérfertőzésről".

(Megelőzve a szokásos sipákolást, hogy "dehát testvérek voltak, ez undorító")


"A zsidó hagyomány szerint Ádámnak és Évának 33 gyermeke volt, köztük lányok is."

Az egyetlen forrás nem írja, hogy hány volt, lehetett sokkal több is.

2021. jún. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
vérfertőzés
2021. jún. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Porból formázta meg őket a nagyfőnök.
2021. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

5

Mint bolondtónyó a Homok Titkaiban?

2021. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként arra én is gondoltam hogy több gyermekük volt mint kettőés a testvérek közötti házasság ma is meg van Magyarországon is.
2021. jún. 6. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez csak egy példabeszéd,
2021. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Van olyan római katolikus pap, aki szerint Ádám és Éva két kontinens volt, de az ilyen butácska véleményekkel nem igazán érdemes törődni.
2021. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új válaszokat is 😀
2021. jún. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!