Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kimondható, hogy a házasság...

Kimondható, hogy a házasság elsődleges célja a szülés? Bűnnek számít, ha egy termékeny nő elutasítja a családalapítást? Ha nem, akkor mi a baj a testvér-házassággal?

Figyelt kérdés

Ha egy kereszténynek olyan szinten megtetszik a húga, hogy már nem bír magával és a szerelmük kölcsönösen lángol, akkor összeházasodhatnak egymással?


Itt azt írják, hogy régen normális volt rokonokkal együtt lenni, csak a gének miatt lehet problémás az aktus:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Azt is tudom, hogy később a Biblia szerint meg kell ölni, ha valaki felfedi a szemérmét a testvérének:

"Mózes III. könyve:20:17 És ha valaki feleségül veszi az ő leánytestvérét, atyjának leányát, vagy anyjának leányát, és meglátja annak szemérmét, és az is meglátja az ő szemérmét: gyalázatosság ez; azért irtassanak ki népök fiainak láttára, az ő leánytestvérének szemérmét fedte fel: viselje gonoszságának terhét."


De ha nem fedik fel egymásnak a szemérmüket?


Ha úgy gondolod, hogy beteg vagyok azért, mert ilyenekről fantáziálok, akkor legyen. De míg nekem csak az agyamban létezik a gondolat, a Bibliában teljesen normális volt a teremtés után, nem csak a gondolata.



2021. jún. 6. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egész más egy meddő pár, és más az akarattal gyereket nem vállaló.

Mert a meddő pár akar, gondolatban van gyermeke, és csodák is lehetnek.

De a nem akaró pár a gyerek nem akarásával igazából Istent magát veti el, azzal, hogy nem akar új életet teremteni Isten dicsőségére. Pedig tudna, de a gondolatot veti el, tagadja meg.

2021. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy lelkészt! Egyszerű civilként, sokszor félre érthetjük az írásokat.
2021. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
A Férfi a feje az asszonynak. Nem tagadhat meg semmit a Férjétől.
2021. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

az a baj vele, hogy a torveny tiltja a testverek kozotti nemi kapcsolatot es hazassagot

marmint a bunteto torvenykonyv

2021. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem egész más egy meddő pár, és más az akarattal gyereket nem vállaló.

Mert a meddő pár akar, gondolatban van gyermeke, és csodák is lehetnek."

Nyilván, ezért írtam, hogy az Egyház azt mondja, hogy a termékenységre nyitott lelkület szükséges, ami egy meddő párnál megvan, csak nem jön össze a gyerek. Meddő párok köthetnek érvényesen szentségi házasságot - csak akkor nem, ha eltitkolják a másik elől ezt az állapotunkat, mert akkor az érvénytelenségi akadály. Ezért de facto nem igaz, hogy a házasság egyedüli célja a gyerek.


"Ez a katolikus egyház. De mit mond a Biblia? Mert ezt biztos nem."

A Biblia a Katolikus Egyházban született meg. Tehát a "mit mond a Biblia?"-kérdéssel szembeállítani a kettőt kb. olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy az Aranyemberben Tímár Mihály a Senki-szigetére ment. De mit mond erről Jókai? :))

2021. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kimondható, de nem igaz.

A házasság elsődleges célja a több tapasztalás.

2021. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bírom mikor valaki ide böfög egy kérdést utána meg le se sz*rja a saját kérdését.

Legalább annyit ide írhatnál hogy meg dugtad-e azóta.

De amúgy kamu a kérdés. Annyi jó nő van ebben az országban. Nincs olyan a világon hogy aki itt akar az nem talál magának nőt. Nekem ezt ne mondjátok.....

2021. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!