Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak ez az egyetlen Isten...

Csak ez az egyetlen Isten létezik akiről a Bibliában olvashatunk, csak azért kérdezem, mert olyan sok vallás van és más vallásnak is van istene, honnan tudhatjuk, hogy a miénk az igazi?

Figyelt kérdés
2021. jún. 6. 21:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem hitetlenkedésből írtam, hanem meg szeretnék róla győződni valahogy a miénk-e az igazi-e.
2021. jún. 6. 21:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hindu nem fogja azt mondani, hogy a te istened az igazi. Neked igen, neki nem.
2021. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Miért írsz ki néhány órán belül 3 rendkívül hasonló kérdést kicsit másként megfogalmazva ?


Abdullah

2021. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az első kérdésednél ezt válaszoltam, most újra idemásoltam a meggyőződésemet.


Igen, csak egyetlen Isten létezik és Allah ugyanaz az Egyetlen Isten aki az Ószövetségben és az Újszövetségben (tehàt a Bibliàban) is szerepel.

Azonban az Ő pontos és hamisítatlan szavait a Szent Korànban talàlod. Mivel a Biblia màr emberi kéz àltal módosítva lett.



Muszlimként én ezt vallom.


Különböző vallású emberekkel találkozhatsz akik különböző hittel rendelkeznek. Engem a Kegyelmes Allah szinte "megszólított" amikor a Koránt olvastam.


Abdullah

2021. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia alapján igen, más vallások szerint meg nem.
2021. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szaszu06 válasza:
45%
Szia! Csak egy Isten van, Jézus Krisztus! A Bibliában benne van minden igazság! Nem a koránban stb kell keresgélni. Csak Jézus tudja megadni a szeretetet és a kérdésedre a választ is ❤️
2021. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Istennek van akkora hatalma, hogy az emberek ne tudjanak a szavában kárt tenni. Mindent amit Isten leíratott, maga a történelem bizonyítja, hogy minden úgy történt.

A Biblia Istene pedig a Jahve nevet adta magának, és Ő volt Ábrahám Istene.

Ábrahámnak pedig azt az ígéretet tette, hogy a leszármazási vonalán fog a messiás megszületni, még pedig nehéz időszakban. Tudjuk, hogy Római fennhatóság alatt éltek, és a jövendölés alapján el is pusztították a templomot is.

Ábrahámnak Izsákon keresztül ígérte, és nem Ismael vonalán.

Ezt mindenki tudja, és nem lett meghamisítva.

2021. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Abdullah.

A Kegyelmes Isten nem tehetetlen, hogy a szavában engedjen kárt tenni.

Az ígéretét Ábrahámnak nem szegte meg. Azt pedig jól tudjuk, hogy nem Ismael, hanem Izsák vonalán ígérte az emberiség megváltóját.

Ez pedig úgy is történt. Ha nem így volna, akkor Isten megbízhatatlan, és nem szavahihető lenne, aki állandóan változtatja az ígéreteit.


Azzal egyet kell értened, hogy Ősapánk, Ábrahámnak tett ígéretét, nem hagyta beteljesületlenűl.

2021. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezt hetente háromszor megkérdezni.
2021. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

"Nem hitetlenkedésből írtam, hanem meg szeretnék róla győződni valahogy a miénk-e az igazi-e."

Semmi gond. Utánajárással, logikus gondolkodással lehet ellenőrizni, h melyik az egyetlen, létező Isten

2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!