Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok 85%-a nem fogadja...

Muszlimok 85%-a nem fogadja el a keresztényeket és a zsidókat?

Figyelt kérdés

Muszlimok 85%- szó szerint követi a Quran könyv követeléseit.


https://www.youtube.com/watch?v=PJkpU8yIJAc



2021. jún. 7. 16:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

"Visszaterve a kérdésre, a muszlimok 85%-a sunni, vagyis szo szerint kovetnek mindent a Koranbol."


Sunni vagyis szunnita ahogyan én magam is. Ez így egyáltalán nem igaz amit írtál. Erre alapoztad az egész kérdésedet ? :O


A Korán számos versét sokféleképpen lehet értelmezni, ennek a kijelentésnek így nincs értelme, hogy "szószerint értelmezni". Mert először is meg kell érteni, hogy miről szól az adott vers. Ezekben az értelmezésekben szoktak eltérések lenni.


A helyes értelmezésen van a hangsúly, nem a szószerintiségen szerintem. Nem kell attól félni, hogyha szószerint akarjuk értelmezni a Koránt, mert semmi rossz nem lesz abból, viszont meg kell tanulnunk helyesen értelmezni, hogy mire utalnak a versek benne.


"A Korán konkrétan megtiltja, hogy a muszlimok szövetkezzenek vagy összebarátkozzanak a nem-muszlimokkal."


A Korán arra buzdít, hogy keresd a barátságot a hívőkkel, hiszen mi mindannyian testvérek vagyunk. Igazából arra utal, hogy a keresztényekkel való barátság nem váltja ki a muszlimokkal való barátságot. Az Iszlám nem a "magány vallása", keresnünk kell a kapcsolatot a muszlim közösséggel erre Mohamed Prófétánk (béke legyen vele), is buzdított minket.


Az egyik válaszolónak igaza volt, az Iszlám lehetőséget biztosít arra, hogy keresztény vagy zsidó nőt vegyünk feleségül. Márpedig ez, elég szoros muszlim-keresztény-zsidó rokoni kapcsolatokkal is jár. Ez elég szoros "szövetség" én úgy gondolom.


"Kétféle ember van, aki társad hitben, és aki társad az emberiségben"


Ali Ibn Abi Talib a SZUNNITÁK 4.dik kalifája,Mohamed prófétánk unokaöccse.


Abdullah

2021. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%

"most voltam Egyiptomban nyaralni, ott a sok muszlim tönkre tudja tenni a pihenést"


Ó te szegény, hát mindjárt megsajnállak! 😂😂 Ha ennyire gyűlölöd a muszlimokat, akkor ne menj muszlim országba nyaralni, agytröszt...

2021. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
28%

22

Az nem jut eszedbe, hogy eredetileg egyáltalán nem gyűlölte a muszlimokat, hanem épp a nyaraláson szerzett tapasztalatai változtatták meg?

2021. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

#23: Ha én elmegyek mondjuk Oroszországba, és ott tegyük fel bunkón viselkednek velem. Akkor mind a 150 millió orosz bunkó ? És általában az oroszok a hibásak és ezért általában véve meg kell gyűlölni őket ?


Gondolkodj el.


Abdullah

2021. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
20: "Sose hallottam toluk semmi ocsarlast a keresztenysegre" Akkor ezért jársz ide? Vagy az itteniek nem muszlimok?
2021. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A muzulmán országokban a nem muzulmánoknak 3 lehetőségük van:

1. Felveszik a muzulmán vallást.

2. Adózói lesznek a muzulmánoknak és szolgálják őket.

3. Halál.

2022. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!