Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Féltetek, vagy izgultatok...

Féltetek, vagy izgultatok gyónás előtt?

Figyelt kérdés

Holnap megyek gyónni, lelkipásztori elbeszélgetésre, de nagyon izgulok, hogy nem fogom tudni elmondani, amit szeretnék.


Volt, hogy valaki nem tudta elmondani, amit szeretett volna?



2021. jún. 20. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Írd meg előbb nekem privátban. A mi tikunk marad 🤫


Amúgy miért nem tudod elmondani? Mi benne a ciki?

2021. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozz előtte, készülj fel rá szívből és el fog múlni.
2021. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 lilla64 ***** válasza:
100%
Majdnem rosszul lettem.Azelőtt a jehova tanui szervezethez tartoztam,és azt gondoltam ez is olyan mint a kisterem.A pap nem győzte mondani,hogy nyugodjak meg,nem történik semmi baj.Te is most gyónsz először?Amúgy nincs mitől félni
2021. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Evangélikus vagyok. Itt is van szembegyónás, csak ritkább. Például egy káromkodásért nem szükséges igénybe venni. Inkább olyankor csinálja az ember, ha valami nagyon gyötri. Csináltam már, de jópár éve, és akkor se mélyedtem annyira bele, mint most tervezném. Olyan dolgokat tervezek megbánni, amiért nagyon utálnátok.
2021. jún. 20. 15:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Például egy káromkodásért nem szükséges igénybe venni."

Azért az istenkáromlás rendkívül súlyos bűn, ezt nem szabad félvállról venni. Ha csak csúnyán beszéltél, az valóban más.

Amúgy van úgynevezett lelkitükör, ami segíthet jobban felkészülni. Igaz ez katolikus, de a bűn minden felekezetben bűn és jó segítség lelkiismeret vizsgálathoz.

2021. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megbántad, nem utállak 😊

A kérdés, hogy tényleg megbántad-e és mekkora a kár...

2021. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az evangélikusoknál bármilyen bűnt meg lehet gyónni, csak Istennek is, és ő megbocsájt. A katolikus értelemben vett halálos bűn nem létezik. Az evangélikus bűnről szóló tanítás szerint minden bűn egyformán eltávolít minket Istentől. Én szeretnék most beszélni a bűneimről valakivel, aki meghallgatja, és biztos nem mondja el senkinek, pszichológusoknál félek, hogy tovább adná ezt másnak.
2021. jún. 20. 16:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az evangélikusoknál bármilyen bűnt meg lehet gyónni, csak Istennek is, és ő megbocsájt."

Ez biztos így van? Mert sok éven át voltam evangélikus közösségben és bizony van gyónás, noha csak közösségi, és nem személyes. Ilyenkor elhangzik pár általános kérdés, majd végén feloldozással zárul. Vagy változott azóta az evangélikus gyakorlat?


Ha annyira nem szeretnéd, hogy kitudódjon, akkor érdeklődd meg, hogy az evangélikusoknál van-e gyónási titoktartás, mint a katolikusoknál. Mert itt nem szentségi gyónásról van szó, nem biztos, hogy erre is olyan súllyal vonatkozik.

2021. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Közösségi gyónás van igen, az a gyakoribb, és az elég minden fajta bűn megbocsátására, nem úgy, mint a katolikusoknál a misén a bűnbánati rész.


Egy lelkész azt mondta nekem, hogy itt a gyónás nem szentség, de a szembegyónásra ugyanúgy vonatkozik a titoktartás, erősebben, mint a pszichológusoknál. A lelkésszel arról is próbálok beszélni, hogy pszichológusoknál derítse majd ki, hogy az esetemben mennyire vonatkozik a titoktartás náluk.

2021. jún. 20. 16:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Mitől félsz,hogy sokáig kell térdelni?Szerintem mindent azért ne vallj be.
2021. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!