Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet a homoszexuális...

Hogyan lehet a homoszexuális hajlamot hatékonyan megszüntetni és a kívánatos állapotot reparálni?

Figyelt kérdés

Akárhány pszichológusnál voltam, azt mondták, hogy ahogy nem tudják a szemem színét megváltoztatni, úgy ezt sem.


A keresztény "szakértők" ezzel szemben azt hajtogatják folyamatosan, hogy ez nem determinált fiziológiailag, ez csak egy lelki diszpozíció, ami olyan könnyen elmúlik, mint amilyen könnyen létrejön.


Elolvastam a régi pszichológusok könyveit Edmund Berglertől Nicolosiig, akik a pszichomazochizmustól kezdődően a freudi elméletekig egymásnak ellentmondóan megmagyarázták, hogy ez hogyan alakul ki - csak megoldást nem nyújtottak.


Van-e valami megoldás keresztényeknél azon kívül, hogy "Hordozd a keresztedet. C'est la vie".



2021. jún. 25. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
61%
MILYEN traumák??? A legtöbb meleget semmiféle trauma nem érte, eltekintve a most annyira fokozódó homofóbiától!
2021. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
87%
Azaz normális ember!
2021. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet befolyásolni.

Menj el Kínába, és ott addig fognak ütni, amíg már nem mersz ránézni a nemedre.

Ez a maximum, amit el lehet érni.

2021. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
16%

A Bibliában az őskeresztények akik megtértek - volt közöttük homokos is - megtisztultak a homoszexualitásukból.


"

Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák*, se férfiszeplősítők*,

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.

Ilyenek VOLTATOK pedig némelyek, DE MEGMOSATTATTATOK, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.

"

(Biblia, kiemelés tőlem)


*Ezek utalnak a homoszexuálisokra.


A Biblia (rómaiaknak írt levél) alapján a homoszexuális kívánság - bármennyire is népszerű manapság - tisztátalan és természetellenes, illetlen és méltatlan.


Ismerek olyan Jézus Krisztushoz megtért keresztényt, aki a megtérése előtt bu-zi életet élt, a megtérése után megtisztult ebből, ma családja van, gyermekei, és boldog.

2021. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
20%
A családtagom szerint is természetellenes. A család az nem család, hanem Szent Háromság!
2021. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
82%

Ismét kiégtem. Ateista vagyok, van egy keresztény barátnőm akivel rendszeresen beszélgetek erről és akkor is kiszoktam égni rajta.

Sokszor azt a választ kapom, hogy de erre van bizonyíték, "mert azt mondta XY, hogy ő kigyógyult belőle". Szerintem az, aki vallásos, pontosan tudja milyen egy vallási közösségben létezni és felnőni. És ezálltal azt is tudja, hogy rengeteg embert lökött ki magából ez a közösség ilyen vagy olyan okból. Egy ilyen közösségben felnőtt homoszexuálisnak meg még nehezebb, ezért simán mondhatja azért, hogy ne közösítsék ki hiszen ott nőtt fel, azt érzi családjának. Szóval nem, nem múlik el az adott személynek, csak a többi hlye eliszi neki mert nem látja, hogy mit csinál a 4 fal között otthon.

És egyébként amit még mindig nem vagyunk képesek, az az, hogy a másik ember fejébe belelássuk... megfélemlíthetjük a másikat, és kényszeríthetjük más döntésekre, de attól még az érzései ott vannak. Nem hiszem el, hogy a 21.századba nem jutottunk el odaáig, hogy mindenkit hagyjunk békén élni. Az egyháznak konkrétan csak az fáj, hogy efölött nincsen befolyása és nem úgy műküdik ahogy ő akarja. A hívek meg manipuláció miatt fújjolnak a melegekre...


Nem értem, hogy miért aggódnak ennyire a konzervatívok, hogy ennyi meleg lett. Vagyis hát, eddig is volt sok, csak mindenki szépen megbújt és elnyomta magába. Gondolkodjatok már, ti azért képesek lennétek az ellenkező nemhez vonzódni mert egy meleg pár csókolózik egy hülye plakáton? Vagy mert szivárványos zászló lóg az ablakokon?

Szerintem ez veleszületett dolog, amivel a tudomány jelen állása szerint nem lehet semmit se kezdeni, akár mentális akár testi elváltozás ez.


Egyébként meg a föld baromira túlnépesedett, egyáltalán nem árt ha több meleg pár lesz és kevesebb gyerek... nem, nem fogják leuralni a bzik a földet.

2021. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
14%

16.

Elhitted az lmbt lobbi propagandáját. Ami a saját megélhetési mantrájuk, hasznosak nekik a zavart emberek, hát mindent megtesznek érte, hogy minél több hasznot hajtó egyedük legyen.

Érdemes lenne a TÉNYEKRE építő cikkeket, olvasmányokat olvasni, hogy lásd a cáfolatát annak, hogy "szerinted veleszületett".

A cáfolatát -a hátterét, a manipulációját- az "állatok között is", az"ikerkísérletek", a "meleg-gének" és más hamis állításnak.


Az utolsó mondatot -idézetet az lmbt-től- jobb elfelejteni, annyira alja propaganda. De tényleg.

2021. jún. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
4%
Ne hordozd a b*zi életmód bűneit, térjél meg Istenhez, Ő meg tud szabadítani, meg tud tisztítani ebből a fertőből!
2021. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

"Ne hordozd a b*zi életmód bűneit, térjél meg Istenhez, Ő meg tud szabadítani, meg tud tisztítani ebből a fertőből!"


Semmilyen homoszexuális életmódot eddig nem folytattam. Sőt, addig, amíg ez nyilvánvalóvá nem vált számomra, alávetettem az parancsok többségének magam. Egyházi közegben éltem gyerekként. Rendszeresen éltem az összes szentséggel, az összes szentelménnyel, az összes imádsággal, mindennel. Az engesztelésekkel és az önsanyargatással is. Ki is néztek engem, hogy nem vagyok normális.


Ezt követően próbáltam megszólítani Őt személyesen, de nem tudtam eldönteni, melyik sugallat származik kívülről, és melyik belülről. Ez később komoly pszichés betegséget okozott.


A Biblia sem egy nagyon objektív pont az istenkapcsolatban, ugyanis az értelmező személy a szöveget a saját nézőpontja szemüvegén keresztül értelmezi.


Tudom, hogy a puszta létem és az érzéseim már önmagukban felségsértő blaszfémiák egyesek számára, hisz sokak számára Isten egy abszolút uralkodó. Betartom a parancsait, ahogy eddig tettem; viszont abban nem vagyok biztos, hogy kérek a közelségéből.

2021. jún. 30. 07:48
 20/70 A kérdező kommentje:
Egyházi közegben éltem gyerekként.-> értsd.: Vallásos családban, egyházi fenntartású oktatási intézményekben.
2021. jún. 30. 11:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!