Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A komfirmálásnak mi a menete?...

A komfirmálásnak mi a menete? Menbyi idő a felkészükés?

Figyelt kérdés
Reformátusként vagyok megkeresztelve, ateista vagyok és semmi kedvem az egészhez. Mennyi idő alatt lehetne ezt lezavarni?

2021. jún. 27. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Min. szeptembertől Pünkösdig.

Esetleg egy kis falusi lelkész engedheti, hogy egyedül készülj fel, és akkor nem feltétlenül kell hetente járni (bár hivatalosan feltétel, hogy abban az évben rendszeresen járj istentiszteletekre is).

Ha nincs kedved hozzá, minek?

2021. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagymamám nazyon vallásos és sokat jelentene neki, ha ezt megcsinálnám
2021. jún. 27. 16:32
 3/4 anonim válasza:
100%
Velem pontosan ugyanez volt a helyzet, az indokot leszámítva. Az ismeretség sokat segít, ugyanis az akkori legjobb barátom (6-7 éve) egyik osztálytársának az anyukája, aki lelkész egy kisebb településen, kb 10 perc alatt lezavart hármunkat (én, haverom és a tesója). Akkor láttam először és utoljára azt a nőt. Mondta hogy tanuljunk meg néhány verset meg imát, mert el kell tudni majd mondani. Ehhez képest annyi volt az egész, hogy miután az istentisztelet végén (amit végig kellett ülni) a bent ülő emberkéket rajtunk kívül kiküldte, adott egy bibliát meg egy másik könyvet, aláírtunk valamit és mehettünk. Tehát én azt javaslom, hogy te is kérdezz körbe az ismerőseid között, hátha van valakinek ilyen ismerőse, aki ismer valakit.
2021. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A család nem jár templomba. Budapesten lakok
2021. jún. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!