Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez miért lehet? Keresztények...

Ez miért lehet? Keresztények véleménye különösen érdekelne.

Figyelt kérdés

A Bibliában is le van írva, hogy jönnek majd hamis Krisztusok és hamis próféták. Szerintem a 21. században már rengeteg volt, több mint valaha a történelemben.

Én keresztény vagyok, de nem hiszek nekik, viszont komolyan elgondolkodtam, hogy ezek az emberek, akik Jézusnak tekintik magukat, hogy hihetik ezt magukról? Vagy ha becsapnak embereket, akkor azok, akik hisznek nekik, hogy tudnak ebben hinni?

Én hiszem, hogy visszajön Jézus, de nem úgy fog visszajönni, hogy visszajön a földre, közben dolgozik valahol, éli nyugisan az életét, a világon minden megy tovább és ugyanúgy folytatódnak a háborúk meg betegségek meg katasztrófák. Szerintem még aki kereszténynek vallja magát, de nem ismeri rendesen a Bibliát, az is beláthatná, hogy ennek semmi értelme nem lenne.

Aki meg ismeri a Bibliát, az meg végképp nem kellene elhigyje, hiszen le van írva, hogy sokan állítják majd magukról, hogy ők Jézus Krisztus és hazudnak. Szóval akár ismeri a Bibliát, akár nem, nem értem, hogy hihetik ezt el.

Nézzétek meg ezt itt:

https://www.youtube.com/watch?v=hXpLVmL2esw

Egyértelmű, hogy a pasi hazudik, de mikor már azt mondja egy másik pasi, hogy ő meg az egyik tanítványa volt vagy kicsodája és emlékszik, hogy több mint 2000 éve megkínozták őt is meg amikor a pasi felesége állította, hogy 2000 éve ő félt, hogy mi lesz, de az általa Jézusnak mondott pasi nem félt semmitől meg hogy miken ment keresztül a szeretet miatt, hát már magam is meglepődtem. És közben látszott, hogy elérzékenyült mint aki tényleg elhiszi, hogy úgy volt, ahogy állítja.

És akkor még nem beszéltünk az emberekről, akik támogatják anyagilag őket vagy beülnek egy előadásukra.


Komolyan érdekelne, ki hogy látja ezt. Az ilyen emberek (nemcsak a hamis Jézusok hanem bárki aki hisz neki és azt mondja hogy ő is volt 2000 éve) elmebetegek? De ha komolyan elmebetegek, akkor hogyhogy nem valami pszichiátrián vannak?

És aki meg elvileg keresztény, az hogy képes ezt elhinni?


Itt egy másik példa a szibériai hamis Jézusról:

https://www.youtube.com/watch?v=W2Cv5hZfOmk

Őt azt hiszem azóta letartóztatták, de voltak követői és komolyan hittek benne. A helyi iskolában meg mindenfélével tömték a gyerekek fejét. A hamis Jézus fényképe meg a falakra volt kitéve. A linkelt műsorban mikor a riporter egy látogatóval beszél, azt is mondja, hogy elvették az útlevelüket. Hát azért ehhez tényleg nem kell zseninek lenni, hogy valakinek ez fura legyen, hogy miért kell ezt csinálni.


Még ha annyira szüksége is van az embereknek egy segítőre és tanítóra, hogyhogy ennyire nem tudják megkülönböztetni az igazat a hamistól?



2021. júl. 1. 23:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akár nem keresztények is írhatnak, de olyan válaszokat légyszíves akkor se írjatok, hogy az igazi Jézus sem létezik és benne sem hisztek, mert a kérdésem nem erről szól. Köszönöm.
2021. júl. 1. 23:41
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Túl sokat drogoztak régen, én is isteneket láttam volna, meg beszéltem volna messiásokkal, stb. Jó dolgokat írtak le a srácok annó, de sok volt a hallucinogén, amiről persze nem esik olyan sok szó sehol :D Mindenki abban hisz, amiben akar, azt is éli meg a saját világában. Most képzel el azt, hogy mindenkinek a borjába beleteszel vmi hallucinogén szert(ami régen is lehetséges volt), és olyan történeteket adsz elő, meg úgy vezeted az embereket, ahogy akarod. Voltak, vannak sámánok, értik a dolgukat.


Visszatérve a kérdésre, igen, jöttek már hamis Krisztiánok, meg próféták, mondjuk ha én írtam volna a bibliát, akkor lehet én is ilyeneket toltam volna bele, hogy haló, azért az igazit ne felejtsük el, a többi mint kam, ez volt itt az isten magja a többi mind átverés.


Mindenki abba hisz, amibe akar, mindent úgy alakítasz, ahogy jónak látod, mint ahogy én alakítottam ezt a sztorit. Biztosan nem vagyok egyedül, aki azt hiszi, hogy ezek szinte mind bevoltak állva, aztán láttak minden félét, mert egyszer lennél úgy be, látnál te is olyan "isteneket", hogy bessírsz.

2021. júl. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és igen, lehet rájuk mondani, hogy elmebetegek, de akkor te is az vagy, meg én is, és még Jézus is, mivel mind egyek vagyunk, ugyanonnan jöttünk, és ugyanoda megyünk. De ez már egy nagyobb kép, amiről beszélek, nem tudom a biblia mit ír :D
2021. júl. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


A Biblia alapján Sátán a megtévesztés valódi mestere. Gondolj bele, hogy Ádámot is eltudta téríteni Istentől. Ami még ennél is feltűnőbb, hogy angyalok sokaságát is sikerült az Isten elleni lázadásra bírnia.

Azért gondolj bele, hogy hatezer éves tapasztalat van a háta mögött, ismeri az emberi természetet, megfigyeli kinek mi a gyengéje, mi az ami után vágyakozik.

A teljes szabadság, a felelősség nélküli életmód vonzó azoknak, akik korlátlanságban szeretnének élni.

Sokszor olvasom itt is a kommenteket, hogy elégedetlenek Istennel, mert ezt is tiltja, meg azt is tiltja.

Most megengedi, nem azonnal van az ítélet. De ez sem jó az embereknek.

Ahogy keresztelő János mondta modern nyelvezettel, : "ha van sapka rajta az a baj, ha nincs akkor meg az.

2021. júl. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ott van a Moon szekta is, nézz utána. Nagyon sok tagja van.

Környezet, neveltetés, félelemkeltés, bármi.

De ismerek több olyan embert, aki felébredt ebből és utána ő maga sem tudta megmagyarázni.

2021. júl. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy létező mentális betegség. Skizofrének közül nem ritka, messiásnak vagy kiválasztottak érzik magukat, Istennel vagy angyalokkal beszélnek. És ezt nem úgy kell elkepzelni, hogy teljesen hibbant mint a gollam a gyűrűk urából, simán kommunikál olykor híveket gyűjt. Ilyeneket szokták akkor bezárni, amikor elkezd felni, hogy őt üldözik és még akarják ölni mert ő a kiválasztott.
2021. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ha mentális betegek lennének ezek a hamis messiások, az sok mindent megmagyarázna. És a híveikkel mi a helyzet? Ők is mentális betegek? Sokan hisznek is nekik szóval valami oka biztos van, amiért hisznek.
2021. júl. 2. 10:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyi, ha van valami karizmája ugyanúgy bevonzza maga köré az embereket mint egy semmittevő celeb, vagy egy kártékony politikus.
2021. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Bibliában is le van írva, hogy jönnek majd hamis Krisztusok és hamis próféták. Szerintem a 21. században már rengeteg volt, több mint valaha a történelemben."


Volt? Mi az hogy volt? Még van is rengeteg ilyen ,hamis krisztus!

- Az is meg írva a Bibliában hogy még a választottakat is megpróbálják elhitetni! Annyira nem kell ezen csodálkozni hogy ennyi hamis krisztus van!

- Azok a hívők akik tisztában vannak azzal hogy hogyan jön el Krisztus azokat ilyesmivel nem lehet becsapni.

Amikor Krisztus visszatér minden szem meglátja őt és angyal seregek élén fog visszatérni.

És nem lesz felesége mint egyes hamis krisztusoknak!


"Sokan hisznek is nekik szóval valami oka biztos van, amiért hisznek."


Kérdező te miért hiszel ,és kinek hiszel?

2021. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én az igazi Jézusnak hiszek, akiről a Biblia ír és azt hiszem, ami a Bibliában le van írva.
2021. júl. 2. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!