Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erről mi a vélemenyetek?

Erről mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

Voltam ma Nagyváradon a Csodásérmű Boldogasszony templomban és.....Lányok Ministráltak. Két kis pisis akik olyan 7-8 esetleg 10 évesek voltak. Tehát korukbol kifolyólag jó ha elsőáldozók voltak de lebérmálva biztos nem.

Mit képzel magáról ez a katolikus pap.

Reformátusként is tudom hogy Lány Nem Lehet Ministráns Csak Fiú!!!Régen se voltak lanyministránsok. Böcskei László püspök atya hogy engedheti meg hogy ez a pap lányokat ministráljon fiuk helyett. Miért nem ad egy fegyelmit a papnak hogy az oltár körül csak fiú lehet. Megreformálják a katolikus egyházat így és nem az lesz aminek kéne lennie. Úgy fél voltam háborodva hogy ez a pap lányokat enged az oltárhoz akik még kicsik is hogy a predikaciora se tudtam figyelni.

A Nagyváradi Székesegyházban sokkal jobb minden. Ott felnőtt férfiak Ministráltak akik már le vannak bermalva, tehát ezt a részét komolyan veszik a katolikus előírásnak az ottani papok. Soha nem volt szabad lánynak ministralni, hogy ez a pap hogy képzeli.....Az biztos hogy ma volt az utolsó napom abban a templomban, mert nem szeretem hogy a saját vallásanak az előírásait áthágja.



2021. júl. 3. 18:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem mindenkihez odamegy és lelicsolja szentelt vízzelces keresztet kell vetni. Ez meg mi a kutyafule? A váradi székesegyhazban van szenteltviztarto es ha akarsz bemartod az ujjad és keresztet vetett ha nem meg nem. Életemben nem hallottam ilyen Reformácioját a katolikus egyháznak hogy lányok ministralni és szentelt vízzel locsolnak. Voltam már pár misén de ilyenek sehol nem voltak. Isten bocsássa meg buneimet ez az atya nemugy csinálja a dolgokat ahogy a katolikus egyház szabályai megkövetelik.
2021. júl. 3. 18:08
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Ma már lehet hivatalosan is. :(
2021. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi van????

1. Már legalább 30 éve ministrálnak lányok, az én gyerekkoromban, a 90-es években bár bőven ez volt. Sőt, már a nagymamám is ministrált 1940 környékén, bár ő csak azért, mert valami lányintézetben élt szegény, ezért a nekik tartott misén értelemszerűen nem voltak fiúk.

2. Az lehet ministráns, aki volt elsőáldozó, ez 3. általános végén szokott lenni, 9 éves kor környékén, de néha már korábban.

2021. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Amit a 2. hsz-ben írsz, az egy nagyon ősi gyakorlata a bűnbánati résznek, a Confiteor helyett az Asperges.

Tanulj még egy kicsit a katolikus liturgiáról, mielőtt idejössz provokálni :)

2021. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
3: 1. hozzászólásodra: valóban régi, de eddig nem hivatalos gyakorlat volt. Nem is igazán helyes, hogy engedélyezték.
2021. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A II. Vatikáni Zsinat (1965) óta engedélyezett hivatalosan a lányok ministrálása. Ettől persze még jogod van a véleményedhez.

2021. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vérlázító, aljas és gyűlöletkeltő. Ha nem lenne bűn ölni, akkor a papot és a gyerekeket is kegyetlenül megnyúznám és hidegvérrel meggyilkolnám.

Isten haragja sújtson le a vétkesekre!


Ha most nem ijedtél meg vagy nem háborodtál fel, hanem inkább örültél a kommentemnek, akkor egyenes úton a pokol felé tartasz...

2021. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De akkor se helyes hogy lányok ministráljanak és nem értem mit képzel ez a pap. De mindegy mert úgyis a székesegyházba megyék ahol 30 éven felüli férfiak ministralni és még szentelt vízzel se locsolják le az embert. Ott a szenteltviztarto amit használsz Ha Akarsz. Ez nem legális hogy a pap jön és locsolja rád ha akarod, ha nem. Úgy kéne hogy mint az Eucharistiat hogy aki odamegy az kapja az ostyát, a szentelt ezzel is hogy arra hintse aki odamegy. De mindegy is mert úgyse megyek oda többet. Mikor már ott tartok hogy nem tudok odafigyelni mert idegesít hogy kislányok vannak az oltárnál fiúk helyett akkor ott nincs mit keressek.

Szeretem ezt az oldalt mert itt az ember leírja ami zavarja meg bántja. És az is jó hogy nem ismerik fel.

2021. júl. 3. 19:12
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
De nem érted, hogy ez hivatalosan engedélyezett közel 60 éve???? Ezért engedi a pap is!!! Az egy dolog, hogy neked nem tetszik, akkor menj máshova, de a "nem értem, mit képzel a pap" megjegyzésnek semmi értelme, hiszen teljesen legális dolgot csinál.
2021. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Pontosabban évtizedek óta tűrt jelenség, amit most engedélyeztek is.
2021. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!