Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1Mózes 9 Szaporodjatok, és...

1Mózes 9 Szaporodjatok, és sokasodjatok, népesítsétek be a Földet. Mit gondoltok erről az igéről a Bibliában?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan emberek válaszát várnám, akiknek élő hite/kapcsolata van Istennel, és olvassák viszonylag rendszeresen a bibliát. Persze bárki írhat.


Csak így kíváncsi vagyok a véleményekre, azon töprengtem, hogy ha logikusan gondolkozik az ember így ma 2021-re már azért afelé haladunk, hogy ezt az igét kimaxoltuk.. Ugyan is túlnépes már a Föld, és igen l nincs ke írva a bibliába, hogy “és ha túlnépes lesz, már nem muszáj gyereket vállalni”

De még is, azért egy túlnépesedett Földre nem a legokosabb dolog népesítgetni nem? 😀 Fogytán az erőforrásaink stb.. Ilyenkor mi van? Nyilván már nagyon sok nincsen hátra úgy gondolom. Pár 100 évet mondanék, vagy max kettőt, de Isten tudja, csak így elmerengtem ezen az igén, hogy vajon mit vár Isten el, hogy hány gyerek vagy hogy legyen e egyáltalán stb..



#gyerek #szülő #Biblia #gyerekvállalás #Szaporodjatok, sokasodjatok
2021. júl. 6. 08:10
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Isten semmit nem vár el. Nekünk adta a Földet, hogy éljünk rajta belátásunk szerint. Hogy a készleteivel nem jól sáfárkodunk, az rajtunk múlik, nem rajta.
2021. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"Csak így kíváncsi vagyok a véleményekre, azon töprengtem, hogy ha logikusan gondolkozik az ember így ma 2021-re már azért afelé haladunk, hogy ezt az igét kimaxoltuk.."

Ez az ige az édeni szövetségre vonatkozott, ma már nincs érvényben. Már nincs az a parancsolatunk, hogy népesítsük be a Földet. Ma egy parancsolat van:

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

2021. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 szp72 ***** válasza:
100%

Sok jó ember kis helyen is elfér tartja a mondás. Valójában nem az emberből van sok, hanem az önzők bűnösökből. Persze kétségtelen, hogy a Föld erőforrásai végesek, s az eltartóképessége bűn nélkül sem lenne végtelen. Azaz nagyon is van jogosultsága annak ha valaki nem a családos életformát választja, ami végső soron Isten terve szerint egyszer mindenki számára meg is valósul, az örök üdvösségben ugyanis nincs házasság, hanem úgy élünk, mint Isten angyalai a mennyben. (Mt 22,30)


Jehova tanúi persze nagyot tévednek, amikor egy házasságban élős örök földies üdvösséget képzelnek. Jézus ugyanis elég világosan elmondta, hogy milyen lesz a feltámadás után. A Föld és az egész anyagi világ persze megdicsőül, de nem abban a primitív formában, ahogy ők azt az ószövetségi próféciák nyomán képzelik. Az ószövetségi próféciák ugyanis leginkább csak képletesen teljesülnek.

2021. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben lehet olvasni, hogy sokkal többen elférnénk.

[link]


Azt írja, hogy a mai technikával, és kis ráfordítással, óriási sivatagokat lehetne vízzel ellátni, (hadirepülők, nyomkövető rakéták árából).Termővé lehetne tenni ezeket, és így a járványok éhezések megszűnnének, emberi körülményeket lehetne biztosítani a bádog városokban élő millióknak.

Egyébként pedig bőven van élelem, csak inkább kiöntik, kidobják, mint hogy elvigyék a szegényebb országoknak.

Azt is írja, hogy a "harmadik világ" alig fogyaszt valamit Európa, és Észak-Amerikához képest.

Mivel a Földön nem Isten szerinti állapotok uralkodnak, ezért ez jelenleg nincs kimaxolva. A fejlett országok hatalmas Föld területeket vesznek "kölcsön" a fejlődő országoktól, így a kincseinket elherdálják.


Amint pedig a másik válaszomban írtam, a Földön jelenleg, csak a kizsákmányolás, és a rossz elosztás, vagy a Földel való Sáfárkodás miatt van, (ahogy az első válaszoló is írta) hogy túl népesedésként látjuk, vagy halljuk.

Rengeteg kihasználatlan terület van, sivatagok, elnéptelenedett helyek, amik Isten új rendszerében megszünnek.

2021. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, én értem, de attól még leírta, hogy szaporodjunk, és úgy is lett, de mi van ha már túlnépesedés van?😀 Már midnenki számon lesz kérve egyenként mindenkitől független, de én nem akarok gyereket 😀pedig 26 éves vagyok, és tényleg túlnépesedés van..:)


2. Igen, végül is, de azért van sok-sok rész, bűnök amikből megkell térni stb stb..


3. Igen, én nem a családosat választanám, főleg hogy sajnos keresztényként a homoszexualitással küzdök így felszínesen névtelenül hozzátenném, és nem látok reményt saját gyerekekre. De szívből imázok, hogy legyen meg Isten akarata..


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. júl. 6. 09:45
 6/20 A kérdező kommentje:

4. Nagyon érdekes amit írtál, és a cikket is elolvastam.

Elgondolkodtató, és szomorú..


Én csak azt várom már őszintén, hogy minél hamarabb eljöjjön “Isten új rendszere” és hogy bejussak, és nagyon sokan mások is..

2021. júl. 6. 09:55
 7/20 anonim ***** válasza:

Nagy örömmel olvastam a szavaidat.

Ahogy írtuk, nem a "betegség" a baj, hanem az, hogy most ne adj teret az ilyen életnek. Nem vagy egyedül, a gyülekezetünkben is vannak ilyen nehézségekkel küzdők, azonban áldozatokat hoznak, mert szeretik a megváltójukat, és a Teremtőjüket is.

Őszintén kívánom, hogy ott lehess, és egészségesen boldogan élj örökké.

2021. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"2. Igen, végül is, de azért van sok-sok rész, bűnök amikből megkell térni stb stb.."

Persze, de a parancsolat a hívőknek adatott. És a hívőnek már nem kell megtérnie sok bűnből, ő már a megszentelődésben van. A nem hívőknek az a dolguk, h megtérjenek. De senkinek sincs az parancsba adva, hogy szaporodjanak

2021. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:

"Első válaszoló, én értem, de attól még leírta, hogy szaporodjunk, és úgy is lett, de mi van ha már túlnépesedés van?"


Ha nem trollkodni jöttél volna ide, akkor azt is tudnád, hogy az Újszövetségben szabadság van a házasságra ahogy szabadság van az egyedüllétre is. Vagyis aki akar "szaporodik", aki úgy látja jónak, az nem.

2021. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
@9, pontosan. Megerősítem!
2021. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!