Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Miből...

Vallásos emberek! Miből gondoljátok hogy az egyetlen igaz vallás az pont az amiben ti hisztek?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék csak abból a rengeteg vallásból ami létezik honnan tudja annyi vallásos ember hogy az pont az igaz vallás és pont az ami az ő hitének megfelel? Mert valószínűleg nem olvasta el a világon létező összes szentkönyvet. Lehetőleg kulturáltan próbáljon megfogalmazni mindenki.

2021. júl. 10. 13:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

És szerinted Abdullah, Mohammed nagyobb mint Jézus?


Kettő, Mohammed feltámasztott-e halottat, gyógyított-e vakot?

2021. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
Főleg, hogy Mohammed nem tudott a vízen járni.
2021. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
37%

Jézus is csupàn Allah engedélyével volt képes csodàt tenni.

Ily módon Mohammed (béke legyen vele) is tett néhànyat -a Kegyelmes Allah jóvoltából- például kettévàlasztotta a napot ha jól tudom.


De a csodàk önmagában nem bizonyítékok Isten létezésére, én sem csodàk miatt hiszek a Teremtő Allahban.


Abdullah

2021. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

Elnézést... Mohammed (béke legyen vele) a holdat vàlasztotta ketté, nem a napot.


De szàmomra ez kevésbé fontos mint mondtam.


"És szerinted Abdullah, Mohammed nagyobb mint Jézus?"


Ha akkor éltem volna amikor Jézus élt és Allah prófétàjaként tevékenykedett akkor őt kellett volna követnem.


Abdullah

2021. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 ...Laci ***** válasza:
47%

Véleményem szerint az az igaz vallás, amelyik nem elsősorban magáért létezik, hanem a többi vallásért. Ez igaz emberek viszonylatában vagy bármilyen közösségek kapcsolatára is. Isten maga tette első helyre a másokért való élet eszményét azzal, hogy teremtett. Anélkül is tökéletes lenne, de Ő meg akarta osztani a szeretetet és az életet másokkal. Ezért másokért élni a legjobb dolog.


Bármelyik valláshoz tartozunk is, hálásak lehetünk Istennek azért, hogy a többi valláson keresztül is dolgozott az emberiségért és nem hagyta elveszni a többieket. Mert azok nélkül a világ többi részén erkölcstelenség és barbarizmus lenne.


Nyilván nem olvashatja el mindenki az összes vallási szentiratot, de ott kell tevékenykedni, ahol a szívünk és a lelkünk a legnyugodtabb. Ha valahol találtunk egy ilyen helyet, az a legjobb. Elvégre minden folyó az óceán felé tart. Van, amelyik egyenesebben, van amelyik kanyarogva, másikba csatlakozva, de mind egészen biztosan célt ér.

2021. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen Jézus beszédei elolvasása után hinni kezdtem benne. Nem tudok rá indokot adni, egyszerűen csak ebbe hiszek. Emiatt nem is kérhetek számon senkit, ha nem ebben hisz.
2021. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
50%
Istent követem, univerzálisan élek. Minden létező ezt a vallást követi tudatosan vagy tudatlanul. A természet is ezt követi.
2021. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
25%

11, 12, ...

Jézus csak vízen járt. De Superman repült is. Bár ő csak kriptoni nem istenség. Flash pedig futott is a vízen és nem csak battyogott. Ők és a többiek sokkal menőbbek mint Jézus. Higgyünk bennük inkább.

2021. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Superman és Flash-nek volt tanítványai? Isten szólt hozzájuk, küldött angyalt értük?
2021. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem láttam/olvastam még mindent amiben szerepelnek úgy hogy nem tudom küldtek -e hozzájuk angyalt. Mert mit számít egyébként hogy angyalt küldtek -e hozzájuk? A Marika nénit se küldték egyik eddig emlegetetthez sem valószínűleg. Nem változtatott semmin.


Tanítani tanítottak tudtommal többeket is.


Nem csak a Flashre és a Supermanra hivatkoztam egyébként. Mert te csak őket említetted meg. Kettőjük esetében nem tudom de mások tudtommal beszéltek istenséggel és le is győzték már amelyiket kellett.

2021. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!