Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa mitől lesz Krisztus...

A pápa mitől lesz Krisztus földi helytartója?

Figyelt kérdés
A pápa Róma püspöke, de hogyan következik ebből, hogy ő Krisztus földi helytartója, vagy hogy tévedhetetlen? Mitől lesz a pápa, Róma püspöke különlegesebb, mint Antiókhia püspöke vagy mint Alexandria püspöke vagy mint Konstantinápoly püspöke?

2021. júl. 10. 15:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
25%

20

"Ilyet sose mondott Jézus Pilátusnak"

Nem? akkor olvasd el:

(János 18:36) . . .„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Az én királyságom azonban nem innen való.”

Jézus királysága égi, és nem Földi.

2021. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
40%

20

" atyátok azonban nincs sok: mert az evangélium által én vagyok a ti atyátok a Krisztus Jézusban.”

Ez tény, de egyet ne felejts el, hogy egyetlen írásszöveg sem alkalmazza rá az „atya” kifejezést vallásos címként, hogy így szólítsák.

Hiszen mindnyájan testvérek.

(Máté 23:7–9) . . .. 8 Titeket azonban ne szólítsanak rabbinak, mert csak egy tanítótok van, ti pedig mind testvérek vagytok. 9 Ezenkívül senkit se szólítsatok atyátoknak a földön, mert csak egy atyátok van, az égi.

2021. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

"Ilyet sose mondott Jézus Pilátusnak"

Igazi jehovás vagy látod, meghamisítod, amit írtam :)

Az ördög az atyátok, jól írja a Biblia. Az ördögtorony is pont így másítja meg az idézeteket, mint tetted azt velem. Szégyellhetnéd magad...


"Ez tény, de egyet ne felejts el, hogy egyetlen írásszöveg sem alkalmazza rá az „atya” kifejezést vallásos címként, hogy így szólítsák."

A Bibliát és Pál apostolt hazudtolod meg, aki helyeselte, hogy atyának hívják őt, sőt saját magát nevezte annak.

2021. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én se hiszem hogy Krisztus földi helytartoja. Úgy van ahogy valamelyik válaszoló írta, Péter idejében üldözték a keresztényeket és fejjel lefelé feszítettek keresztre. Nem volt ő sehol semmilyen püspök. Háromszor is megtagadta Jézust. Nem kell minden teológiai hülyeséget elhinni.

A pápa azért a kereszténység első embere ( bár szerintem inkább a pátriárka az mert a legelején is pátriárkák K voltak mikor még az ószövetségi időt voltak) mert Rómában alakult ki a kereszténység Szent Constantin által vagyis ő tette a világon allamvallása és vezette és ő király volt. És a többi király is aki utána jött vezette a világban lévő keresztényeket, aztán nem királynak hívtak hanem pápának. Ez a véleményem mint reformatusnak. Nem mondom hogy nem kell tisztelni a pápát, kell tisztelni mert a kereszténység első számú vezetője a pátriárka után de ne nézzük már Jézus Krisztusban mert eredendő bűnbe született ő is, Jézus ugyebár még nem.

2021. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Pál atyának nevezte magát. Akkor ő is kamukirály? Ezt elsősorban a jehovistáktól kérdezem.
2021. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem lesz. Jézus bölcseket, isten követőket jelölt ki helytartónak. A pápa és krisztus sose találkozott. Valamint a pápa egy negatív szervezet arca, ami istenkáromló, jézus pedig isten szolgája.
2021. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!