Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem hisz,pokolba jut?

Aki nem hisz,pokolba jut?

Figyelt kérdés

Egy ateista ember mindenképp a pokolba jut,akármenniyre is legyen jó ember?


Mert van egy ateista haverom,aki tényleg nagyon rendes ember,korrekt,meg minden,de ő full ateista,a vallás neki hülyeség (ezt többször is mondta,hogy ez csak mese a vallás).


Ő akkor a pokolra jut?



2021. júl. 11. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképp pokolra jut.
Van esélye a Mennyországba is.
Neki nem lesz örök élete,egyikbe se jut majd el.
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha Isten mindenkinek megbocsát, akkor ki kerül a pokolba?
2021. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
6%
Dehogy kerül a pokolba.
2021. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Na ez egy f..z téma,soha nem fogok rajta ki igazodni,pedig sokáig hit gyülibe is jártam.



Ott azt mondták hogy az jut csak a mennybe aki megtért,és Jézus vére által megtisztult.

De eközben meg ott van a másik magyarázat mi szerint isten mindent megbocsát....na akkor most találd ki:D

2021. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Ateista ember is megtérhet bármikor.
2021. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Félreértelmezitek ezt az Isten mindent megbocsát dolgot. Ez nem azt jelenti, hogy bármit csinálhatsz, akkor is a mennyek országába kerülsz. Aki megtér annak Isten minden korábbi vétkét meg tudja bocsátani.

Ajánlom figyelmetekbe a tékozló fiú példázatát.


[link]


Egyébként sok mindent akkor fogtok megérteni, ha rendszeresen olvastok Bibliát.

2021. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Aki nem fogadja el a megbocsátást, az a pokolba kerülhet, meg a hitetlenek. Aki felismeri elveszett állapotát ès odamegy Istenhez ès kèri a bocsánatot ès elfogadja Jèzust megváltójának, az üdvözül.
2021. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

És az értelmezéshez a vámszedő példáját:

A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 18. fejezet

9

Némelyeknek pedig, kik elbizakodtak magukban, hogy ők igazak, és a többieket semmibe sem vették, ezt a példázatot is mondá:

10

Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11

A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12

Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.

13

A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14

Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.



A legnagyobb bajban a szekták vezérei vannak:

"Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad."

2021. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7#!

5. vagyok. Gondolom ezt burkoltan nekem címezted. Ugyan mondd már el, kérlek, hogy miből gondolod, hogy én különbnek tartom magam másoknál! A válaszomnak melyik részéből következtetsz erre?

Ha meg mégsem, tekintsd tárgytalannak!

2021. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tekintheted tárgytalannak, mert nem neked címeztem 😊
2021. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Oda hát
2021. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!