Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidóknak ha kerülniük kell a...

Zsidóknak ha kerülniük kell a vért ilyenkor mi van - kicsit 18-as téma -?

Figyelt kérdés

Először is nem tudtam eldönteni, hova tegyem, de a Szexualitás részlegen szinte biztosra veszem, hogy nem írna senki normális választ.

Szóval a zsidó nemi élet. Ugye a vallásos szokásokat tartó családoknál mikor a nőnek megjön, olyankor nemhogy az együttlét de még nem is érinthetik egymást. Illetve van egy másik szabály, ha éppen közben a hölgy érzi, hogy egyéb okból akár, de nem tudom máshogy fogalmazni, vérzés lépett fel akkor azonnal szólnia kell a férjének és meg kell szakítaniuk az eseményt.


De ebből jött számomra a kérdés, hogy nászéjszaka esetében akkor miként oldják meg, hisz ott nem ritka dolog, hogy van vérzés.



2021. júl. 17. 03:32
 1/7 munyamunya ***** válasza:
100%

Nem vagyok sem zsidó származású, sem vallású, csak az Írások alapján gondolkozom.

A törvény a havibajos asszonnyal való hálást tiltja, valamint ha betegségből adódóan hosszabb ideig vérzik a nő mint normális. A házasság elhálásakor - ideális esetben, tehát szűz nő esetén - fellépő vérzès nyilván nem tartozik ebbe a kategóriába, tehát ez nem okoz tisztátalanságot, sem nem törvényellenes. Sőt, ez a jele a tiszta egyesülésnek, olyan, mint egy pecsét a szerződésen.

2021. júl. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Jelen esetben gőzöm sincs, de jó múltkor olvastam egy cikket, hogy Afrika egyes részein van egy ilyen foglalkozás, hogy elveszik a lányok szűzességét, mert talán balszerencsét hoz... igaz terjeszti a különböző nemi betegségeket is ezerrel, de részlet kérdés...

Másrészt bizonyos területein a menstruáló lányokat, asszonyokat arra a pár napra teljesen elkülönítik a többiektől, külön kunyhóba a falu szélén, mert tisztátalanok...

Fura, hogy mennyire erőek tudnak lenni a hagyományok.

Bár nem tudom elképzelni, hogy azért abba hagyjanak egy együtt létet, hogy véresre harapja valaki az ajkát...

2021. júl. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Bár a keresztény nincs a Mózesi törvény alatt, de ebben az esetben is az egészségügyi szabályok maradnak. Egy keresztény aki tiszteli, és szereti az Isteni törvényeket, és a feleségét ezekben a napokban, Az eleve nem követel ilyet.

Egy doktornő ezt írta, főleg ha gyógyszert is szed:

"Ha szereti a barátnőjét, akkor az ő jó közérzete miatt jobb, ha a menstruáció első napjaiban nem szeretkeznek."

[link]

2021. júl. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
ez milyen hülyeség. én simán akartam közben szexelni. nem kellett követelni
2021. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4

Bocsánat, a követelés kifejezésért. más szó illett volna oda.

2021. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3# Megint nem fogtad fel a kérdést. Kezdem azt hinni, hogy nem nagyon vagy értelmes.
2021. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es írja jól. Annyi kiegészítés, hogy a feleség ilyenkor un. nidda állapotba kerül, mintha menstruálna, és 7 nap múlva el kell mennie a mikvébe, hogy rituálisan alámerüljön. De nyilván, ez csak a vallásosaknál fontos.
2021. júl. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!