Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Remete Szent Antal. Mit...

Remete Szent Antal. Mit ábrázol a kép háttere, illetve a különböző alakok kik a festményen? Középen felülre mi van írva? Mi az a 3 dolog, ami a bal lába mögött van? Link.

Figyelt kérdés

Kép: [link]


[link]



2021. júl. 19. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Remete szt. Pál


A 3 dolog szerintem a sivatagot jelképezi: oroszlánok, oázis, pálmafák

2021. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Középen felül az van írva, hogy


Ⲡⲓⲛⲓϣ ϯ


Ami kopt nyelven azt jelenti, hogy "Nagy" (legalábbis google alapján). Tehát "Nagy Antal apát" a felirat.


A többit az előző jól leírta, Remete Szent Pállal találkozik, illetve a sivatag jelképei. A t-alakú kereszt az antalkereszt. A tekercsen a felirat, ha jól tudom, a saját írása: „Láttam, ahogy a világot elborítják z Ördög csapdái, és felkiáltottam: »ki menekülhet meg ezektől?« és egy hang azt felelte: »Alázat«.”

2021. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! És a háttérben az a 3 álló valami és a repülő valami?
2021. júl. 20. 07:00
 4/10 anonim ***** válasza:
pálmafák és egy madár? én annak látom.
2021. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Úgy tippeltem én is, hogy valamilyen fák lehetnek, de inkább bekötött szájú papírzacskóknak látszanak fejjel lefele - tehát a pálmafát nem látom bele.

A madárról sem gondoltam, hogy madár - olyan fura.

Te már régóta ismered ezt a festményt vagy a kérdésem miatt nézted meg alaposabban? (Én csak tegnap találkoztam ezzel az ábrázolással.)

2021. júl. 20. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kérdés miatt néztem meg :) láttam már az ikont, de sosem gondolkodtam el rajta.
2021. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A fiatal pálmáknak még nem hajlik vissza az águk. Ennek a képnek a bal oldalán láthatsz rá példát.

2021. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linket/képet. (De jobban hasonlítanak a zacskókra a festményen szereplők... :-) ;-))


Rendes vagy, hogy megkerested a viszonyítási alapot! :-)

2021. júl. 20. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Ezt kérd számon az ikon készítőjén :D amúgy nagyon szívesen :)
2021. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazán érdekes stílusa van a festőnek. ;-)

Legközelebb, ha találkozom vele, majd rákérdezek. ;-) :D

2021. júl. 20. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!