Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak nekem ilyen nehéz olvasmá...

Csak nekem ilyen nehéz olvasmány a Biblia?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Példabeszédek könyvénél tartok, de meg kell mondanom, nem épp könnyű olvasmány a Biblia, nem bírom 1-2 óránál tovább olvasni, gyakran elvesztem a fókuszt, vagy újra el kell olvasnom egy fejezetet mert nem emlékszem mit is olvastam. Egy barátom azt mondta, hogy 17 évesen elolvasta, nekem meg 24 évesen gondot okoz, hogy van ez?

2021. júl. 21. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Csak neked, mert te olyan különleges vagy!!!
2021. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem, az is elég jó, ha napi 1-2 órát olvasod. Egyébként tényleg nehézen érthető némely része: ez is benne van, szó szerint.
2021. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát ne olvasd 1-2 órát. És ne az Ószövetséggel kezd...
2021. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Az egy dolog, hogy valaki elolvassa...Én főleg a Máté evangéliumát olvastam(ezt kétszer végig)Pál leveleit...Jelenések könyvét is kétszer kb., de mellette más vallásokból is rengeteget, nem nem csak neked nehéz aki azt mondja, hogy könnyű az egy idióta, ne hallgass rá, meg arra se aki "érti" "az egészet".
2021. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen felesleges az elejétől a végéig kiolvasni. Az olvasmányosabb, történeti részeket olvasd el, a többinél más stratégia kell, mert hamar unalmassá válhat. Például szeretem a zsoltárokat, de eszembe nem jutna elindulni az elsőtől és egymás után olvasni őket.
2021. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Én többször is olvastam. Valóban nehéz, de bele lehet szokni.
2021. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Teljesen felesleges az elejétől a végéig kiolvasni."


Csakhogy én kíváncsi természet vagyok. :)

2021. júl. 21. 19:20
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

"Csakhogy én kíváncsi természet vagyok. :)"


Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen receptek vannak a szakácskönyvben, amit a múlt hónapban kaptam, mégse olvasom A-tól Z-ig.


#5 voltam.

2021. júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
84%

Szia

Nagyon dicséretre méltó a kitartásod Csak így tovább. De szeretném felhívni a figyelmedet arra a hibára, amit én is elkövettem, amikor először olvastam végig a Bibliát. Anno úgy olvastam a Bibliát, mint minden másik könyvet. Ezért nem sokat értettem meg belőle, illetve nem értettem az összefüggéseket, és sokszor felmerült bennem a kérdés, miért van ez, vagy az leírva a Bibliában.

Azután találtam olvasás közben támpontokat, amelyek segítettek. Pl. a Példabeszédek 2:1-5 részei sokféle tanáccsal lát el, HOGYAN olvasd a Bibliát, milyen célból, és mit tartsál szem előtt. Azután olvastad már a Zsoltárok 1:1-3 verseit. Ezek a versek arra mutatnak, hogy az olvasottakon elmélkedni kell, és kérdéseket tegyél föl magadnak. Pl. hogyan lehetsz boldogabb ha olvasod Isten Szavát? Hogyan teheti sikeressé az "utadat", vagyis az életedet? A napi olvasás után gondolkodj azon, mit tudtál meg a teremtődről?, mely jellemvonásait ismerted meg?, miért fontos ez a számodra.

Ha így teszel, erős Istenbe vetett hitet építhetsz ki, hiszen megismered Istent, meglátod a "szépségét", és megszereted...

Arról is ír a Biblia, kérjük Isten bölcsességét, Isten szavának a megértéséhez. Végül is Isten nekünk embereknek íratta le, és őrizte meg a Szavát, hogy tudassa velünk a saját múltunkat, azt milyen időben élünk, és mi áll előttünk.

Nekem saját könyvtáram van, amelynek a nagy részét elolvastam. De az összes együtt sem közelíti meg a Bibliában leírottak értékét. Miért? Mert a Bibliában Isten tudatja veled/velem, milyen jövőt szeretne neked is...és minden embernek, aki rá figyel.

További kitartást kívánok neked, nem fogod megbánni.

2021. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szp72 ***** válasza:
39%
Minden elismerésem, ha képes vagy a Példabeszédek könyvét órákig olvasni úgy, hogy még emlékszel is rá. Ez vezeklésnek is beillik.
2021. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!