Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A fotonok mikor keletkeztek?El...

A fotonok mikor keletkeztek?Elöször sötétség volt.a Biblia ezt jol leírja

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 14:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Egy materialistánál ez a természetes"

Bingo!


(Meglepően hasonlóan gondolkodtok egyébként!)

Mert én írtam azt is.


"A teremtés nem fizikai folyamat, hanem az az aktus, ahogyan a transzcendens (a "Szent") a profán világot az ember számára otthonná alakítja, az embert az alacsonyabb rendű anyagi létből kiemeli, transzcendens irányultságúvá teszi. Szóval a teremtés nem a fizikai időben egyszer lezajlott eseménysor, hanem az isteni rend időtlen megnyilvánulása."

Ennek viszont az égvilágon semmiféle értelme nincs.

Sajnálom.

Sem magasabb, sem alacsonyabb szempontból.

És nem mondhatod azt, hogy csak én nem értem. Egyszerűen a teremtést fizikailag valakinek el kellett végeznie, ez alól nincsen kibúvó.

2021. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Mansour ***** válasza:

"Egyszerűen a teremtést fizikailag valakinek el kellett végeznie, ez alól nincsen kibúvó."

Meglehet, csak éppen itt nem erről volt szó, hanem csak a bibliai teremtéstörténet értelmezéséről. Azt próbáltam kifejteni, hogy én azt hogyan értelmezem. Arról viszont egy szót sem írtam, hogy szerintem volt-e egyáltalán teremtés, és ha igen, azt ki és hogyan végezte el.

2021. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ha a bibliai történet nem a valós teremtésről szól, akkor ez egy szépirodalmi alkotás, aminek ott kellene, hogy legyen az értelmezése. A Biblia viszont azt állítja magáról, hogy a valóságról szól. FŐLEG az ilyen részei!

Másképp valahol ott kéne legyen leírva a valós teremtés is.

2021. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Alex Fly ***** válasza:

Mielőtt itt mindenki egymásnak esne: a bibliai teremtéstörténetet évezredekkel később jegyezték le. Nem egy szemtanú helyszíni tudósítása, hanem történelem: csak a megtörténtét írja le, nem pedig a teljes folyamatát. A Biblia pedig nem temészettudományos enciklopédia...

Ezeket soha nem szabad elfelejteni, amikor valaki erre hivatkozik - bármely oldalról.

2021. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!