Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik lehet a Jézus által...

Melyik lehet a Jézus által hirdetett "keskeny út"?

Figyelt kérdés

A biblia szerint Jézus az Igaz Istent hirdette,s beszélt egy keskeny útról, amit kevesen találnak meg, pedig ez az az út ami Istennek tetsző. Ez idáig rendben van.


De melyik lehet ez a Jézus által mondott "keskeny út", amikor az összes egyház Jézus tanításaivel ellentétesen cselekszik!?


Sok egyháznak a hitvallását olvastam, de egyszerűen egyik sem egyezik a bibliával. A tettei meg pláne nem.. Melegek összeadása, háborúk, stb.. Hm.. Érdekes!


Valamint miért nem egyértelmű a biblia? Egyes versek szerint Jézus maga a mindenható, más versek szerint pedig Jézus elismeri (többszörösen), hogy Atyja alatt van. Most akkor hogy van ez?


Várom mindenki válaszát, aki logikusan gondolkodó, nem fanatikus, szektás ember.



2021. júl. 26. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

A keskeny út, amiről könnyű letérni. Vagyis az istennek tetsző út. Mind erkölcsi, mind vallási értelemben.

Na most az egyház.

Én keresztény vagyok méghozzá evangélikus. Nálunk nincs a vízből bort varázsolok cécó az istentiszteleten. Nincsenek fennkölt szavak, latin imádságok. Csak az ige van. Az, amit Jézus mondott, tett, tanított. Mert ennyi elég. Ez a hit alapja a többi csak mellébeszélés meg hókusz-pókusz.

Nálnk az úrvacsoránál, nem a pap issza helyettem a bort. Hiszen Jézus teste és vére az enyém is. Nem a vallási vezetőé. Javaslom menj el egy evangélikus istentiszteletre szerintem kicsit jobban átlátod majd a dolgokat.

A legtöbb vallást sikerült megismernem, ami Magyarországon jelenleg létezik. Többször voltam gyerekként katolikus táborban, misén. Evangélikus gimnáziumba és református főiskolára jártam. Egyik barátnőm muszlim. Elég sokszor tartunk hitvitákat már csak azért is, hogy jobban értsük tisztábban láthassuk, hogy miben hiszünk. Néha tartottam vele a ramadant (mivel egy albérletben laktunk) csak azért, hogy érezze a támogatást. Jártam a krisnásoknál nem egyszer. Elkezdtem megérteni a vallásukat, de amiben hittek az engem taszított. Írhatnék még egy pár példát, de a lényeg hogy a feltett kérdésekre te találd meg a választ. Menj el minnél több helyre, hogy minnél több szemszögből megismerd Jézus történetét. Keresd meg a válaszokat úgy ahogy én is tettem. Vagy hagyatkozz a gyakorira...

2021. júl. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A keskeny út, ami a Bibliában van, ennyire egyszerű.
2021. júl. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a példázat azt mondja, sokan a széles úton járnak és a veszedelemre mennek, és kevesen vannak akik megtalálják a keskeny utat. Statisztikailag hogyan képzeljük ezt el, 1:10 vagy 1:100? A többiek pedig mennek a levesbe? Hallgatólagosan úgy értelmezi ezt az egyházak többsége, hogy igen, a többség megy az örök kárhozatra/megsemmisítésre. Én nem tudok hinni ebben, mert Isten ennél jobbnak gondolom. Keresztény hívő vagyok. :)


Szóval, a keskeny út a hit útja, értelmezésem szerint.

Hasznosabb inkább megnézni hozzá a magvető példázatot, Máté 13,1-23. Itt le vannak írva a hiba lehetőségek. Én ez utóbbit nem statisztikai elemzésként fogom fel, hanem egyszerűen csak arra ösztönöz, hogy maradjunk meg a hitben.

2021. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A keskeny út az, amin te nem vagy kérdező. Majd ha rajta leszel, majd akkor megtudom milyen.
2021. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, a Máté 7. fejezetében beszél a keskeny útról Jézus, és kicsit később, a 16.verstől meg is magyarázza: mint a fák esetében, a keresztény hívők esetében is a "gyümölcseikről", azaz a cselekedeteikről lehet felismerni, ki elfogadható Isten előtt, ki az aki a "keskeny úton" jár. A 21-23.versekben még konkrétabban fogalmaz : "nem mindenki megy be az egek királyságába, aki azt mndja nekem Uram!Uram! hanem csak az,aki cselekszi az égi Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram,Uram,hát nem a Te nevedben prófétáltunk,űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát? De én akkor azt mondom majd nekik:Semmi közöm hozzátok, távozzatok tőlem ti gonosztevők!"

A keskeny út Jézus követése.

Kérdezd meg magadtól: ha Krisztus most élne köztünk, Ő mit tenne, mit mondana, hogy bánna az emberekkel, hogy viselkedne az én helyemben?

A Biblia alapos ismerete segít neked megtalálni AZ Utat: János 17:3 "Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek Téged, az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél, a Jézus Krisztust"

2021. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy melyik? A szívvel teli, spirituális, istent tisztelő út.
2021. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!