Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre.

Érdekelne néhány válasz.

Ha jól tudom, akkor mindenkit az isten teremt. Ha ez így van, akkor miért teremt minket ilyenné, ha utánna arra szólít, hogy ne legyünk ilyenek?

Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?

Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni? Egyáltalán hogy írhat ilyet egy olyan könyv, ami azt hírdeti, hogy mindenkinek meg kell bocsájtani és jónak, erkölcsösnek kell lenni?

Miért bűn szeretni valaki mást?

Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, nem célom vádaskodni, sem veszekedést, vagy gyűlöletet szítani. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Gyakran gondolkodom el ezen és fáj az oknélküli gyűlölet, a sok homofób beszólás, amit életemben hallottam ott kering a fejemben és gondolkodom ezeknek a miértjén. Egy teljesen átlagos, tizenéves srác vagyok. Nem iszok, nem drogozok, jól tanulok, csak ritkán bulizok, szinte soha sem káromkodok. Amíg magamtól nem éreztem és rá nem kerestem, addig szinte semmit sem hallottam a homoszexualitásról. Voltam már szerelmes, egy srácba és addig még sosem éreztem olyan jól magam, egyszerre volt a legjobb érzés az életemben és kellemetlenül szokatlan és furcsa. Sajnos heteró volt, nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de mégis sose tudom majd elfelejteni őt. Nem vagyok nőies, sem perverz és egyáltalán nem vagyok pedofil. Egy egyszerű srác vagyok, aki érzelmekre, szerelemre vágyna. Az évek során rengeteget tűnődtem azon, hogy mekkora az esélyem arra, hogy ezt megtalálom majd, mekkora az esélyem egy boldog életre. Arra jutottam, hogy elég elenyésző, szinte teljesen lehetetlen. Ha maradok azért, ha kiköltözöm másmerre, akkor azért. Egy olyan választás előtt állok, ahol nincs jó választás. Borzasztó frusztráló tud lenni annak a tudatában gondolkodni ezen, hogy ez csupán azért van, mert egy berögzült eszme szerint, minket utálni kell.


Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni.



2021. júl. 29. 23:27
A kérdező szavazást indított:
Elítélem a melegeket magamtól és a vallásom miatt is.
Elítélem a melegeket magamtól, de nem a vallásom miatt.
Elítélem a melegeket a vallásom miatt, de nem magamtól.
Semleges a véleményem a melegekről magam maitt, de nem a vallásom miatt.
Semleges a véleményem a melegekről a vallásom miatt, de nem magam miatt.
Semleges a véleményem a melegekről magam és a vallásom miatt is.
Elfogadom a melegeket magamtól, de nem a vallásom miatt.
Elfogadom a melegeket a vallásom miatt, de nem magamtól.
Elfogadom a melegeket magamtól és a vallásom miatt is.
Egyik sem./Nem tudom./Nem akarok válaszolni./Leírom kommentben.
50 szavazat
1 2 3 4 5
 1/49 Prókátor ***** válasza:
21%

1. A Könyv nem írja, hogy jónak kell lenni és mindenkit szeretni kell. Pontosabban ezt IS írja, de nem csak ezt! Talán meg kellene ismerned egy könyvet, mielőtt sommázod róla a véleményed! És mellékesen az említett könyv írja le az erkölcsös élet normáit. Semmi furcsát nem látsz abban, hogy erkülcsösnek tartod magad, mégis lemondod az erkölcsöket leíró könyvet?

2: Az azonos neműekhez való vonzódás a psichoszexuális fejlődés egyik alapvető lépcsőfoka. Nem írtad a korodat konkrétan, de utaltál rá, hogy közel állsz ehez a korhoz. Tehát nálad úgy tűnik, hogy van rá esélyed, hogy majd kinövöd. Egy csak éretlen gyerekekből álló társadalom nem tud társadalomként megmaradni. Tehát meglepő, ha a társadalomból kizárandónak tartja egy társadalmi normatíva? Ezen az alapon a tömegyilkosokat ünnepelni és példának kellene állítani. Bocsánat! Ez már megtörtént az eltelt 100 évben.

2021. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

1-es félreértessz. Nem a könyvet becsméreltem, hanem csak néhány apró részét. Azzal egyetértek, hogy nagyrészt tényleg helyes dolgokat hírdet. Viszont azzal nem értek teljesen egyet, hogy az a könyv írja le az erkölcsös élet normáit, inkább segít rávezetni arra az embereket, de vannak hibái is.

Nem hinném, hogy kinövöm. Éveken át reméltem, de már lemondtam arról, hogy ez lehetséges. Nem tartom magam éretlennek, bár ez relatív, sem gyereknek, holott sokan annak mondanának, mert nem ismernek igazán. Nem igazán értem az érvelésed. Nem csak a fiatalok között vannak melegek, sőt a prevalencia is valószínűsíthetőleg azonos, vagy közel azonos (hibahatáron belüli). Nem értem az értelmét a társadalmi normáknak. Mindenki más, mindenki egyedi. Miért kéne a tömeggyilkosokat ünnepelni? Egy kicist fáradt vagyok lehet az agyam lassult be így estére, de én ezt nem értem.

2021. júl. 29. 23:55
 3/49 anonim ***** válasza:
82%

Nyugaton elo kereszteny vagyok (hetero). En sem ertem. En nem utallak, nem itellek el, es a vallasom sem.


Szerintem Magyarorszagon nem csak a vallas a problema, hanem az emberek nem ertik, hogyan alakul ki a homoszexualitas. Ezert attol felnek, hogy valamikeppen "terjesztenéd"; a gyerekuk "olyan" lesz, ha te nyiltan meleg vagy, illetve azt hiszik, ez tudatos valasztas eredmenye: csak azert csinalod, hogy feltunoskodj. Masreszt nem tudjak elkepzelni, milyen lehet melegnek lenni, hianyzik beloluk az empatia, fogalmuk sincs milyen nehez az eleted, meg a toleransabb orszagokban is.


De valoban, sok egyhaz es felekezet eliteli a homoszexualis kapcsolatot. Mas orszagokban meg vannak egyhazak, akik nem - erdekes, ugyanabbol a Bibliabol mast olvasnak ki.


Talan vigasztal, hogy a kozvelemenykutatasok szerint a magyarok tobb, mint 60%-a tamogatja a melegek hazassagat, orokbefogadasat is. Kisebbsegben vannak tehat a "melegellenesek".

Tragedia az is, hogy a magyar homoszexualisok kulfoldre menekulnek, hogy normalis eletet elhessenek. Igy kell eltapsolni egy csomo tehetseges, ertekes embert...


En sajnos ertem, amit Prókátor mond. ​


Azt hiszi (tevesen), hogy a homoszexualitas a pszichoszexualis fejlodes korai fazisa, TEHAT aki meleg, az "eretlen gyerek". Majd azt mondja, hogy



"Egy csak éretlen gyerekekből álló társadalom nem tud társadalomként megmaradni. Tehát meglepő, ha a társadalomból kizárandónak tartja egy társadalmi normatíva?"


mert az a hulyeseg fogant meg az agyában, hogy ha a tarsadalom 5%-a homoszexualis es azt felvallalja, akkor hirtelen az egesz tarsadalom homoszexualis lesz (es "CSAK" eretlen gyerekekbol fog allni). Nyilvan o is azt hiszi, hogy a homoszexualitas mindenkit megfertoz. Meg azt, hogy az elfogadas egyenlo azzal, hogy "kovetendo peldanak allitunk valamit".

Es maris lazan kizarja a tarsadalombol a homoszexualisokat. Egy kalap ala veszi a tomeggyilkosokkal.

Szegyellheti magat.

Ez ugyanaz a szint, mint amikor regen a feketekrol azt hittek, hogy ha hozzaer egy feherhez, akkor a "feketeseg" raragad a feher borre.

2021. júl. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
84%
Prókátor, te hány éves korodban kezdted biztosan tudni, hogy heteroszexuális vagy?
2021. júl. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
58%
Elítélem, mint bűnt, de az illetőt, mint embert szeretni kell, de a bűnt elítélni. Nincs vallásom. Biblia alapján akarok élni.
2021. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
26%
Nincs különbség a cselekedetek megítélésében ha férfiakkal háló férfiak, házasságtörő, bálványimádó, gyalázó vagy zsaroló. Nem lesznek részesei Isten uralmának, mely a föld paradicsommá alakítása révén vár az emberiségre!
2021. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
87%

"Prókátor, te hány éves korodban kezdted biztosan tudni, hogy heteroszexuális vagy?"

Valamint még egy kérdés, ha szabad: Mikor döntötted el, hogy te heteroszexuális leszel, és nem homoszexuális? (Prókátor)

2021. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
27%

"Mi a helyzet velünk, melegekkel?"

Szia!

A keresztények nem utálják a meleget, ez buta általánosítás. Igazából a kutya nem foglalkozik a melegekkel, csak a liberálisok ugrasztják egymásnak a két tábort.


Isten természetesen nem így teremtett, a homokosság pszichés betegség, millióan gyógyultak már meg, de ezt úgysem fogod elhinni.


"Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?"

Ki kell ábrándítsalak, semmivel nem vagy különb senkinél. MIndenki bűnös, mindenki megtérhet Krisztusba, ha üdvözülni akar, és cselekszi Jézus akaratát.

Te külön bánásmódot szeretnél Istentől, csak mert meleg vagy. Üdvösséget akarsz, de úgy, hogy nem akarod Jézus akaratát cselekedni. Így nem fogsz üdvözülni, függetlenül attól, hogy meleg vagy-e vagy sem.


Ha pedig benyalod az ateistáknak azt a kamut, hogy csak mert meleg vagy ezért mindenképp elkárhozol, azt legyél kedves magadon és az ateistákon számon kérni, ne a keresztényeken és Istenen.


Mindenki egyforma Isten előtt, mindenkinek egyforma az üdvözülés módja, semmivel sem vagy különb senkinél.

2021. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre."


Nem a vallás miatt, aki gyűlölni szeretne annak a vallás csak ürügy, ha nem lenne a vallás találna más ürügyet. A sztálini Szovjetunióban gulágra vitték akiről kiderült hogy meleg, pedig ott aztán lerombolták a templomokat (nem mindent de rengeteget) és ha mondjuk elgyúrt egy időset az autó arra azt mondták, hogy nem kár érte mert az templomba járt, vagyis nem a vallás miatt volt már akkor sem homofóbia.


"Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni?"


Azt a Mózesi törvény írja, az nem vonatkozik a keresztényekre, mert a Mózesi törvény az egy konkrét csoportnak (az izraelitáknak) lett kinylatkoztatva egy konkrért helyen, egy konkrét időben. De mi keresztények nem az Ószövetség hanem az Újszövetség alatt élünk, ami mindenkire vonatkozik.


"Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni."


Nem utál titeket minden vallásos ember, és aki igen az nem a vallása miatt utál, de egy frusztrált panelprolinak nagyon jól esik arra gondolni, hogy ő nem meleg tehát őt Isten szereti, aki pedig meleg azt Isten nem szereti, tehát az ő utálata a melegekkel szemben az jogos, legalábbis szerinte, vagyis, a vallás itt csak ürügy.


Aki pedig káromolja Istent vagy a felebarátját meg gyűlölködik meg meg akarja ölni a homoszexuálisokat, de közben ő maga a homoszexuálisokat elítéli a hitére hivatkozva az képmutató, mert ítélkezni csak Istennek van joga. Nem mindenki keresztény aki kereszténynek hívja magát.

2021. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
0%

először tanulj egy kis vallást utána akarj megmondó lenni! 0 ismerettel akarsz valamit fikázni gratula igazi paraszt megmondó vagy!

sehol sincs kijelentve hogy meg kell kövezni a melegeket! sőt elítélni sem ítélhetünk hisz az isten feladata!

a homoszexualitás kitagadása nem keresztény dolog csak szolok mindenhol ki voltatok tagadva már a kereszténység előtt is... habár a görög isteneknél eléggé gyakori volt de ettől függetlenül a görögöknél ugyan úgy megvetették! érdekes mi?

a kövezés legyen bármi is az mozesi parancs ergo zsidóknak szol!

ferenc pápa kinyilvánította hogy a melegekhez türelemmel kell hozzá állnunk sőt tovább megyek a melegeket meg is lehet áldani de nem a meleg kapcsolatokat! sőt támogatja is a meleg házasságot de csak polgári szinten!

tájékozodj kérlek ne legyél egy gyökér lobbista! az iszlám legyilkolja a bu zikat! igen titeket míg a kereszténység elfogad sőt támogatja a polgári házasságot és türelemre int minket míg ott jól felaggatnak !!!

2021. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!