Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták és keresztények! Mit...

Ateisták és keresztények! Mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

Meg vagyok róla győződve, hogy az emberek azért hiszik, hogy nincs Isten, mert azt kívánják, hogy bárcsak ne lenne. Nehezükre esik hinni Istenben, miközben bűnben élnek, ezért Isten létezésének tagadásával nyugtatgatják a lelkiismeretüket."

Charles H. Spurgeon (1834-1892), angol prédikátor.


2021. aug. 10. 10:35
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

Azt gondolják, Isten korlátozza a szabadságukat. Megütköznek azon, hogy az Isten parancsba adja a szeretetet. Megütköznek az Ószövetség durvaságain (ez utóbbinak van alapja).

Egy hívő

2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy minden ateistára igaz lenne ez a fajta istentagadás, de biztos van sok ember, akire illik.
2021. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim válasza:
Én szeretnék hinni Istenben, de nem tudok. De szeretnék, mert 9 évesen elvesztettem a húgom, szeretném hinni, hogy még találkozunk. De akkor sem megy.
2021. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
100%

magábol indul ki: fel a haláltól, az ismeretlentől, hogy milyen lesz majd nem létezni többé; magyarán a felfoghatatlantól.

Pedig mindenki megtapasztalta, milyen lesz majd nem létezni es meghalni.


egy ateista

2021. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim válasza:
mellesleg az a nyugalom nekem nagyon jól esne
2021. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Én ateista vagyok és szeretném hinni, hogy van isten, de nem hiszem, hogy van. Bizonyíték kellene.
2021. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt olvasd el.

2021. aug. 10. 11:56
 8/55 anonim ***** válasza:

Az ateizmus viszonylag új dolog a világban, mert minden nemzet, gyakorlatilag kivétel nélkül tudták, hogy ők teremtmények, képesek is voltak faragni maguknak egy szobrot ezért. De ami ma megy ateizmus néven az már régen is volt, amit a kananeusok is csináltak, ami a természet imádata, a napot, a csillagot, az eget stb imádták, hogy azon által élnek stb.

De szerintem inkább tudatlanság miatt tagadják, ami érthető, főleg, ha elegyítve van az Isten nevét felhasználó hamis kereszténységgel (Róm 2:24 Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között, amint meg van írva.), amitől még a kedvük is elmegy, hogy nyitottabb legyenek. Mert be kell vallani, hogy egy ateistát nem fog vonzani a képmutatás, a szolgaság és bálványimádás. Viszont ha egy ateista, azt hallja, hogy az az xy, aki azt mondja, hogy hazudnak a vallások és az Isten nem támogatja azokat, mert Ő mindenkivel személyesen, közvetlenül szeretne élni és, hogy azoknak a vallásosoknak hamisak a cselekedeteik, mert pont ugyan azt csinálják, mint a pogányok, sőt még rosszabbak ( mint amikor Jézus azt mondta a vallásos farizeusoknak, hogy elmennek és körbejárják a világot, hogy tanítványokat gyűjtsenek, de azt a szegény szerencsétlent többszörte a kárhozatra viszik önmaguknál) és az az ateista azt látja, hogy az az xy akiről hallott, egy szent ember, mert az Isten azt mondta, hogy az Ő népe szent és tökéletes, akkor az az ateista még meg is kívánná azt az állapotot, amiben az az xy van.


Olvastam egy cikket valamikor, amiről most a hamis kereszténység jutott eszembe. A cikk arról szólt hogy letartóztattak egy fiatalembert x évre és nem tudott magyarul, ezért odabent megtanult és interjút adott valakiknek és abban az interjúban szóba jött az étel, hogy a börtönben adtak nekik enni és, hogy nem lehet összehasonlítani a kintivel, meg, hogy szerinte az moslék volt amit odabent adtak nekik. Mondták is ott bent neki, hogy az nem magyar étel, mert úgy nem néz ki egy gulyásleves. És itt a kérdés, hogy az ember melyik gulyáslevest kívánná meg? A börtönös moslékos gulyás levest vagy a kinti rendes gulyáslevest?

2021. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
14%

Tökéletesen igaza van Spurgeonnak. Ateisták nyilván nem ismerik el, de azért nézzenek magukba.


"Én ateista vagyok és szeretném hinni, hogy van isten, de nem hiszem, hogy van. Bizonyíték kellene."

Milliárd bizonyíték van, úgyhogy ez is csak kamu.


"Pedig mindenki megtapasztalta, milyen lesz majd nem létezni es meghalni."

Bizonyítsd!


"Én szeretnék hinni Istenben, de nem tudok. De szeretnék, mert 9 évesen elvesztettem a húgom, szeretném hinni, hogy még találkozunk. De akkor sem megy."

Akkor te hiszel Isten létezésében, csak haragszol rá

2021. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Pont mint az Isten nem halott című keresztény filmben. Ott azért dühös Istenre az "ateista", mert eltávozott az anyja.
2021. aug. 10. 12:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!