Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel valamilyen Isten létében?

Hiszel valamilyen Isten létében?

Figyelt kérdés
Én hiszek mert a kutatók nem tudják teljes biztonsággal kijelenteni, hogyan alakult ki az élet és a jelenleg ismert univerzum. Ha ránézünk a késő jégkor utolsó szakaszában, a körülbelül 40 000 éve kezdődő időszaktól keletkezett barlangfestménykmre, karcolt rajzokra nem tudjuk megmondani személy szerint ki festett egy-egy barlangfestményt. Ettől függetlenül elhiszük hogy valaki festette őket mert nem állíthatja senki hogy a a természet műve, külső beavatkozás/erő műve pedig nem láthattuk a művészeket. A piramisokat is valaki felépítette mégsem láttuk hogy ki volt az és olyan sok kérdés van körülöttük. Például a köveket hogyan bírták odahordani és megmunkálni tökéletesre az akkori technikával, mikor az a maival is körülményes és hogy lehetnek a piramisok ennyire pontosak? Ezeket mind nem tudjuk és mégis elfogadjuk, hogy a köveket odahordták, megmunkálták és hogy a pontosan építették fel őket. Nem kérdés hogy akkor miért hiszek Istenben mert nem kell látnom a festőt vagy az építőt és a titkait ismernem, hogy elhiggyem hogy létezik.

2021. aug. 10. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Hiszek (lejjebb leírom mért)
Nem hiszek (lejjebb leírom mért)
19 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Véletlenül rosz kategóriába tettem a kérdést, aki tudja jelezze a moderátoroknak. Köszönöm!
2021. aug. 10. 14:56
 2/12 anonim ***** válasza:
Hiszek benne a Mennyei Atyában a Teremtőben
2021. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
és a fiában Jézus Krisztusban Yahushua ha Mashiach
2021. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hollófernyiges ***** válasza:
Kedves kérdező, ez a fajta érvelés mindig egy ponton bicsaklik meg: hogy akkor ki építette Istent (az nem jó válasz hogy Isten mindig is létezett, mert akkor ugyanígy mondható hogy a világ mindig is létezett és Occam borotvájának elve alapján az Isten nélküli változatot kell elfogadnunk).
2021. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. Isten örökkévaló. Az örökkévaló szó jelentése: "nincs kezdete és vége." A világnak és az életnek van kezdete és van vége Isten viszon örökkévaló benne van a definíciójában is. Isten jelentése: "Örökké élő, teremtő lény, akinek a képességei a kézzel fogható és testi érzékszervekkel érzékelhető, anyagi világ felett állnak." Kell hogy legyen valki örökkévaló, valaki aki kézzel fogható és testi érzékszervekkel érzékelhető, anyagi világ felett áll erre még az ősemberek is rájöttek.
2021. aug. 10. 15:18
 6/12 Gáspár Keve Balázs válasza:
Hiszek, de nem hasonlít egyik mai ehm.. vallásra sem az egész így nehéz lenne elmagyarázni. Értelmetlennek tartom magyarázni hogy melyikben hiszek, mert ez egyik sem. Nem mondanám hogy nem Egy hit amim van, de bizonyosan nem Keresztény, nem Zsidó...stb. Tanultam mindegyikről de egyik sincs a közelében sem. Ezeket én rész-igaznak tartom, nem teljes vallások még ha annak is tűnnek. Ugyanígy a tudomány bizonyításai is sajnos csak rész-igazak. Mivel a tudomány (összefoglaló név) és hit(összefoglaló név) külön-külön jelennek meg sosem lesz meg az a teljes igazság amit keresnek azoknak akik így fogják fel a létezést. Amióta abba az irányba tartunk hogy mindent szétszedünk ahhoz hogy értsük a körülöttünk lévő világot tartom rossz ötletnek külön nézni a dolgokat.
2021. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, hiszek Ő benne. Istenben és Jézusban hiszek.
2021. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszek. Az emberi vallások mindegyike antropocentrikus, túlságosan és gyanúsan hasonlítanak a halandókra, még a viselkedés és jellemző emberi érzéseik, indulataik alapján is. A vallásokat az emberi agy működése teremti.
2021. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:

"Isten örökkévaló"


Ez egy légből kapott, bizonyítatlan és bizonyíthatatlan állítás. Ugyanilyen erővel én azt mondhatom, hogy a világ örökkévaló és nem szorul teremtésre - például a hinduk világciklusai által. Azt is mondhatom hogy a világot nem Isten teremtette, hanem egy másik entitás, és őt teremtette egy örökkévaló valaki (mint ahogyan éppen ezt állítja a hermetikus hagyomány) vagy hogy a világ egy ufógyerek házi feladata, amire hármast kapott a suliban; egyiket sem tudom bizonyítani, ahogy te sem cáfolni.

2021. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9 Tiszteletben tartom abbéli véleményed hogy az érveim nem meggyőzőek, de gondolkoz el ezen:


Rendben induljunk ki abból, hogy a világegyetem örökkévaló bár ez nem így van. Ez nem zárja ki Isten létezését. Szerintem nem nekem kellene bebizonyítani, hogy nincs Isten mert a világ embereinek 90 százaléka hisz valamilyen felsőbb hatalomban és annak létezésében, ezért szerintem fordítva kellene hogy legyen. Az Isten hívő emberek több bizonyítékot is tudnak Isten létére felhozni, az ateisták nem tudják bizonyítani hogy nincs Isten. Én hiszek abban hogy minden hatás ellenhatást vált ki. Az univerzum és minden benne levő maga egy hatás. Valaminek lennie kellett, ami mindezt létrehozta. Valami olyan alapvető, amit nem okozott semmi és ami aztán azt okozhatta, hogy minden más létrejöjjön. Ez a valami pedig Isten. Annyira különleges az univerzum, hogy kell léteznie egy isteni szerkesztőnek. Például ha a a Föld csak néhány száz kilométerrel közelebb vagy távolabb lenne a naptól, már nem lenne képes annyi életet hordozni, mint most. Ha a légkörben az elemek csak néhány százalékkal másképp lennének, máris minden élőlény meghalna a bolygón. Annak az esélye, hogy egyetlen fehérjemolekula véletlenül létrejön, 1 a 10243-hoz (ez egy 10-es szám, amit 243 nulla követ). Egyetlen sejt pedig több millió fehérjemolekulából áll össze.

2021. aug. 10. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!