Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Unitárius univerzalizmus. Mi...

Unitárius univerzalizmus. Mi ez a vallás egészen pontosan, és vannak e követői hazánkban?

Figyelt kérdés
2021. aug. 15. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Eredetileg az unitárius univerzalizmus egy unitárius progresszív keresztény mozgalom volt. Az unitáriusok elutasítják a szentháromságot, szerintük Jézus csak egy próféta volt, egy tanító, de nem Isten, vagy nem Isten Fia (maximum képletesen), vagyis csak ember volt. Erdélyben tudom hogy van unitárius egyház, Magyarországon nem vagyok benne biztos.

A progresszív keresztények pedig ahogy a név elárulhatja, toleráns, liberális keresztények, vannak meleg lelkészeik, elismerik a meleg házasságokat, stb. Egyébként nem tudom észre vették-e, de sok progresszív keresztény lelkész bele esik a pelagianizmus eretnekségbe. Legalábbis a podcastjeiket hallgatva nekem ez esett le.

De az amerikai unitárius univerzalizmusnak (amire szerintem gondolsz) ma már nincs semmi köze az unitárius kereszténységhez, egy szinkretista new age-es katyvasz az egész.

2021. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Eretnek vallás lehet az az unitárius. Sajnos Nagyváradon is van templomuk meg valami papnőjük. Egyszer voltam a református ökumenikus imának vagy mina fenébe, amit mindig március első pénteken tartanak a reformátusok,valami hülyeség. És azon az ökumenikus valamin láttam.az unitárius papnot, fekete egyenruha volt rajta, úgy nézett ki mintha Protenstáns volna. De ha nem hiszik a Szentharomsagot se akkor nem Igaz Keresztények. Nem tudom mi reformátusok akik Rendes Keresztények vagyunk miért urvacsorázhatok az unitárius meg az evangélikus templomban mikor semmi közünk hozzájuk. A katolikusba meg az ortodox a meg nem urvacsorázhatok pedig a katolikus vallásbol lettünk.
2021. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Az unitárius az igazi erdélyi vallás.

Mi sem egyszerűbb utánanézni, hogy van-e magyarországi egyházkerülete


[link]

2022. máj. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyok keresztény, de hitelesnek tartom Jézust, és a tanítását.

Látom viszont hogy eléggé félrementek a tanításai kétezer évv alatt, túl sok por rakódott rá.

Az unitárius egyház szerintem sokkal közelebb jár az eredetihez, mint az embereket élve elégető, bűnbocsánati cédulákat áruló, erőszakkal hittérítő, dölyfös, hatalom éhes katolikus egyház.

Nem ítélkezni szeretnék, csak megállapítás.

2022. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Vannak unitáriusok Magyarországon.
2022. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Vannak nagyon kevesen.
2022. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Noha reformátusnak lettem keresztelve, de nem vagyok túlzottan vallásos. De ha a választani kell nem vallásosként a vallásos között akkor nekem az unitárius a legszimpatikusabb (vagy legkevésbé unszimpatikus)
nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!