Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Szerinte...

Kedves Keresztények ! Szerintetek melyek azok a minimális feltételek amiknek teljesülnie kell ahhoz, hogy valaki kereszténynek nevezhesse magát ?

Figyelt kérdés

Például elegendő-e ha meg van keresztelve, vagy bérmálkoznia/konfirmálnia is kell ? Vagy rendszeresen imádkoznia kell, vagy tényleg komolyan törekednie kell arra, hogy az Újszövetség elvei alapján éljen ?


Muszlimként természetesen én NEM fogok véleményt mondani, de őszintén érdekel, hogy ti hogy gondolkodtok erről.


Abdullah ;)



2021. aug. 18. 18:48
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Így értem, köszi!
2021. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

#33

„Nehéz a ti vallàsotok, nagyon nehezen érthető... és nem azért mert nem tudom mi az a szeretet.

Nem lehet könnyű kereszténynek lenni ha valaki komolyan követni akarja a Bibliàt.”


Nem nehéz, vannak titkai. Például, hogy a megértése csak Isten segítségével lehetséges!!!


A megértés fokozatos. Nekem 4 évembe került mire leesett hogy mi a hit. A hit csecsemő szinten, hogy elhiszed, hogy Jézus a Megváltó. A hit felnőtt szinten (aminek feltétele természetesen előbbi), az Istenben való bizalom, minden körülmények között.


Isten gondviselő Isten! Nem a vak véletlen irányítja annak az életét, aki Benne bízik.


Isten legfontosabb tulajdonsága, hogy Ő a SZABADÍTÓ. Nem te szabadítod meg saját magad (ellentétben más vallásokkal, ahol a vallási igyekezet számít), hanem Isten szabadított meg.


Az Ószövetségben, a zsidók legfőbb istenélménye, az Egyiptomból való szabadítás volt. Azután kötött Isten szövetséget Izraellel!


Az Újszövetség első oldalán pedig mit olvasunk? 1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő SZABADÍTJA meg az ő népét annak bűneiből.


Héberül Messiás görögül Krisztus jelentése Felkent. Jézus nevének jelentése: Isten a Szabadító!


Ugyanaz a forgatókönyv, mint az ószövetségi egyiptomi szabadításkor!!:

Isten először megszabadít ingyen, majd népévé fogad, utóbbinál már elvárások is megjelennek Isten részéről! Ez azt jelenti számunkra keresztények számára, hogy először hitre jutunk, és amit Isten kér ezután: megmaradni a hitben (bármi is történjen az életedben). Ez nem lehetetlen feladat, ugye, nem bonyolult?

2021. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

#42:


Magasztos Allah ezt üzeni nekünk az egyik hadíszban:


"...Nem közeledik egy szolgám sem Hozzám olyannal, ami kedvesebb lenne Számomra, mint az, amit előírtam neki.

És a szolgám addig-addig közeledik Hozzám a szorgalmi cselekedetekkel, amíg megszeretem.

És amikor megszerettem, akkor Én leszek a hallása, amellyel hall, és a látása, amellyel lát, és a keze, amellyel lecsap, és a lába, amellyel jár.

S ha kér Tőlem, bizony megadom azt neki, és ha menedéket kér Nálam, bizony megadom neki a menedéket."


Nem bonyolult amit írtál, de azt hiszem ennek a hadísznak az üzenete még kevésbé bonyolult. :)


Egyébként én meg voltam keresztelve, de az eddigi hozzászólások alapján, úgy tűnik valójában inkább sosem voltam keresztény, mert alapvető fogalmakkal sem voltam tisztában, és a Bibliából jóformán csak az evangéliumokat olvastam.

2021. aug. 19. 20:43
 44/57 anonim ***** válasza:
Annyi személyes kérdésem lehet, hogy magyar vagy származásilag és áttértél iszlámra?
2021. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

Igen magyar vagyok, de meglepődnél amúgy hogy az arabok milyen kiválóan meg tudnak tanulni magyarul :)


Valószínűbb hogy sohasem voltam keresztény,-az eddigiek alapján- csak volt kötődésem a kereszténységhez. De nem szeretnék keresztény lenni, mindenesetre köszönöm, hogy adtál nekem egy összefoglalót, mert így tényleg egyszerűbb volt.

2021. aug. 19. 20:59
 46/57 anonim ***** válasza:

#43 ha kíváncsi vagy más írásokra is pl. az Ószövetségből, a Zsoltárok könyvét ajánlom, a kereszténység megértéséhez nagyon sokat segít.


Mérlegre kell tenni Jézus személyét és Mohamedét. Nem fogadhatjuk el, amit az iszlám állít Jézusról, hogy csak egy próféta volt, mert nem annak állította magát! Akkor hazug csaló volt, ha nem annak állította magát, aki. Nézd meg:


Állította e valaha Jézus, hogy Ő Isten?

[link]

2021. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

#46:


Kérlek ne... nem akarok vitázni. Vitáztam már eleget. :)


Ha szeretnéd tudni, sok tekintetben az Iszlám Jézust Mohammed (béke legyen Vele) "fölé helyezi", olyan értelemben, hogy Jézus sokkal több csodát tett életében. Szóval tiszteljük Jézust nagyon is.


Nézd Mohammed (béke legyen vele) ezt is mondta nekünk:


"Én éppen olyan emberi lény vagyok, mint ti. Semmit nem hoztam nektek saját indíttatásomból. Mindez Isten kinyilatkoztatása.

Akármi is legyen a birtokomban, az az Övé. Tudom, hogy én

képtelen vagyok létrehozni ilyen dolgokat saját adottságomból

és tudásomból. Csak azt teszem, amit Ő kíván. Amit Ő parancsol,

azt hirdetem.”

2021. aug. 19. 21:10
 48/57 anonim ***** válasza:

"Kérlek ne... nem akarok vitázni. Vitáztam már eleget. :)"


Ok. Te tudod ;)

2021. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

#48:


Nincs értelme hidd el. :) Az "út végén" úgyis kiderül melyikünknek volt igaza. Esetleg még az is lehet, hogy mindkettőnknek, mert csak egyetlen Isten van.


Béke legyen Veled !

2021. aug. 19. 21:25
 50/57 anonim ***** válasza:
Isten legyen Veled! :)
2021. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!