Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jelenlegi világvallások...

A jelenlegi világvallások közül melyik számít a legtoleránsabbnak/legkevésbé elutasítónak más hitek terén, illetve (saját határain belül) vallási újításoknak, reformoknak?

Figyelt kérdés
Végső soron az emberiség nagy része követ valamilyen vallást, hitet, kultuszt, ami nem kevés embert jelent, ráadásul ezek folyamatosan formálódnak a más vallásokkal való érintkezés-, illetve az önmagukban való változások útján...

2021. aug. 20. 19:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

Buddhizmus.


Abdullah

2021. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Csak A Keresztény Református
2021. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Talán a Buddhizmus.
2021. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
46%

Mindig felröhögök, mikor a buddhizmus írják... :D

Látszik, hogy ami messze van, azt nem ismerik az emberek.

2021. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Egyes buddhista irànyzatokat még az sem zavarja ha én Allahban hiszek. Még ezt is toleràljàk, ha mellé azonosulnék az ő tanítàsukkal is.


Szóval igen, elég tolerànsak. :)


Abdullah

2021. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
A taoizmus
2021. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
Én is a buddhizmust mondanám.
2021. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


Jézus Krisztus!

2021. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem rosszul értelmezed a tolerancia szót, illetve azt az értelmet adod neki, amit a legtöbb hétköznapi ember is ért rajta, azaz, hogy nem érdekli, hidegen hagyja, indifferens az adott vallásnak, hogy ki miben hisz, hogy ki mit tart igaznak. Ez nem tolerancia, hanem az igazság "relativizálása", annak a hirdetése, hogy "neked van egy saját igazságod, nekem is van egy saját igazságom, a kettő nem egyezik, de nincs ezzel semmi baj, mindekettő jó és elfogadható, keblemre, testvérem".

A tolerancia eredeti jelentése azonban "tűrés". Azt jelenti, hogy zavar, bánt az, hogy mások olyan valamiben hisznek, amit én hazugságnak gondolok, tűrnöm kell az emiatti érzelmi terheket, de elfogadom, tiszteletben tartom a másik embert, elfogadom, hogy nincs meg az egység és összhang közöttünk, hogy a másik ember tévelygése miatt nem lehetünk testvérek a hitben, pedig nagyon szeretném.

A kereszténység a toleranciának ezt eredeti jelentését hirdeti, nem pedig az igazság relativizálását, amit nagyon divatos manapság toleranciának nevezni. Éppen az egyik komoly tűrés, azaz tolerancia a részemről tiszteletben tartani azok véleményét és személyét, akik relativizálják az igazságot, mert ezt az elképzelést hazugságnak tartom, amely óriási káoszba taszítja az emberiséget a szellemi világban, és ennek a káros hatásait magamnak is el kell tűrnöm.

2021. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy valószínűleg a kérdésben szereplő legalább három szempontnak nem nagyon van közös metszete. Jelenleg a nagy vallások közül a kereszténység a legtoleránsabb. Legalábbis olyat nem hallottam még, hogy a keresztények üldöznének jelenleg más vallású embereket, ellenben a többi világvallás esetén vica-versa vannak üldözések, sokszor rendkívül véres üldözések. Például távol-keleten az itt rendkívül toleránsnak beállított buddhisták sokszor kegyetlen módon üldözik az iszlám vallás híveit (lásd Mianmar). A keresztények is nagyon gyakran, sokszor súlyos atrocitásokat szenvednek India szerte buddhistáktól és hinduktól (vagy másutt a muzulmánoktól). Sajnos Indiába kezd állami szintre emelkedni ez a vallási intolerancia.


Teológia terén a kereszténység és az iszlám a leginkább elutasító olyan értelemben, hogy teljes mértékben elutasítják más vallások teológiai nézeteit. De ennek semmi köze a toleranciához, mert az ember lehet úgy is teljesen toleráns, hogy nem ért egyet a másikkal adott kérdésben.


Hogy melyik áll leginkább ellent a vallási reformoknak? Azt nem tudom, ahhoz nem ismerem kellően az összes világvallást.

2021. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!