Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet a nyilvánosság...

Hogy lehet a nyilvánosság előtt azt mondani, hogy "abban bíznak, a negyedik hullám nem a kongresszus ideje alatt fog berobbanni"? Kit érdekel, hogy valaki miben bízik, az magénügy. Akkor már inkább imádkozzon érte, nem is értem miért nem azt mondta.

Figyelt kérdés

[link]


Általában sem értem, amikor valaki bármilyen ügyben azt nyilatkozza, hogy abban bízik hogy... Ez kit érdekel, hogy ki miben bízik, ez senkionek nem információ. Lehet azt mondani, hogy arra számítanak, mert..., vagy az a többség véleménye..., de hogy abban bízunk, ez mekkora hülyeség sőt egoizmus?



2021. aug. 26. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi a kérdés? Mert amit leírtál, az nem kérdés, hanem rant.
2021. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
84%

Magával a nyilatkozattal nincs semmi baj. Őszinte, ami manapság ritkaság.

Megkérdezték, hogy milyen járványellenes intézkedések lesznek. Megmondta: semmilyenek. Miért? Mert a rendezők bíznak.

A szavakkal semmi baj nincs. Az elképzeléssel, hogy az ő bizalmuk majd uralja a fizikai világot, azzal lehet. Majd meglátjuk.

2021. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kissé túlreagálod.

Mellesleg az ima és a bízás nem ellentmondásos fogalom. Eleve amikor imádkozol, akkor bízol is.

Én is bízom abban, hogy a hullám nem a kongresszus alatt fog jönni. Elég sokat készültünk rá, szeretnénk méltóképp ünnepelni.

2021. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
91%

#3

Van egy mondás, amit a megbízhatatlan programokat író programozóknak szoktak mondani a főnökeik: "Hope is not a measure."

Magyarul kb.: A reménykedés nem ellenintézkedés.

2021. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az hogy ki miben bízik az magánügy, és senkire semmilyen befolyással nincsen még a hívők szerint se, a bizalom passzív dolog, és nem a nyilvánosságra tartozik. Az ima sincs hatással az ateisták szerint, de legalább a hívők szerint van hatása, illetve azok szerint a hívők szerint akik félreértelmezik az imát. Az imára lehetne mondani, hogy adott világképben az aktív dolog, azaz egy cseelekvés legalább, míg a bizalom nem az. De igazából egyik sem érdekel, és vallástól függetlenül értetlenül állok azelőtt, amikor valakit meginterjúvolnak, azaz valami közt érdeklő dolgot kéne nyilatkoznia, éazt at mondja hogy bízik valamiben, akármi is legyen az. Kit érdekel? Ez még annyi információtartalommal sem rendelkezik, minthogy levitte a kutyáját sétáltatni, kár érte a nyomdafesték!
2021. aug. 26. 14:19
 6/7 A kérdező kommentje:

"Az elképzeléssel, hogy az ő bizalmuk majd uralja a fizikai világot"


Azt nem tudom, hogy ez-e az elképzelés, ez ebből nem jött le. Az már információ lenne, de a bizalom nem ezt jelenti, akkor másképp kellett volna fogalmazni, vagy ezt hozzá kellett volna tenni, hogy sokan bízunk benne, ezért hiszünk is benne. Ha hiszenk is benne, az megint más, annak van információtartalma, akkor már felelősséget is vállalnak. A bizalom egy felelősségvállalás nélküli kívánság.

2021. aug. 26. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

abban bizom = remelem, hogy


nyugodj le szerintem, ez teljesen ertelmes kifejezes olyan helyzetekre, amiket nem lehet elore tudni es befolyasolni


"remelem, nem fog esni a hetvegen, amikor a Balatonra megyek"

2021. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!