Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hitbeli okokból nem...

Akik hitbeli okokból nem oltatják magukat covid elleni vakcinával, azok hogy magyarázzák a döntésüket a munkahelyükön?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 23:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/274 anonim ***** válasza:
87%

Ilyennel még nem találkoztam. Olyannal viszont igen, hogy bizonyos hívők rá akarták beszélni a hittársaikat az "oltakozásra".


Egyébként miért is kellene magyarázatot adnia bárkinek egy magánüggyel kapcsolatban?

2021. aug. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/274 anonim ***** válasza:
2021. aug. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/274 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt nem kell magyarázni. Ha mégis megkerdeznék miért, több okot tudnék adni.


1) pusztán józan ész alapján; össze vissza beszélnek folyamatosan, ugyanazon "szakértő" vagy orgánum, vagy politikus egyik nap ezt mondja, másik nap az ellenkezőjét a harmadik nap megint ezt. Az oltás véd, nem véd, a delta ellen nem okyan hatékony a delta ellen ugyan olyan hatékony stbstbstb... Rengeteg susmus és hazugság van a háttérben. Én személy szerint azt érzem, hogy nem meg menteni hanem megvezetni akarnak.


2) lelkiismereti ok

Egyszerűen érzem hogy mem lenne helyes. Nem gondolom (nem tudomezt mekkora betűkkel írjam hogy megint félre ne értsék) hog a védettségi igazolás illetve az oltás a fenevad belyege, de azt gondolom hogy az előképe, illetve a hozzá vezető lépcső első foka. S mint ilyen egy hatalmas ellenérzés van bennem iránta. Ha elvesztem is a munkámat akkor is az Élő Isten kezében vagyok. Lehet hogy épp itt az ideje. Én egy ideje már készülök erre, n fog váratlanul érni.

2021. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/274 anonim ***** válasza:
46%
Van egy olyan érzésem hogy sokáig nem fogja a világ élvezni a nagy védettséget
2021. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/274 anonim ***** válasza:
31%

Az élő Isten adta az orvosokat is. Az, hogy mi a helyzet az oltással, azt ép elméjű ember felfogja.

A fenevad bélyege pedig nem az Isten által adott gyógyulási megoldás, ez nem más, mint Istenkáromlás. Sok sikert.

2021. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/274 anonim ***** válasza:
45%

5# látom sikerült értelmezned amit írtam 👍 az isten adta orvosok és gyógyászat... Hát kérdés melyik isten adta? Kinek is tesznek esküt? YHWH -nak? Ja nem! Apollon- nak. Mi is a jelképük?


[link]


[link]


[link]


Kígyó kígyó... Kígyók kígyóznak.

2021. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/274 anonim ***** válasza:
85%

"a Teremtő is magunkra hagyott a nyomorunkal"


"én veletek vagyok mindennap, a világ végéig" (Máté 28,20)

2021. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/274 Mansour ***** válasza:
63%

#1

Az, hogy miért nem oltatod magad, az tényleg magánügy, de maga a tény, hogy oltatod magad, vagy nem, az már erősen közügy is...


#3

A komolyan vehető szakértők egyáltalán nem beszélnek össze-vissza, az általad említett "szakértők" igen...

Ha azt is elbírja a lelkiismereted, hogy így esetleg megfertőzöl pár olyan embert, aki belehal a betegségbe, akkor oké. De szerintem az emberélet és az egészség fontosabb annál, hogy te valamibe (szerintem tévesen) belelátsz egy vallási szimbólumot.

Egyébként szerintem is el van túlozva a Covid-hisztéria, de attól még tény, hogy a járvány létezik és hogy egyes emberek akár bele is halhatnak. Valamint az is tény, hogy az oltás, ha nem is tökéletes megoldás, de mindenképpen véd a betegség elkapása, illetve súlyosabb lefolyása ellen. Mindenkinek a lelkiismeretén múlik, hogy hozzájárul-e a járványveszély csökkentéséhez, az embertársai megóvásához.

2021. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/274 anonim ***** válasza:
62%
#9 Még mindig nem értem miért közügy, hogy a beharongozott halálomhoz mi köze van másnak? Én halok meg ha nem oltatom be magam, ők védve vannak. Legalábbis ez a közfelfogás. Tehát továbbra sincs közük hozzá. Azt meg kifejezettne gusztustalannak találom, hogy propagandát gyártanak azért, hogy beadass magadnak valamit, ami még szerintük sem kiforrott vagy különösebben hatékony. Mindezt úgy, hogy állítólag nem kötelező és nem is vállalnak érte felelősséget ha rosszúl sül el valami. Ugye többen meghaltak már tőle. Én nem kockáztatom ezt meg. Két negatív teszten vagyok túl és eddig még semmi bajom nem volt. Viszont ha beadatom magamnak a vakcinát, akkor bizony már bennem lesz. Anno az influenza elleni oltakozásnál nem volt ekkora propaganda. Akkor sem adattam be magamnak, akkor sem volt belőle gondom. Ezekből arra következtetek, hogy az immunrendszerem jól működik. Tehát köszönöm, én egyelőre nem kérek a vakcinákból.
2021. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/274 anonim ***** válasza:
64%

"Valamint az is tény, hogy az oltás, ha nem is tökéletes megoldás, de mindenképpen véd a betegség elkapása, illetve súlyosabb lefolyása ellen. Mindenkinek a lelkiismeretén múlik, hogy hozzájárul-e a járványveszély csökkentéséhez, az embertársai megóvásához"


Te nem érted hogy ebben a mantrában mekkora hazugság és csusztatás van? Ugyanis ha nem véd a tovább adástól, ergo ugyan úgy fertőzől akkor hogy a fittyfenében védessz meg bárkit is? Pont ez az a rész ahol a te szakértőíd is osszevissza beszélnek. Aki annyira félti ezt a földi életét (ami egyre kevesbbé élet) az oltassa be magát hogy megvédje a súlyos lefolyástól.

2021. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!