Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hitbeli okokból nem...

Akik hitbeli okokból nem oltatják magukat covid elleni vakcinával, azok hogy magyarázzák a döntésüket a munkahelyükön?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 23:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/274 anonim ***** válasza:
16%

"Ha azt is elbírja a lelkiismereted, hogy így esetleg megfertőzöl pár olyan embert, aki belehal a betegségbe, akkor oké. De szerintem az emberélet és az egészség fontosabb annál, hogy te valamibe (szerintem tévesen) belelátsz egy vallási szimbólumot."


Bár nem vagyok vallásos, de az enyém pl teljes mértékben elbírja. :)

2021. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/274 anonim ***** válasza:
80%
#10 Miért is lett leszavazva? Teljesen jogosak a feltevései. Túl sok az oltakozó fanatikus ezen az oldalon úgy látszik :D
2021. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/274 anonim ***** válasza:
26%

#8


Mivel Istent nem tartották méltónak arra, hogy ismeretét megőrizzék, ezért Isten is magukra hagyta őket. Engedte, hogy megromlott gondolkodásuk szerint olyan dolgokat tegyenek, amelyeket nem lenne szabad.


róm 1:18-28

2021. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/274 anonim ***** válasza:
71%
13+ De lehet, hogy csak próbáljátok elhessegetni a gondolotát, hogy egy globális kísérletnek lettetek a kísérleti alanyai.
2021. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/274 Mansour ***** válasza:
33%

Azért közügy, mert az oltás bár kipróbálatlan és talán nem elég hatékony (erről inkább szakértőket kellene megkérdezni), mégiscsak az egyetlen létező módszer a járvány visszaszorítására. Nem az számít, hogy te egyénileg védve vagy-e, az szerintem is magánügy, hogy valaki vállalja-e a betegség kockázatát vagy sem. De ha nem vagy oltva, és a szervezetedbe kerül a vírus, akkor nagyobb eséllyel terjeszted azt, még akkor is, ha te közben tünetmentes vagy. Igen, kockázata minden gyógyszernek és egészségügyi beavatkozásnak van. De még mindig jóval kisebb az esélye, hogy az oltástól hal meg valaki, mint hogy a vírustól.

Abban egyetértek, hogy az emberiség már jó ideje együtt él az influenzával, és tulajdonképpen ez is egy influenza jellegű betegség, csak fertőzőképesebb az átlagos influenzánál. Szerintem sem feltétlenül volt indokolt ez a nagymértékű hisztéria, és talán más szándékok is vannak mögötte, mint az emberek védelme a járványtól. De ezzel együtt is, minden meg kellene tennünk, hogy minél előbb visszaszorítsuk ezt a járványt. Nyilván eltűnni már nem fog, de lassanként "hozzászokik" az emberiség, és ez is besorolódik az influenza-jellegű megbetegedések körébe, és akkor már csak a veszélyeztetett idős korosztály számára fogják ajánlani az oltást, mint ahogy influenza elleni oltást is. Viszont ez a korszak még nem jött el, és egyelőre csak a tömeges oltással tehetünk azért, hogy minél előbb eljöjjön.

2021. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/274 anonim ***** válasza:
27%

"miért közügy, hogy a beharongozott halálomhoz mi köze van másnak?"

Mert másokat is érint, ha meghal valakijük, nem csak azokat, akik meghalnak. Neked soha nem volt senkid és most sincs? Soha nem halt még meg olyan ember, akinek a halála megérintett volna? Egyébként meg ha téged kell ellátnia az egészségügynek, mert a halálodon vagy, nem tudnak ellátni mást - aki emiatt akár meg is halhat. Így sem látod, hogy mi köze lehet másnak a te halálodhoz?


"Én halok meg ha nem oltatom be magam, ők védve vannak. Legalábbis ez a közfelfogás."

Nem ez a közfelfogás. Ez az, amivel te takarózol, amivel próbálod elaltatni a lelkiismeretedet. A közfelfogás az, hogy az oltás sem véd 100%-osan.


"nem is vállalnak érte felelősséget ha rosszúl sül el valami"

Ha rosszul (rövid u) sül el valami (vagyis ha belehalsz, ahogy te hiszed), mire mész vele, ha valaki vállalja érte a felelősséget? Halottan nem mindegy már neked, hogy felelősséget vállal-e valaki vagy nem? Miért nem?


"Ugye többen meghaltak már tőle."

Nem, egyáltalán nem ugye.


"Két negatív teszten vagyok túl és eddig még semmi bajom nem volt."

A teszt azt mutatja, ami már elmúlt. Azzal mire mész a jövőben? Semmire.


"Viszont ha beadatom magamnak a vakcinát, akkor bizony már bennem lesz."

Ez aztán az éles meglátás!


"az immunrendszerem jól működik. Tehát köszönöm, én egyelőre nem kérek a vakcinákból."

Nem az a kérdés, hogy most jól működik-e, hanem az, hogy amikor majd találkozol a vírussal, akkor hogy fog működni. Nem tudhatod. Ha viszont már benned lenne a vakcina, az segítené az immunrendszeredet, hogy meg tudjon birkózni vele.

2021. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/274 anonim ***** válasza:
0%

"#10 Miért is lett leszavazva?"

Többek között azért, amit a 17.-ben olvashatsz.

2021. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/274 anonim ***** válasza:
18%

"mégiscsak az egyetlen létező módszer a járvány visszaszorítására"


Nem érdekem visszaszorítani a járványt, nem zavar, nem érint. Jó hogy van.

2021. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/274 Mansour ***** válasza:
34%

"Ugyanis ha nem véd a tovább adástól, ergo ugyan úgy fertőzől akkor hogy a fittyfenében védessz meg bárkit is?"

Honnan tudod, hogy nem csökkenti a továbbadás kockázatát? Alá tudod tudod ezt támasztani megbízható tanulmányokkal, kutatási eredményekkel, vagy csak valami konteós oldalon olvastad?

2021. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/274 Mansour ***** válasza:
63%

"Nem érdekem visszaszorítani a járványt, nem zavar, nem érint. Jó hogy van."

Nagyszerű, ez mindent elmond arról, hogy milyen felelős tagja vagy a társadalomnak.

2021. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!