Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában az ószövetségben...

A Bibliában az ószövetségben van olyan személy, akit megítélt Isten de végül megbocsájtott neki?

Figyelt kérdés

Dávidot nem ítélte-e meg? Vagy akit megítél keresztényként, annak nem bocsájt meg soha?


Ateisták kíméljenek, most lusta vagyok olvasni. Köszi


2021. aug. 31. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ószövetségben még nem volt ott a Messiás


Ha tényleg igaz amit a zsinagógákban terjesztenek hogy csak nagyon kevés ember üdvözül több milliárdból alig pár ezer akkor a többi arra a rettenetes helyre kerül amit tűznek tavának neveznek

2021. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 uyscuti ***** válasza:
A 2 Krónikák 33:1-13 egy példa. Az egyik zsidó királyról Manasséról szól. Tanulságos.
2021. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dorkász06 ***** válasza:
77%

A Bibliából pontosan megismerhetjük, hogy mitől függ Isten megbocsátása. Minderre jó példa a megemlített Manassé, és Dávid király is.

Maga Dávid is beszél erről a Zsoltárok 32: 5 versben:

"Bűnömet végül megvallottam neked, nem takargattam vétkemet. Ezt mondtam: „Megvallom törvényszegéseimet Jehovának.” Te pedig megbocsátottad vétkemet, bűneimet."

Láthatjuk, hogy Isten írgalmát kereste. Mélységesen megbánta amit tett, megbocsátásért könyörgött, és a beszámolóból tudjuk, hogy nem követett el több szándékos bűnt. Így bármilyen súlyos dolgokat tett is, Isten megbocsátott neki.

Mivel Isten nem változik ő kész megbocsátani a hozzá közeledő embereknek. Mindenkinek lehetősége van megismerni Isten akaratát, megbánni a bűneiket, és elnyerni az ő megbocsátását. Mindehhez nekünk kell erőfeszítéseket tenni.

2021. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nabukodonozor
2021. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

szia

Ma is megbocsájt minden bűnt, ha azt szívből megbánja az ember. Igazán, szívből, mivel Ő nem úgy lát mint az ember.

Példabeszédek 21:

"Az ember jónak ítéli a saját tetteit, de Jehova a szíveket vizsgálja."

Jeremiás 17:10

"Én, Jehova kutatom a szívet, vizsgálom a legbensőbb gondolatokat, hogy mindenkinek útjai szerint fizessek, tetteinek gyümölcse szerint."

2021. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!