Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Wiccában a sárkányok milyen...

Wiccában a sárkányok milyen szerepet töltenek be? Mi a megjelenésük?

Figyelt kérdés

Wicca vallásról elég keveset tudok. Régen olvastam, hogy van valamiféle sárkány szellemmel kapcsolatos szertartása, áldás kérés, kommunikáció. Nem emlékszem rá. Egy oldalon (nem itt) volt ezzel kapcsolatban egy másik embernek kérdése és nem kapott rá választ.

Szóval a wiccában a sárkányok szerepe mi? Amolyan természeti szellemek, melyekre jobb híján használják a sárkányszót? Esetleg szószerint kellene értelmezni? Tehát a vallás szerint vannak sárkányok, esetleg már nincsenek csak a szellemeikkel lehet kapcsolatba lépni, vagy épp sosem volt fizikai testük? Ezentúl pozitív vagy negatív a szerepük és hasonlók. Nem találtam ezzel kapcsolatban írásokat.



2021. szept. 3. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
És csak magyarul próbáltál keresgélni? Mert általában angolul jóval több normálisnak nevezhető találat van vallásokra, mágiára meg szinte mindenre. :)
2021. szept. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol olvastál ilyet, de nagyon sok irányzat van. A sárkány sokaknál nem jelenik meg mint vallási elem.
2021. szept. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!