Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a koporsószerűség amit...

Mi az a koporsószerűség amit meg kell csókolni a román ortodox templomokban?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen kérem írja le aki tudja hogy mi ez. Olyan mint egy koporsó és a tetején van 2 üvegpohár amikbe vannak csontok meg kövek. Voltam ma az Înviere templomban és ott volt olyan. Nálunk az ortodox templomban nincs olyan csak ikonok.

2021. szept. 8. 11:20
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Mikor 17 éves koromban voltam a kolostortemplomban ott is volt olyan, de nálunk a szomszéd ortodox templomba nincs csak rendes ikon. De itt volt ez a koporsószerűség vagy mi. Sajnálom...nem tudom mi és miért kell megcsókolni. Lehet Jézus csontjai benne vannak vagy nem értem vagy kövek Jeruzsalemtol? Nem tudom, azért kérdem.
2021. szept. 8. 11:22
 2/31 anonim ***** válasza:
Te az oltárra gondolsz?
2021. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem!!

Az ikonosztáz előtt van Szűz Mária és Jézus ikonja. Mellettük van egy koporsó vagy doboz szerüség amin vannak virágok is. Rajta van két üvegszerüség amibe vannak kövek, csontok vagy mik. És mind a két üveget meg kellett csókolni. Jézus sírja nem lehetet mert nincs Jézus képe ott. Szentek ereklyéje se lehet mert a templomnak nincs védőszentje ugyanis Înviere Domnului a neve vagyis Jézus feltámadása. A mi ortodox templomunknak mellettem Szent György és Miklós a hramului vagyis a védőszentjei és azok ak ikonjai vannak, ikonokon kívül nincs más doboz amit meg kell csókolni.

Aki volt ortodox templomban gondolja végig mi van a megcsokolandó ikonok mellett ami nem ikon és meg kell csókolni és írja le nekem. Nagyon rossz amikor nem tudod mi van ott. Olyan mintha az ember pogány lennék. Én megvallom, 20 évvel ezelőtt erősen lenéztem és megvettem azokat az embereket akik nem tudtak a Bibliaból semmit, nem ismerték a biiai személyeket és a református templomban a szokásokat. Egyeseket üldözték is avval hogy mondtam nekik hogy pogányok. Nem gondoltam volna hogy 20 év múlva én leszek a ,,pogány aki nem ismeri bibliai szimbólumokat, az ortodox szokásokat és dolgokat,,.

2021. szept. 8. 13:21
 4/31 anonim ***** válasza:
De ez pontosan hol van ? Én ilyen nevű templomot nem is találok .
2021. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Nyilván egy roman ortodox ember maradványai vannak benne és mivel a román ortodoxok elég babonásak azt hiszik a csókkal valami jobb lesz.

Amúgy Jézus csontjai hogyan lennének ott? Nem úgy van, Hogy feltámadt a halálból?

Ráadásul ne hidd azt, Hogy olyan mintha pogány lennél ha nem ismered az igen belterjes román ortodoxok szokásait, Nagyon elszigetelték magukat a többi keresztény irányzatoktól a hosszú isôk során, még a Magyar ortodoxok is bajban lennének ha meg Kell magyarázniuk mit miért csinálnak

2021. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem egy ember, egy Szent. Azért csókoljak mert tiszteljük. De azért már tudjam kit Csókolok!! Olyan mintha valaki fekete ruhába rejtené magát teljesen és még kéne pusziljam de nem tudom ki az. De az pogányság hogy az általam szeretett vallást nem ismerem és remélem hogy egyszer rájövök mi az a koporsószerűség és melyik Szent erekjéi vannak ott.

A csokolasrol annyit hogy mielőtt az ortodox templomba jártam volna, a gyárból ahol dolgoztam meg a nappali központból meg ahová még tartottam mindenhonnan szereztem dolgokat amiket erekjeként őrzök és néha előveszem és megpuszilom őket mert általuk emlékezem ahová jártam.

2021. szept. 8. 14:00
 7/31 anonim ***** válasza:

Hja el kéne végre döntened, hogy román ortodox vagy, vagy magyar protestáns. Református egyháznak az lenne a véleménye, hogy nem egy "Szent" hanem csak egy román ortodox ember csontjai akárhogyis hívták. és a dobozt csókolgatni amiben benne vannak a csontjai pogányságból fennmaradt banonás szokás.

Na ha így gondolkoznál már nem is éreznéd magad annyira pogánynak.

2021. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Keresztség ből Keresztény Református, le is konfirmáltam. A szívemből ortodox. És mivel egy keresztseéget vallók nem ketesztelkednék át. Az ortodox is egy keresztseéget váll és ha a reformátusok a Szentháromság nevében keresztelnek ( azt nem tudom hogy keresztelnék mert ahány református keresztelőn voltam végigröhögtük az unokatestvérének esxnek tudom hogy volt) azt el kéne fogadja. Lehet nem is szent erekje merr volt egy doboz és annak a tetején 2 üveg amikbe csont vagy kő és a 2 üveget kellett csokolni. Először azt hittem Jézus sírja van ábrázolva de mit keresett volna a 2 üveg a tetején
2021. szept. 8. 14:24
 9/31 anonim ***** válasza:
Hát valamibe tölteni kell a bort
2021. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A négyzet alakú üveg le volt zárva és benne voltak a csontok vagy kövek vagy mik. Az üveget lehetett csókolni. Lehet Jeruzsalemtol hozták köveket amik Jézus idejében voltak? De hogyhogy még mindig megvannak?
2021. szept. 8. 15:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!