Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a megvilágosodás és mi a...

Mi a megvilágosodás és mi a nirvána? Mi a kettő között az azonosság, hasonlóság, különbség?

Figyelt kérdés

2021. szept. 10. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

A felettünk lévő szint a szeretet-fény szintje, ha meditációban ezt eléred, akkor egy nagyon "puha" szeretetteljes érzést, egy nagyon boldog állapotot lehet elérni, az összetartozást, az egység érzetét. Szerintem ez a megvilágosodás legalacsonyabb szintje, és ezt hívják nirvánának.

Meditációban ennél eggyel magasabb szintet is el lehet érni, ez a bölcsesség szintje. Szerintem ez egy magasabb megvilágosodott állapot.

Nem tudom emberként lehet-e rögtön 3 szintet haladni, szóval passz hogy hogyan tovább.

A lelkek útja nem egy szigorúan kijelölt út, amin mindenkinek lépésről lépésre végig kell menni. Sokfelé, sokféleképpen lehet menni, akár több szintet is haladni egyszerre. Vannak akik vágynak arra hogy a Teremtő tudatosságát elérjék, és összeolvadjanak vele, mások inkább Vándorokká válnak, és utaznak más világokba, megismernek, leszületnek, segítenek. Mások Mennyei világokba vágynak, -sok ilyen létezik- mások újra és újra visszaszületnek, hogy segítsenek.

Van bőven opció :)

2021. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nirvana nem más mint megsemmisülni, vagy feloldódni.

A budhisták szerint minden szenvedésünk forrása az anyagi világ és az ahhoz való kötődés, ha ezen felülemelkedünk akkor érjük el a nirvánát.

Meg ha megvesszük a lemezüket, a lemezboltban.


Igazából nincs külömbség a megvilágosodás és e között, csak egy elnevezés a megvilágosodásra.

2021. szept. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mansour ***** válasza:
100%
A megvilágosodásnak szintjei vannak. A teljes, tökéletes megvilágosodás a nirvána.
2021. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!