Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták akik egykor hívők...

Ateisták akik egykor hívők voltatok szerintetek a pokol egy eszköz?

Figyelt kérdés
Mármint egy eszköz a félelemben, kordában tartáshoz, és a bűntudat? Ezen a téren a vallás lelkibetegséghez vezethet, az jó hogy szeretetre, jóságra, megbocsátásra inti az embert de azt hogy a szexuális, magánéletébe is bele szól nagyon gáz. Ha folyton Istennek akarsz megfelelni nem önmagadnak olyan mintha báb lennél mint aki folyton apja vagy anyjának akar megfelelni. Mintha egy bábu lenne. Nem hinném hogy az igazi Isten ezt akarja, csak emberek bele írtak minden hülyeséget a bibliába. A bűntudat, pokoltól való félelem, csak lelki pszichés betegséghez vezet
2021. szept. 12. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"bűntudat?"

Bűntudatod nem a pokol miatt van vagy mert félsz a pokoltól.


"azt hogy a szexuális, magánéletébe is bele szól nagyon gáz."

Ismerek olyat akit vallásosan neveltek és emiatt voltak is gondja a nemi életében.

2021. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A bűntudat minden emberben megvan, kivéve a pszichopatákat.

Nem a bűntudat tesz lelki beteggé, hanem a bűntudat szándékos figyelmenkívül hagyása.

A pokol koncepciójára nem tudok mit mondani.

Szerintem az emberek imádják ezt a koncepciót, nem hiába szereti minden kultúra a maga rémtörténeteit.

Ha úgy vesszük ampiroska és a farkas története is elriasztással próbál tanítani.

2021. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ezt ilyen-olyan verzióban már számtalanszor hallottam olyanoktól, akiknek nagyon felületes tudásuk van a kereszténységről. Valahogy úgy szól a sztori, hogy a hiszékeny emberek félrevezetése végett megírták a Bibliát, amiben azzal riogatják a jónépet, hogy a felhők között élő rőtszakállú bácsi a pokolba taszítja őket, és így csalnak ki még több pénzt a luxusban élő papok.
2021. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

"hogy a felhők között élő rőtszakállú bácsi a pokolba taszítja őket,"

Nem a felhők felett de végül is tényleg azzal "riogatják" hogy ha nem csinálják azt amit kell és/vagy olyat csinálnak amit nem szabad akkor pokolra kerülnek.

Vagy szerinted ez nem így van? Nem ezt mondják?


"így csalnak ki még több pénzt a luxusban élő papok."

Nem mindegyik papnak ez a célja az nagyon durva általánosítás lenne is lenne. De azért azt se jelenthetjük ki hogy nincsenek olyanok ilyenek vagy rosszabbak.

2021. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valaha keresztény voltam, most ateista vagyok. Mivel elég sokat olvastam a témáról - ezért sem vagyok már hívő - azt kell mondanom, hogy a vallások kialakulása egy "csöppet" komplexebb dolog annál, mint amit ide írtál. Úgyhogy nem, nem hiszem, hogy ezt egyetlen bekezdésben így meg lehetne határozni.
2021. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

#4

A kérdező által megszólított csoportba tartozom (ateista, aki egykor hívő volt), így kicsit abszurd, hogy nekem kell védenem őket.


Mindenesetre úgy működik a dolog, hogy van Isten, vannak Istennek a törvényei, amik tökéletességet követelnének, ezért lehetetlen nekik megfelelni és mindenki el is bukik. Egyedül Isten fia (Jézus) élt tökéletes életet, ő egyedül nem érdemelt volna semmilyen büntetést, mégis fellázadt ellene a nép és keresztre feszíttették. Ezáltal ő helyetted is "kifizette" a büntetést a bűneidért, ha te Jézusra bízod az életedet és a bűneidet megbánva Istent követed, akkor megbocsátást kapsz, és örök életed lesz. Maga a pokol pedig tulajdonképpen ennek az ellentéte, az Isten nélküli állapot.

2021. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6.



4. vagyok

Igen ezt mind tudom. Szerintem te valamit másképpen értelmeztél mint ahogyan én akartam. Lehet mert nem ez lett a legösszeszedettebb válaszom valószínűleg.

2021. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen
2021. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!