Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire biztosak a...

Miért ennyire biztosak a keresztények ebben?

Figyelt kérdés
Hogy a halál után tényleg menny és pokol van.. Isten szava a biblia, van egy ismerősöm aki azt mondta minden egyes szó igaz benne, tagadjam meg önmagam, térjek meg mondjak le vágyaimról, álmaimról, ne itt legyek boldog hanem a halál után, ő félt engem a pokolzól mert igen is létezik a pokol és a menny és hogy Mennyei Atya az igaz Isten, rajta kivül nincs más, Aki másképp látja másban hisz azt becsapta a sátán
2021. szept. 13. 05:34
 1/8 anonim válasza:
60%

Szia! Én is keresztény vagyok, viszont én úgy gondolkodok, hogy valóban igyekszem úgy élni, hogy az másoknak jobb legyen, mert ha nincs is mennyország, legalább én nem élek “bűntudattal” ha kiderülne, hogy nincs mennyország szerintem akkor is így élnék, mert így szoktam meg mindent, és nekem így jó, ha látom, hogy körülöttem mindenki boldog.

Az, hogy ő így “rád erőlteti” nekem furcsa, de a Te dolgod hogyan éled az életed

2021. szept. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1essel egy a velemenyem
2021. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

"Miért ennyire biztosak a keresztények ebben?"

Visszakérdezek. Szerinted? Hogyan lehet meggyőződni ezekről?

Amúgy ne a pokol miatt térj meg, annak semmi értelme, hanem a magadban lévő bűn gyűlölete miatt térj meg

2021. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

"ne itt legyek boldog hanem a halál után"

Ilyen tanítás nincs a kereszténységben.

2021. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Ezekkel a szektás " hittérítőkkel" nem érdemes szóba állni. Olyan vakvágányra képesek vinni az életed vonatát, ahol garantált a siklás!
2021. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én keresztényként egyáltalán nem gondolom, hogy a földön ne lehetnék boldog.
2021. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

Krisztus azért adta az életét érted is, hogy neked reménységed legyen egy örök életre. Tehát éppen a haláltól szeretne minden embert megszabadítani. Ez hogyan egyeztethető össze azzal amitől félsz? Éppen attól válhat boldoggá, örömtelivé az életed már most, mert van reménységed egy jobbra. Ezek a dolgok nem egyeztethetőek össze azzal, amit az ismerősöd mondott.

Olvasd Krisztus tanírását, és reményteli boldog életed lehet. Olvasd el kérlek a hegyi beszéd részét, mitől lehetsz boldog, a Máté 5:3-12-ben.

2021. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Mindig mögé kell nézni bizonyos szavak jelentésének. Elég sok mindent le lehet szűrni belőle. Például "világi" vagy idegen szóval "szekuláris". Azt jelenti hogy nem vallásos. És miért?

Mert a világgal, a mai korral és a valósággal van kapcsolatban, nem egy meseszerű fantáziabirodalommal mint a vallások.

2021. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!