Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallásosnak mondja magát,...

Aki vallásosnak mondja magát, abból a legtöbb miért nem tart be olyan dogokat se amit még én ateistakén is?

Figyelt kérdés
2021. szept. 13. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert a legtöbb"vallásos"ember csak szinleli a vallásosságát
2021. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
81%
Vallásos-szenteskedő kirakat ember. Én inkább hívőnek nevezem azt aki tényleg úgy él.
2021. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Én nem eértem miért gondolják sokan, Hogy ha valaki nem él Szent életet és hívônek tartja magát miért nyomják rá a bélyeget sokan, Hogy "álszent".

Én most itt ülök meló után és ahogy sokan mások is sörözök és cigi van a kezembe.

De én Soha nem állítottam magamról, Hogy nem sörözök és cigizek, csak azt, Hogy keresztény vagyok.az, Hogy van egy ilyen íratlan elvárás, Hogy nekem ezt nem szabadna a társadalomba lett belekódolva, de a keeessztények nem tanítják Soha, Hogy aki hívô az nem csinál bûnös dolgokat.

2021. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Mit nem tartunk be és mit kell betartani?
2021. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
mert a kereszténység nem egy szabálygyujtemény, amit be kell tartani
2021. szept. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"Aki vallásosnak mondja magát, abból a legtöbb miért nem tart be olyan dogokat se amit még én ateistakén is?"


Pl.? Ez így túl általános.


"de a keeessztények nem tanítják Soha, Hogy aki hívô az nem csinál bûnös dolgokat"

Ezt így valóban nem, de azt igen, hogy mindent tegyünk meg, hogy ne kövessünk el bűnt és ha elkövetjük, tanuljunk belőle és imádkozzunk. Ha cselekszed a bűnt, akkor a bűn fogja vagy. Azért, mert nincs már Mózesi törvény még ne legyen ürügy a bűn cselekvésére. Római levél 6. fejezet

2021. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, még mindig várjuk, hogy miket nem tartunk be és miket kéne amúgy? Lista?
2021. szept. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Akkor mondok én, kedves vallásosok. Tehát miért van az, hogy a többsége az én vallásos körömnek 99%-a szexelt házasság előtt/random alakokkal egy jo buli után/tinderrol akasztott gyors randin. Hogy lehet ez, hiszen fő bűn a paráználkodás. Hogy lehet hogy vannak kövér vallásosok, mikor a torkosság is fő bűn. A parancsolatok közt az emberek szeretete, megértése és segítése szerepelne, de megvetik, undorodnak a csövesektől, a csúnyáktól, a furáktól. Megjegyzem én is ezt teszem, de én nem is hiszek Istenben, tehát nem látom logikáját miért ne tenném.

Sokszor agyonszépítkeznek, drogosok, alkoholisták lesznek és töretlenül hisznek Istenben.

Ilyenkor mi történik? Pokolra kerülnek? Vagy ha nem, akkor miért nem teszi ezt mindenki?

2022. febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt toluk kerdezd meg, mert ez mindig egyentol fugg.

Vannak, akik szerint nem tilos a hazassag elotti szex. Vagy egy fazison megy at, es majd kesobb abbahagyja es tanul belole. Vagy a vallas moralis tanitasat nem fogadja el, mas a vallasossaganak a tartalma. Ki tudja.

Szepitkezni lehet. (Nem tudom, mi az "agyon"szepitkezes.) Az alkoholbetegseg, drogfuggoseg nem vilagnezetfuggo, es gyogyitasra szorul.

2022. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9. Csak ez is olyan, ha van egy rendszer, aminek x részét nem fogadod el, akkor az már nem az, hanem valami hasonló, pláne hogy kisebb technikai problémákból is komplett új felekezetek szoktak születni.
2022. febr. 22. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!