Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor határoztad el, hogy...

Mikor határoztad el, hogy hiszel Istenben és miért? Avagy mikor és mi miatt lettél hitetlen?

Figyelt kérdés
Van ez a két szélsőség, te hiszel vagy sem?

2021. szept. 14. 16:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Felnőtt ember vagyok, nem hiszek a mesékben.

Szánom azokat, akiket megtévesztenek és kihasználnak holmi istenségek nevében, és megvetem azokat, akik ezt művelik.

Sokkal előrébb járna a világ, ha végre megszabadulnánk a vallások nyűgjétől.

2021. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Korábban az vallottam, hogy csak azt hiszem el, amit látok, amit meg tudok tapintani, vagy aminek hitelt érdemlően bizonyították a létezését. Aztán rájöttem, hogy Isten létezése pont hogy a hiten alapszik. Vagyis senki nem tudja és nem is fogja tudni bizonyítani a létezését, legalábbis tudományos értelemben. Ezért nem szabad összekeverni a hitet a tudománnyal. Én tehát - bár nem vagyok vallásos - hiszek Istenben.
2021. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
20%
Valahogy elkezdődött minden. A föld, a bolygó..az egész rendszer. Hogy lett minden?
2021. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Nos, én agnosztikus vagyok, nyitva hagyom a kérdést, hogy van-e valamilyen istenség.


Viszont az ábrahámita vallások istenében nem hiszek - mondom ezt úgy, hogy annak idején magam is gyakoroltam egy olyan vallást. Azt az istenképet ugyanis ellentmondásosnak találom, és a róla szóló szent iratok, amiket olvastam sem tűnnek isteni ihletettségűnek. Az Ó és újszövetségi szent könyveket ismerem valamennyire. A Koránt nem igazán, viszont ha a Bibliát nem fogadom el, mint Istentől való könyvet, akkor a Koránt sem, hiszen az előbbinek a folytatása/átírása lényegében.

2021. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenki szélsőség.

Én nyitott vagyok a bizonyítékokra. Ezért is vitázom annyit hívőkkel: mindig reménykedem, hogy tudnak hozni valami bizonyítékot is, de még egynek se sikerült, soha.

Ezek után persze dönthetnék úgy is, hogy ha ennyi ember sikertelen volt, akkor ne foglalkozzak ezzel - de én továbbra is nyitott vagyok. Adok egy esélyt.

Mondjuk, ha egy teljes élet alatt egyetlen bizonyíték nem került elő, de a halálom után mégiscsak egy isten elé kerülnék, elég furcsán néznék rá.

Ha netán ez egy igazságos, vagy egy jóindulatú isten lenne, akkor elég sokáig kéne magyarázkodnia.

2021. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 hollófernyiges ***** válasza:
75%

"Valahogy elkezdődött minden. A föld, a bolygó..az egész rendszer. Hogy lett minden?"


Úgy hogy az Őskáoszból megszületett Gaia, Tartarosz és Érosz. Vagy te nem ebben hiszel?

2021. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Igen, mondjuk a hívőkkel ez is gond: ha valahogy kiderülne, hogy tényleg létezik isten - ÉS nem az övék - akkor harakirit követnének el.

De vajon miért?

2021. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
45%
hogy lett őskáosz,Gaia, Tartarosz és Érosz?
2021. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

A dolog egyik fele, hogy a MÁSIK vallással szemben mindenki tud kritikus lenni.

Míg a SAJÁT vallás tételei annyira beépülnek az agyba, ha valaki kis korában tanulta, hogy egyszerűen fel sem merülhet érdemi kritika. A hit pont erről szól: NEM VIZSGÁLJUK. Hisszük.

2021. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Az Őskáosz örök időktől volt.
2021. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!